Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia M] Zużywanie baterii


Zielony_Buszmen

Pytanie

Witam!

Na mojej Xperii M mam wgranego CM 12.1. Zauważyłem, że pod tym systemem bateria "schodzi" jakoś szybciej. Może to tylko moje wymyślone odczucia?

 

1) Zauważyłem, że gdy telefon jest podłączony do WiFi to zjada około 3% baterii na godzinę, co jest trochę sporo. Pomyślałem sobie, że może jakaś aplikacja cały czas coś synchronizuje z internetem i stąd tak duży spadek baterii. Jednakże nie wiem jak to sprawdzić, gdyż w ustawieniach nic ciekawego się nie dowiaduję.

 

2) Przeglądając internety zauważyłem aplikację Greenify. Zainstalowałem ją, ale nie wiem czy poprawnie, gdyż przeczytałem że wymaga "Xposed". Opłaca się wgrywać tego framworka i w ogóle bawić się tą aplikacją? Czy dać sobie spokój, bo takie "gadżety" są dla picu?

 

3) Czy są jakieś ciekawe sposoby by smartfon lepiej zarządzał energią? Czy może dać sobie spokój i przyjąć, że już tak musi być jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1. To jest niestety specyfika CM i Lollipopa, który jest najgorszym systemem jaki wyszedł na telefony. Miał mniej żreć baterii, a zjada go dużo do tego dokłada CM, który nigdy nie był nazbyt oszczędny.

2. Jeśli potrzebujesz sprawdzić co zużywa baterię to warto, ale pamiętaj, że nie zawsze XPosed będzie działać na wszystkich telefonach i może się pojawić Bootlop.

3. Możesz jedymie zmieniać zarządcę I/O. Dobry do tego jest choćby Kernel Audiutor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, CyanowySamsung napisał:

1. To jest niestety specyfika CM i Lollipopa, który jest najgorszym systemem jaki wyszedł na telefony. Miał mniej żreć baterii, a zjada go dużo do tego dokłada CM, który nigdy nie był nazbyt oszczędny.

Ale Lollipop po update (5.1.1) chyba nie jest aż tak do końca tragiczny? Czy w Androidzie 6.0 naprawiono te problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oni z każdym systemem obiecują, że z baterią będzie lepiej. Jak wychodzi tak wychodzi. A lolipop to lolipop. Nie jest tragiczny ale świetnym systemem też nie jest.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Telefon ma już 2 lata, bateria pewnie też trochę zużyta, więc i wyniki nie są jakieś świetne. Dam sobie czas na testy. Aktualnie skonfigurowałem Greenify (bez Xposed), oraz ustawiłem automatyczne wyłączanie Wi-Fi gdy telefon jest uśpiony. Przetestuję to przez kilkanaście dni i wówczas zacznę się zastanawiać co dalej.

 

A co myślicie o zmianie baterii? Prawdopodobnie to koszt ~30 zł. Opłacałoby się? Czy aktualna bateria przez 2 lata mogła bardzo stracić na pojemności? Nie "drenowałem" jej jakoś szczególnie, ot, zwykłe używanie smartfona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmmm. Ale automatyczne wyłączanie WiFi w czasie gdy telefon jest uspiony było w andku 4.0.4

Co do baterii. Można spróbować

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
39 minut temu, KitLer napisał:

Hmmm. Ale automatyczne wyłączanie WiFi w czasie gdy telefon jest uspiony było w andku 4.0.4

Mylisz się! Znalazłem tą opcję i na Andku 5.1 i na 4.4. I to działa. Gdy telefon leży nieużywany wi fi się wyłącza. Gdy telefon wybudzam, widzę jak telefon dopiero łączy się z ruterem. Opcję można znaleźć w Ustawieniach -> Wi-Fi -> 3 kropki -> Zaawansowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam takie ogólne dosyć pytanie. Jaki macie wynik SOT? Rezultat na poziomie 3 - 3,5h w ciągu jednego dnia (od rana do wieczora) nie jest chyba najlepszy. (Telefon normalnie użytkowany, internet, czytanie newsów, itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodziło mi o podanie jednego prostego parametru, tak dla ogólnej wiedzy. Chodziło mi tylko o czas pracy ekranu, w godzinach i minutach, od ładowania do ładowania. Tak jak tutaj

https://www.google.pl/search?q=SOT+Android&biw=320&bih=450&tbm=isch&prmd=nvi&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwjt34W286fMAhUEliwKHe4GA3UQ_AUICCgD#imgrc=KEvUr9A4KO0FMM%3A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja Ci podałem ;)  Teraz Ci już nie pokaże gdyż zbytnio nie mam jak ale łatwo się było domyślić. 
17% zużycia baterii przez ekran od godziny 9:30 do 19:45 czyli przez około 7 godzin i 15 minut ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miał może 15 minut odpoczynku. Potrzebowałem go wtedy maksymalnie ;)

@Zielony_Buszmen wiem,  ale dzień później raczej nie da się zobaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności