Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia M] Proces zużywający baterię


Zielony_Buszmen

Pytanie

Witam!

Po waszych poradach zainstalowałem Greenify (z Xposed), dodałem aplikacje, itd. Wszystko ładnie działało do czasu. Otóż teraz pojawił się nowy problem. Mianowicie telefon przez noc zjadł 40% baterii, rankiem był kompletnie rozładowany. Obwiniam o to dwa "procesy":

 - Tryb gotowości

 - System android.

Poniżej zamieszczam screena.

unspecified.png

 

Dante techniczne: Xperia M, CM 12.1.

Czy jest na to jakiś "fix"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dodam może nowe screeny, które rzucą coś na ten stan rzeczy.

 

A więc:

Telefon nie przechodzi w deep sleep. Wcale, w ogóle. W greenify mam wszystko poustawiane, więc nie jest winna temu żadna aplikacja. Niżej screeny.

Screenshot_2016-05-03-05-49-37.pngScreenshot_2016-05-03-05-48-29.pngScreenshot_2016-05-03-05-48-56.pngScreenshot_2016-05-03-05-49-01.pngScreenshot_2016-05-03-05-49-33.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zmieniłem sobie governor na interactive w Kernel Adiutor. DS battery saver nie pomógł, nadal było to samo.

 

Rozwiązanie okazało się prozaiczne.Wystarczyło wyłączyć ręcznie WiFi. Dzięki temu przez noc nie zeszło nic baterii.

Co ciekawe, mając włączony pakiet transferu mobilnego bateria nie jest drenowana. Problem z przechodzeniem w deep sleep jest tylko w przypadku włączonej sieci WiFi. Dziwny bug. Ktoś wie więcej o nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej wiesz, jak wyłączam ręcznie Wi Fi to trzyma jak powinien. Nie narzekam. Szkoda że takich baboli nie naprawili.

 

To ten ROM? http://www.resurrectionremix.com/

Cóż to za dziwactwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam takie pytanie - jak najłatwiej i najszybciej zrobić kopię całego CM 12.1 z programami, ustawieniami, itp? Da się zrobić taki backup, wgrać inny ROM, a następnie gdyby tamten ROM zawiódł, to przywrócić tą kopię i mieć z powrotem stary stan na telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak bym zainstalował TWRP i tam wykonał kopię? Da się takie coś w tym zrobić?

 

Kopię programów z CM 12.1, by przywrócić na np. Resurrection Remix najwygodniej byłoby zrobić w Titanium Backup? Czy wszystko ręcznie instalować?

 

Dobra, robię tą kopię w Nandroid Backup. Trzeba odpocząć od matur, zaraz wgram sobie tego Resurrection Remix.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności