Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Manta MSP4002] Jaki ROM / RECOVERY ?


pinek71

Pytanie

Witam 

 

posiadam Mante MSP4002 ( MTK6572 ) zrobiony jest root oraz wgrane jest recovery AUTOCWM v.5.5.0.4 for MSP4002 

 

zrobiłem wipe data / factory i chciałem wgrać ROM CM 12 lub CM 13 próbowałem rożne wersje także CM 12 Beta 4 (MT6572).zip , cm-12.1-20150929-UNOFFICIAL-mt6572.zip czy CM-13_MT6572_UNOFFICIAL_20160407.zip  na tych jest failed probowalem tez inne pochodne cyanogenmoda niektóre wchodzą dokładniej chyba ze 3 -4 romy weszły ale wszystkie mają bootlop dlatego mam do was prośbę o jakis mod działający pod ten model lub recovery  do zainstalowania najlepiej w ZIP przez te recovery  bo za bardzo znawca nie jestem ale wydaje mi sie ze to wina recovery. Mam tez dostęp do fastboota ale na windowsie 10 mam problem ze sterownikami zainstalowałem android studio oraz universal adb lecz nie działa nie wiem co i jak 

 

znalazłem recovery takie jak TWRP recovery - forum XDA  , TWRP - page  - lecz nie wiem jak zainstalować jest to w formacie .img 

 

oraz  PhilZ Touch 6 Recovery CWM Advanced Edition 6.x - Forum XDA  , Dev-host philz_touch page - lecz nie wiem które co i jak 

 

wiec proszę o jakaś rade pomoc o jakieś recovery lub jak wgrać oraz o jakis działający rom jeśli można może jest jakiś "uniwersalny" CM który będzie pasował do tego modelu,  za wszystko z "góry" bardzo dziekuje :)

 

\\ edit poprzez aroma filemanager mam dostęp do plików w urządzeniu oraz jest consola , może w ten sposób jakoś da rade zainstalować nowe recovery ? :)  

 

// ps. jeśli nie wolno wstawiać linków to bardzo przepraszam i proszę o ich usuniecie ( lub nie :P  )  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do telefonu musisz mieć dedykowany rom. Jeżeli pod rzucisz rom do mtk6572 to można spróbować przeportować.jak masz stock w zipie to Podrzuć to coś może przez weekend ogarnę jak będę miał czas

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witaj, temat został poprawiony zgodnie z regulaminem. Następnym razem tworząc temat zapoznaj się z tematem Jak zakładać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 hours ago, sebachuck15 said:

Do telefonu musisz mieć dedykowany rom. Jeżeli pod rzucisz rom do mtk6572 to można spróbować przeportować.jak masz stock w zipie to Podrzuć to coś może przez weekend ogarnę jak będę miał czas

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

 

dzięki wielkie stocka nie mam , poszukam może znajdę , a jeśli chodzi o rom to bardzo bym, chciał CM 12 np.
 mt6572-cyanogenmod-12-1-beta-4 - XDA lub cyanogenmod-12-beta-4-for-mt6572 - mtkforum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 

dzięki wielkie stocka nie mam , poszukam może znajdę , a jeśli chodzi o rom to bardzo bym, chciał CM 12 np.

 mt6572-cyanogenmod-12-1-beta-4 - XDA lub cyanogenmod-12-beta-4-for-mt6572 - mtkforum

W weekend majowy spróbuję przeportować.Podrzuc mi jeszcze screen Block info z MTKDroid tools.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Witam 

 

posiadam Mante MSP4002 ( MTK6572 ) zrobiony jest root oraz wgrane jest recovery AUTOCWM v.5.5.0.4 for MSP4002 

 

zrobiłem wipe data / factory i chciałem wgrać ROM CM 12 lub CM 13 próbowałem rożne wersje także CM 12 Beta 4 (MT6572).zip , cm-12.1-20150929-UNOFFICIAL-mt6572.zip czy CM-13_MT6572_UNOFFICIAL_20160407.zip  na tych jest failed probowalem tez inne pochodne cyanogenmoda niektóre wchodzą dokładniej chyba ze 3 -4 romy weszły ale wszystkie mają bootlop dlatego mam do was prośbę o jakis mod działający pod ten model lub recovery  do zainstalowania najlepiej w ZIP przez te recovery  bo za bardzo znawca nie jestem ale wydaje mi sie ze to wina recovery. Mam tez dostęp do fastboota ale na windowsie 10 mam problem ze sterownikami zainstalowałem android studio oraz universal adb lecz nie działa nie wiem co i jak 

 

znalazłem recovery takie jak TWRP recovery - forum XDA  , TWRP - page  - lecz nie wiem jak zainstalować jest to w formacie .img 

 

oraz  PhilZ Touch 6 Recovery CWM Advanced Edition 6.x - Forum XDA  , Dev-host philz_touch page - lecz nie wiem które co i jak 

 

wiec proszę o jakaś rade pomoc o jakieś recovery lub jak wgrać oraz o jakis działający rom jeśli można może jest jakiś "uniwersalny" CM który będzie pasował do tego modelu,  za wszystko z "góry" bardzo dziekuje [emoji4]

 

\\ edit poprzez aroma filemanager mam dostęp do plików w urządzeniu oraz jest consola , może w ten sposób jakoś da rade zainstalować nowe recovery ? [emoji4]  

 

// ps. jeśli nie wolno wstawiać linków to bardzo przepraszam i proszę o ich usuniecie ( lub nie [emoji14]  )  

 

Masz już zainstalowane te recovery? Jeżeli nie to zainstaluj je przez Flashify oraz o ile się nie mylę to przez Rashr Tool czy Mobile Uncle też zainstalujesz.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 hours ago, sebachuck15 said:

W weekend majowy spróbuję przeportować.Podrzuc mi jeszcze screen Block info z MTKDroid tools.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Masz już zainstalowane te recovery? Jeżeli nie to zainstaluj je przez Flashify oraz o ile się nie mylę to przez Rashr Tool czy Mobile Uncle też zainstalujesz.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

 

Tak mam Recovery AUTOCWM v.5.5.0.4 for MSP4002 i pusty czysty telefon bez żadnego Romu tak jak napisałem wcześniej zrobiłem wipe bo chciałem zainstalować CM 12 i od tamtej pory nic mi nie wchodzi mam "cegle" :) wiec z poziomu androida nic nie zrobię , dlatego sie męcze jak zainstalować jakiś recovery obojętnie jakie oby nie to co jest bo na nim nic nie chodzi 

 

mam tez galaxy s3 i9300 na tamtym to wszystko raz dwa wczoraj także cyanpopa 6.4 wgrałem android 6.0.1 a z tym telefonem sie mecze nic nie mogę zrobić :( 

 

MT6572_Android_scatter.txt  - proszę bardzo block info z mtktoolsa 

 

 

// do moderatorów , adminów  - napisałem wcześniej w dziale inne marki telefonów , więc dlaczego jest przeniesiony do działu tabletów :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności