Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia M] CM13 i przenoszenie aplikacji na kartę pamięci


Zielony_Buszmen

Pytanie

Witam!

Na swojej Xperii M C1905 mam zainstalowanego CM13 (instalacja z tamtego tematu: https://forum.cyanmod.pl/topic/7873-xperia-m-pytanie-laika-odno%C5%9Bnie-zmiany-softu/ )

Chciałbym móc przenosić aplikacje na kartę pamięci. Kolega Mitlex podesłał mi te dwa poradniki:

No i z racji tego że w dziale mobilnym jestem laikiem, mam parę pytań:

1) Mam już postawiony CM, zainstalowane na nim programy. Czy "naprawa problemu z przerzucaniem aplikacji" na kartę SD usunie mi te aplikacje? Czy znów będę musiał stawiać wszystkie programy od nowa?

2) Najpierw powinienem wykonać poradnik "Naprawa problemu z przerzucaniem plików na Kartę SD" a dopiero potem "Naprawa App2sd - Przerzut aplikacji na Kartę SD"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

nic nie stracisz :) problem będzie stał po stronie recovery :). Będziesz musiał programem RASHR zrobić backup Kernela i Recovery. Nastepnie wgrać TWRP 3.0.0.0 i tym TWRP wgrać paczkę naprawiającą problem z app2sd :) Następnie przez flashtoola wgrać kernel i recovery i gotowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

No wszystko masz opisane :D  

-Będziesz musiał programem RASHR zrobić backup Kernela i Recovery (wszystko będziesz miał w tym programie --> klikasz backup i wybierasz Recovery backups i klikasz + następnie klikasz IDŹ i gotowe i tak samo w przypadku kernela)

-Nastepnie wgrywasz TWRP 3.0.0.0 i tym TWRP wgrywasz paczkę naprawiającą problem z app2sd z linku 

(skopiowane z mojego poradnika)

1. Wchodzimy w Recovery i flashujemy ten plik: disable_selinux.zip  https://mega.nz/#!sRsCFB6A!rxJCbXihhci196I7pz4RM2jyZ39ysSKYP2F8bcp9n1c

2. Flashujemy tą specjalną wersję: Super SU https://mega.nz/#!kFE32ZRZ!stm0m7x0XOMBmerrpnkUBPqIj-onmvF8L3Zx516i__U

3. Zainstaluj tą aplikację apps2sd i pobierz stąd: 

Wersja PRO: https://mega.nz/#!hRVXCKgR!kyoFbMA4Gu7o2r4KohrhEygSKNJ9_UIzVzBeBmj2Uio

Wersja Free: https://mega.nz/#!xRlDABYL!8G6nAefYE0px6zz1SYb403D2E1iS28s5usmG0jx6bfs

-Następnie przez flashtoola wgrywasz kernel i gotowe

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Tak odpuść sobie, zgraj sobie Cyanogenmoda (instalkę) na karte pamięci ponieważ możesz mieć problem z powrotem do starego kernela, więc zrób tak, Wgraj TWRP, zainstaluj najnowszą wersję Cyanogenmoda bez instalacji gappsów (bo gappsy już masz) nastepnie wgraj paczki które są w poradniku z APP2SD i reboot telefonu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Nie, to nasza i twoja. Bo klucze DRM to są takie biblioteki. A je trudno odzyskać. Jeśli niema takich bibliotek  to aparat niedziała itp, dużo aplikacji wgl niedziała. Stock ich nieposiada, niewiem czy je odzyskasz ale to jest poważny problem. A @2up to każdy rom ma jakieś fixy, bugsy.

@Mitlex ale jesteś szybki XD, Tak szybko zainstalował rom a zwalił klucze. gud job!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Ja też niemogę przenosić aplikacji na sd i co? nico. niewkurza mnie dopiero jak mi się skończy miejsce to ten telefon o ściane normalnie chce rozwalić bo miejsca ma tak mało ;v. mój cm 11 przenosi apki ale 12 bardziej ładniejszy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Zatem zostało Ci zainstalować CM12.1 Lollipop 5.1. Tam masz 100 procent możliwości przenoszenia na kartę sd. Ten ROM sam w sobie to posiada

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chodzi o wizualizacje to jest identyczny jak Marshallow

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

1. niewiem

2. tutaj masz linka z xda magia

3. opiszę ci w angliku bo ja zadużo nieznam :)

Cytuj

boot into fastboot (ignore if you coming any 4.4/5.0 rom)

flash boot.img from cm12 zip (ignore if you coming from any 4.4/5.0 rom)

boot into custom recovery

Wipe data and cache

Flash the CM12.1 and gapps zip

Reboot

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zanim zacznę z "grubej rury" chciałbym naprawić pewną dolegliwość. Otóż nie mogę zapisywać nic na karcie pamięci. Nie mogę przenosić na nią plików bo wyświetla się błąd zapisu. Chciałem wykonać ten poradnik:

 

Niestety, blokuję się na tym punkcie.

Screenshot_20160205-152001.png

 

U mnie takie coś się nie wyświetla, mam tylko "ponów próbę". Jak to przeskoczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aby nic nie zamotać pokażę wszystko jak wygląda.

1) Najpierw mam wykonać ten poradnik który zamieścił użytkownik Mitlex dwa posty wyżej? Czy może najpierw powinienem wykonać ten poradnik z przerzucaniem plików na SD?

Bo gdy próbuję wykonać ten poradnik z przerzucaniem plików na SD wywala mia taki błąd:

Screenshot_20160413-171139.png

 

I w tym menedżerze karta jest widoczna jako " 8324-..."

Screenshot_20160413-171155.png

 

Próbowałem restartować telefon, przeinstalowywałem apkę (i z google play i z linku w tamtym poradniku). Formatowałem kartę i pod Windowsem i pod Androidem. Nic nie pomogło. Cały czas wyświetla się błąd z pierwszego screena.

Co robić? Odpuścić sobie to i wykonać poradnik z flashowaniem i apps2sd?

 

EDIT: Przepraszam za złe wstawienie fotek, poprawiłem wszystko.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepraszam że tak pytam, ale chcę mieć pewność.

1) Przy tych operacjach nie stracę swoich danych? Nie zabezpieczać ani nie robić kopii?

2) TWRP lepiej wgrywać przez windowsa z flashtoolem czy przez RASHR pod androidem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To tym razem wgram przez RASHR aby nauczyć się czegoś nowszego.

 

Takie pytanko na szybko - kazałeś wgrać NAJNOWSZĄ wersję CM 13. Jednakże ja wgrałem tą z dnia 2016-04-09. Najnowsza jest z dnia 2016-04-12. W tej nowszej wersji zostały wprowadzone jakieś istotne poprawki w porównaniu do poprzedniej jeśli chodzi o kartę SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

A wiec tak - zrobiłem wszystko tak jak pisał Mitlex. I niestety, nadal nie mogę nic zapisywać na SD, nie mogę również przenosić apek na SD.

 

Aparat jak i inne funkcje działają poprawnie na CM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No spoko.

Trochę bardziej poważnym problemem jest brak możliwości zapisywania/ przenoszenia zwykłych plików na SD w androidzie. Karta jest tak jak by do odczytu tylko. Chciaż taka aplikacja jak Aparat normalnie zapisuje fotki na SD.

Robiąc te wszystkie operacje z telefonem miałem dwa cele: - płynne działanie telefonu; możliwość instalacji apek na SD. Udało mi się wykonać jak na razie 50% mojego planu, zrobiłem już trochę, a brakuje tak niewiele. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślałem by tak zrobić. Miałem właśnie się o to pytać, czy by lepiej nie wrócić do CM 12.1 z andkiem 5.1. Ubiegłeś mnie z pomysłem :)

 

Więc znów muszę prosić o pomoc, bo mam kilka pytań.

1) Czy "downgrade" na CM 12.1 da się zrobić bezboleśnie, tj. bez utraty danych, aplikacji, itp?

2) Skąd pobrać ostatnią (najnowszą) wersję tego systemu? Bo wiele linków kieruje tylko do CM 13.

3) Jak zrobić najlepiej ten "downgrade"? Wystarczy wrzucić zipa na SD i wgrać przez TWRP 3.0.0.0 (przy okazji robiąc wipe cache/dalvik)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Linijka "Wpe data and cache" wskazuje, że jednak dane zostaną usunięte. Ale może gdy robię tylko mały downgrade obędzie się bez "wipe data"? Bo myśl o instalowaniu i konfigurowaniu wszystkich apek mnie trochę odstrasza.

Niżej jest anpisane

Cytuj


Upgrading from earlier version of CyanogenMod 12.1:

Boot into Recovery

Flash CM12.1 zip

Reboot

Zmieniając starszy CM na nowszy CM można zrobić wszystko bez utraty danych. Ciekawe tylko, czy zadziała to w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności