Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Xperia M] Pytanie laika odnośnie zmiany softu


Zielony_Buszmen

Pytanie

Witam!

Nie będę ukrywał, ale w sprawach "mobilnych" jestem trochę laikiem. Xperię M posiadam już drugi rok i coraz bardziej denerwuje mnie kilka kwestii. Po pierwsze: muli się, po drugie: mało pamięci na aplikacje. Myślałem nad wgraniem innego softu, np. CM. Jednakże tak jak już wspominałem, nie znam się aż tak na tym. Dlatego mam parę pytań:

1) Czy Xperia M działa o wiele lepiej po wgraniu CM 13? Czy może zastosować inne "zabiegi"?

2) Co po kolei trzeba zrobić? Wiem, że znajdę tutaj poradniki do wszystkiego, ale w jakiej kolejności je wykonywać? Najpierw root, potem odblokowanie bootloadera a na końcu wgranie CM?

3) Czy łatwo coś spaprać, by potem telefon nie wstał? Da się zrobić jakoś backup by w razie niepowodzenia przywrócić stary system z nakładką Sony?

4) Czy jeśli po tych zmianach i wgraniu CM nie spodoba mi się efekt, to czy da się wrócić do poprzedniego systemu od Sony?

 

PS. Mam Androida 4.3, telefon z brandu T-Mobile, bez simlocka, C1905.

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1. Lepiej jakiś starszy.

2. Tak.

3. Jeśli będziesz robił tak jak trzeba to nie zepsujesz. Można wgrać stock, czyli oryginalny system jakby co.

4. Powtarzam 2 zdanie z punktu wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem Ci tak, ja na swojej Mce mam CM13 bardzo szybki wydajny no i po ostatnich poprawkach nie zawodzi mnie. Polecam również CM12.1 również miły w obsłudze. Dodam ze ostatnio spotkałem się z Ressurection Remix na naszą Mke, zainstalowałem lecz okazała się klapą przez brak płynności i ciągłe lagi. Zatem wybierz CM13 i wypróbuj

Dodatkowo Zrób sobie backup kluczy DDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A więc tak - rootowanie wykonać z tego poradnika:

Czy może są jakieś inne, lepsze sposoby?

 

Dopiero po tym rootowaniu odblokowuję bootloader, czy może od razu będę miał odblokowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzę, że trzeba flashować telefon. Aby uniknąć jak największej ilości komplikacji lepiej jest usunąć dodatkowo cache i data? Jeżeli coś mi się nie powiedzie podczas flashowania, to jaki jest najgorszy scenariusz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wolniej, wolniej :)

Otóż zacząłem wykonywać tamten pierwszy poradnik, zatrzymałem się na kroku 11. Nie udało mi się odblokować tym krokiem bootloadera, Flashtool wyświetla:

INFO  - FAILED (remote: Incorrect format for unlock data. Should be on the form "0x)

 

Jednakże w "Rooting Status" w Service Menu mam napisane "Bootloader unlock allowed: Yes". Tzn. że nie ma opcji, i muszę rootować poradnikiem "Pełny root w 4.3 na zablokowany BL"? Muszę go wykonać w całości od początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tą metodą odblokuj bootloader :)

 

a jak już go odblokujesz to tutaj masz instrukcje root + instalacja recovery + instalacja CM 13

1. Wgrywasz sobie softa z wersją 4.3 (jeśli masz to zostaw)

2. Robisz root z użyciem tego Recovery: https://mega.nz/#!ANdXhbrS!qXrDmGbw_aaRUllR33tTD534Hqm_W1WxBm2A5J3HSyc

Czyli wgrywasz paczkę Super Su: https://mega.nz/#!YVUVEKBB!xoxFvllory3ytIs4nodQDLBpSR6fYmDNfW16OgsWZtk

na swój telefon z poziomu recovery.

3. Włączasz telefon aby zaktualizować SU 

4. Wyłączasz go i wgrywasz to recovery TWRP: https://mega.nz/#!9B1HQZKa!nRScL2A8c59AoG_GjzbDln3zS5FEyKniFBMndJn_S2M

(Wcześniej wrzuć sobie paczkę CM13 i Gappsy: http://cyanmod.pl/gapps/ na kartę pamięci)

5. Telefon automatycznie po włączeniu wejdzie do recovery, więc robisz WIPE a później instalujesz paczkę CM

6. Po zainstalowaniu CM instalujesz od razu Gappsy które wcześniej wrzuciłeś na kartę pamięci

7. Robisz restart telefonu i gotowe. 

 

Zerknij na te tematy: (na pewno Cię czegoś poduczą) 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hola!

A więc tak.

1) Odblokowałem bootloader. Musiałem po tem jeszcze raz flashować telefon na stocka, bo zawieszał mi się na falach. Ale teraz jest już dobrze.

2) Dokończyłem dalej "robotę" tym poradnikiem, z tym że wgrałem twoje Recovery i Super SU

Zatrzymałem się po kroku nr 3 w twoim poradniku. A dokładniej na kroku nr 15 w poradniku z linku powyżej. Nie mogę przez te ustrojstwo tego zrobić. Jednakże zainstalowałem program Root Checker i po sprawdzeniu wyświetla że "Root Access: access granted". Czyli tak się zapytam "łopatologicznie" - mam już roota i mogę przejść do pkt 4 z Twojego poradnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok. Wymęczyłem tego BusyBoxa i jest napisane że v1.24.1-Stericson jest zainstalowana.

W takim razie przechodzę do pkt 4. Dam znać co i jak mi poszło (a zapewne będę miał jeszcze masę pytań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ech... :) Raz piszą, że po roocie, a raz że po odblokowaniu bootloadera. No nic. Trudno. Będę miał przez to jakieś problemy?

 

Zainstalowałem CM13 i... wszystko działa jak trzeba! Dzięki za pomoc Mitlex! Nie wiem co bym bez Ciebie zrobił :D

Jeszcze nie zrobiłem przerzutu danych na kartę SD. Ale to pokombinuję w niedalekiej przyszłości. Za dużo wrażeń jak na jeden dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności