Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia M] Problem po intalacji TWRP przez RASHR (wgrywanie XPOSED)


Zielony_Buszmen

Pytanie

Witam!

Mając Xperię M z CM 12.1 oraz program RASHR zainstalowałem TWRP wg. tego poradnika:

 

I teraz za każdym razem jak uruchamiam telefon to odpala się on do tego TWRP, nie mogę go zmusić by załadował system. Co robić?

Oczywiście w TWRP mogę robić wszystko, przyciski działają.

 

Zauważyłem, że partycja SYSTEM nie jest zamontowana. Może tutaj leży problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kurcze, coś mi się musiało powalić w głowie. Dobrze że zbyt dużo nie zaszkodziłem. Dzięki za pomoc Mitlex :) Ratujesz mi życie masę razy.

 

Mam więc trochę głupie pytanie - jak wgrać Xposed, jeśli nie mogę używać TWRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. :)

 

 

 

Czy można wgrać XPOSED takim sposobem? http://www.dobreprogramy.pl/kamilrdm/Odmieniamy-i-przyspieszamy-Androida-cz.-2-Xposed-Framework-oraz-przydatne-moduly,59863.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pobierz te pliki: 

XposedInstaller_3.0_alpha4.apk - pobierz to aby zarządzać frameworkiem!

xposed-v80-sdk22-arm.zip - dla architektury procesora ARM(zwykłej, najpopularniejszej)

 

No więc w TWRP po wgraniu paczki CM (możesz nawet to zrobić z poziomu recovery od cyanogenmod) Instalujesz paczkę xposed-v80-sdk22-arm.zip.

Następnie reboot urządzenia i instalujesz aplikację XposedInstaller_3.0_alpha4.apk

 

GOTOWE

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie jest problem, nie mogę. Nie mam opcji by coś wgrać. Mam tylko:

  • Reboot system now
  • Apply update
  • Wipe data/factory reset
  • Wipe cache partition
  • Wipe miedia
  • Reboot to bootloader
  • Power Down
  • View revovery logs.

Żadnych innych menusów, nigdzie nie ma nic ukrytego. Tylko tyle.

 

EDIT: Dobra, wgrałem to wybierając "Apply Update" i wskazując plik z Xposed. Mogli dać normalne nazewnictwo, a nie ludzi denerwować :)

 

Coś chyba Dalvik musiał jęknąć, bo mam "optymalizowanie aplikacji" (110 pozycji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Śmieszna sprawa, bo coś kiepsko telefon wykrywa mi apki zainstalowane na SD. A raczej ich nie wykrywa. Trzeba pewnie poczekać z pół godziny aż Dalvik je ogarnie w tle?

 

BTW - jakoś tak staro się czuję przesiadując tutaj na forum :) Wokół mnie tyle młodziaków. Ale jedno muszę przyznać - ciężko wam dorównać wiedzą jaką macie o sprzęcie mobilnym. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbowałeś reboot?

>BTW wiesz.. nie kazdego to aż tak interesuje, mnie na przykład to zainteresowało i wiekszość tego wszystkiego to moje domysły, mało kiedy wiedza z internetu. Po prostu każdy ma swoje pasje które chce rozwijać. Z tą dziedziną tu jest ciężej bo ciągle pojawia się coś nowego i trzeba zdobyć trochę wiedzy i doświadczenia na ten temat, jednocześnie nie zapominając tych starych rzeczy. W każdym razie gdyby nie forum, to nie wiem, czy bym się tak angażował w to. Na codzień mi się ta wiedza tak nie przydaje. Najbardziej to mnie śmieszą reakcje, kiedy z kimś popiszę na ten temat, i ten ktoś po czasie dowie się ile mam lat, bezcenne :D

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Telefon się sam z siebie zresetował, a potem długo odpalał. Gdy wreszcie się załadował, wszystkie apki były na swoim miejscu.

 

Chyba wszystko działa jak trzeba. Zainstalowałem ChromePie oraz GravityBox. Dodałem te apki do modułów w Xposed. Dodatkowo zaznaczyłem jeszcze Lucky Patchera i Greenify. Telefon się zaraz zrestartuje i zobaczymy co i jak tam się klika ;)

 

Małe pytanko - czy te apki (Xposed i moduły) mogę przenieść na kartę pamięci? Czy jest to jednak niebezpieczne działanie? Apki z karty pamięci wczytują się chwilę po odpaleniu systemu, więc nie chcę by przez to system się "skawalił".

 

> Sam to rozumiem. Kilka lat temu, gdy miałem podobny wiek do Ciebie, sam zaczynałem pomagać ludziom na forum. Fajna sprawa, bo wówczas masz najwięcej czasu wolnego :) Powodzenia w dalszym rozwoju!

_____________________________

Panowie, mam mały problem. Załączam screeny.

1111.png

 

22222.png

Restartowałem telefon, moduły są zaznaczone "ptaszkiem"

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już restartuję fona.

Dziwne, bo w SuperSU nie ma XposedInstallera. Powinien tam być?

Aj, poczekajcie chwilkę. Popisałem się znów głupotą. Xposed jak i moduły są na SD, bo mam włączone domyślnie instalowanie plików apk na SD. Zaraz przeniosę na telefon i zobaczę co będzie.

 

Mam OGYoutube, więc działa mi odtwarzanie w tle ;)

________________________

A więc tak. Xposed jak i moduły działają. Dzięki za pomoc. Mam tylko takie szybkie pytanko. Co polecacie ustawić jeszcze ciekawego w gravitybox? Polecacie jeszcze jakieś moduły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W gravitybox mam osobiscie włączone kontrolę PIE, i zmienilem kolor ikonek w gornej części ekranu ;), ale jest o wiele wiecej rzeczy mniej i więcej przydatnych

Polecam Xstana, Greenify, Amplify, XInsta[emoji14]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wrzuć je przez forum normalnie,  nie przez tapaltak (jeśli z niego korzystasz)   Ew. Jak nie będzie działać to przymrużę oko na zewnętrzny link ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz screeny ładnie działają. O ho ho! Tego tam jest cała masa. Widzę, że gdy będę musiał czekać na coś, to zamiast się nudzić będę dłubał w modułach do Xposed, by pozmieniać sobie androida :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności