Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[LG Optimus 4X HD P880] ROOT i Instalacja CyanogenMod


Szeregowy

Rekomendowane odpowiedzi

Elo, cześć, dzisiaj pokaże wam pełny poradnik krok po kroku jak zainstalować dowolny CyanogenMod na LG P880

 

Co nam będzie potrzebne:

 

All in one - Odblokowywanie bootlader'a(W stocku v20a/b mamy już odblokowany), ROOT, Recovery(Ale ale do instalacji CM to recovery z paczki się nie nadaje) - https://docs.google.com/file/d/0B9-Yxe-7_BOBQWhpVmc3ZlFOQk0/edit?usp=sharing

Paczka z ROMemhttp://get.cm/?device=p880

Aplikacje Google(Gaaps) W zależności od wersji CyanogenMod - http://cyanmod.pl/gapps/

 

Zaczynamy!

 

-Pobieramy paczkę "all in one" i i wypakowywujemy folder "880" 

-Pobieramy dowolny ROM z linka(i gaaps), ROM oznaczony numerkiem 10.2 to Android 4.3(Nie polecam, jeszcze wczesna beta) 10.1.1/2/3 - Android 4.2.2(Jak najbardziej stabilny)

-Uruchamiamy program "[All-in-one][P880]" Jeśli nie mamy zainstalowanych sterowników USB wybieramy opcje '1' i zatwierdzamy. Jak już mamy zainstalowane sterowniki USB to wybieramy opcje '2' 

-Teraz wybieramy opcje '1' czyli ROOT, enter

-Wprowadzamy telefon w tryb stock recovery(Power + volume down) 

-Będąc w recovery podpinamy telefon do USB

-I wybieramy opcje "Apply update from ADB..."

-Po zakończeniu operacji wybieramy "Reboot system now" i odłączamy telefon od komputera

-Gdy uruchomimy telefon mamy już ROOT'a, teraz wchodzimy w Google Play i pobieramy aplikacje o nazwie "ROM Menager"

-Kiedy mamy już zainstalowaną aplikacje, wchodzimy w nią i instalujemy CWM Recovery dla naszego LG P880(Potwierdzamy komunikat od Super User)

-Teraz wrzucamy na pamięć telefonu Paczkem z ROMem i Aplikacje od Google

-Wyłączamy telefon i ponownie wchodzimy w Recovery(Power + volume down)

-Wybieramy opcje: 1.Wipe data/factory reset 2.Wipe cache 3.Wipe system 4.Advanced - > Wipe dalvik cache

-Teraz instalujemy ROM: Install zip from SD card -> Wybieramy 1 opcje i szukamy naszej paczki z ROMem, po instalacji ROMu instalujemy Gaaps: install zip from SD card -> 1 opcja i szukamy paczki z Gaapsami

-Po wszystkim wybieramy "Reboot system now" i cieszymy się nowym ROMem

 

Zespół CyanogenMod.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku błędnej instalacji ROMu

  • Lubię to 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie rozumiem pytania? bo recovery powinno być w telefonie a nie w paczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

mam mały problem odnośnie instalacji nowego roma a mianowicie po zainstalowaniu "ROM Menager" i instalacji CWM Recovery nie mogę w ogóle włączyć trybu recovery (wyskakuje błąd: boot image signature), wiecie może jak rozwiązać ten problem ?

Z góry dziękuję za odpowiedź

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ściągnąć i zainstalować recovery - informacje znajdziesz w google play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wgrac sobie CM lecz problem zaczął sie gdy wszedłem do recovery, nie moge znalesc tej linijki ,,-I wybieramy opcje "Apply update from ADB..." u mnie wygląda to tak:

 

post-2-0-16559300-1384345158.jpg

Edytowane przez aloisy
Tem obrazek należało wkleić PKT 4.8 regulaminu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instal zip from ...

Sent from my LG-P760 using Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mam inny problem, mianowicie. Robie wszystko wg tutoriala, z wyjątkiem "3.Wipe system" - zwyczajnie nie mam takiej opcji, cała reszta jest. Nie wiem, czy to wina tego, czy nie, ale nie działa i WIFI - wszystko inne śmiga, aż miło. Wifi jest wyszarzone, nieaktywne - raz na jakiś czas da się przetawić włącznik na "włączone", jednak zawiesza sie wtedy na "włączanie WIFI", i tak bez końca... A bez Wifi to jak bez ręki.. Ktoś potrafi pomóc?

 

p.s.  Reinstalowałem system 3 razy, ciągle to samo... Już chciałem wrócić do Androida, ale... mam problem z S/W Upload - włącza się na jakieś 30-40 sekund, po czy znika i pojawia się kolorowa plansza... Pomocy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób zdjęcie jak u ciebie wygląda recovery - inaczej nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak zrobić zdjęcia, ale znalazłem na necie tą wersje. Wygląda to jak na zdjęciu - dodatkowo, po wejściu w Advenced, jest Wipe dalvik cache.. Żadnego Wipe system.. I jestem w kropce, bo bez Wifi nie przeżyje, a do Andka nie mam jak wrócić, bo coś z tym S/w upgrade.. Będę mega wdzięczny za pomoc!

post-6979-0-48104100-1384431925_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wipe data/factory reset a następnie wipe cache partition.

 

Nie do końca się znasz to zaproponuję tobie zgranie zdjęć itp z karty pamięci i jej sformatowanie, CM również z niej korzysta i zostawia tam syfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, zrobiłem inaczej - dzięki za sugestie z kartą SD - w momencie, w którym ją wyjąłem, WIFI ruszyło.. Dziwna sprawa, grunt, że śmiga ;-) A to teraz tak już tylko na przyszłość - wie ktoś, co jest grane z tym S/W Update? Bo jakby kiedyś nagle wyszedł Andek 4.3 na Nasze 4X, to chętnie bym ię przesiadł z powrotem, ale jak to zrobić? Mówię, odpalam w trybie S/w Update, jest wszystko okej, KDZ zaskakuje, mija 15 sekund i S/W Update znika, zamiast tego wyskakuje plansza - np cała szara, raz cała fioletowa, raz pionowe paski,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co u ciebie jest odblokowane. Więc jak masz bootloadera zablokowanego to to może być ciężko. Jednak uwalić telefon z androidem to trzeba mieć na prawdę dar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odblokowanego i roota, i bootloadera. Wszystko, co się dało odblokowywałem. Wszystko teraz jest okej, tylko mówie, ten S/W Update mnie martwi.. Miałeś tak kiedyś, albo spotkałeś się z czymś takim? Czy już jestem skazany na CM? Jak potrzebne jeszcze jakieś info, mówicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś tak kiedyś, albo spotkałeś się z czymś takim?

Tak tylko wtedy gdy czyszczenia nie było.

 

 

Czy już jestem skazany na CM?

Nie na XDA są kopie oryginalnych romów od LG i można przez recovery wgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Piszę, bo już nie wiem co robić!

Mam wgrany soft 0.20b, zrootowany, wgrałem ROM Managera, zainstalowałem recovery (pokazuje, że mam)

i gdy chcę uruchomić fona w tym recovery przez Rom Managera ( obojętne jak)  - otwiera mi się standardowe recovery z androida.

 

Próbowałem już wiele sposobów. Telefon stawał na logo LG, tu przynajmniej uruchamia się. Ale nie mogę wgrać żadnego Custom ROMu,

gdyż w tym recovery nie ma opcji do wgrania romu z SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używałeś aplikacji do instalacji recvoery ? 

 

Pobierz

 

w/w linku masz TWRP

Instaluje się go poprzez manager plików...

Polecam potem pobrać aplikację np terminal emulator i nadać mu prawa roota

I możesz wejsć w recovery wpisująć

su [enter]
reboot recvoery [enter]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Spróbuję rano bo nie mam teraz czasu.

 

Dobra sprawdziłem, zainstalowałem, ale jeszcze nie sprawdzałem tego emulatora, 

 

spróbowałem przez tego TWRP uruchomić (2ga opcja) i znów stoi na 

 

tym logo LG i tam błyska sobie, jutro emulator terminala sprawdzę.

 

Jak to nie pomoże to nie wiem.

 

No i dalej to samo. Nie da się uruchomić fona w Recovery - TWRP, CM, Touch.

 

Jakieś jeszcze pomysły? 

 

OKI ! Już wiem! Sorry, ale czytałem, że romy v0.2a i b mają odblokowane bootloadery. 
Okazało się, że nie. Już wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam poważny problem a mianowicie postępowałem według instrukcji do momentu :

-Teraz wrzucamy na pamięć telefonu Paczkem z ROMem i Aplikacje od Google
-Wyłączamy telefon i ponownie wchodzimy w Recovery(Power + volume down)


i tu zaczął się kłopot, po naciśnięciu Power + volume down nie wchodzi w recovery tylko wyświetla sie napis:

error boot image signature

telefon normalnie też się nie chce uruchomić tzn. włącza sie do momentu gdzie widnieje logo LG i nic dalej sie nie dzieje, przez 40 min go tak trzymałem z nadzieją że się załączy jednak bez skutku (baterie też wyjmowałem).
Następnie wyczytałem ze należy wgrać andka przez KDZ więc pobrałem ten program i odpowiedni firmware. Zainstalowałem też (na nowo) sterowniki usb przez LGMobile Support Tool (instalacja zakończona pomyślnie) i lipa po podłączeniu telefonu KDZ nie widzi mojego urządzenia, a na pasku startu wyskakuje mi info:

Instalowanie oprogramowania sterownika urządzenia

a za chwile po tym komunikacie wyskakuje kolejny:

Niepowodzenie instalowanie oprogramowania sterownika urządzenia

Sprawdziłem wszystkie porty usb i na każdym to samo...
ehhhh pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam problem ze swoim 4x robie root przez aplikacje all in one instaluje Rom Menagera sciagam i flashuje recovery prez rom menagera i gdy chcę przejśc do Rocevery power+power down wtedy wyskakuje mi błąd "boot image signature" nie pomogło sciaganie aplikacji recovery z google play i nie wiem co robić pomocy !:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Recvoery installer 

 

dodaje link

twrp-recovery-591fan.com.rar

pamiętajcie iż ważne jest to, aby odblokować bootloader!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności