Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S3 LTE] Custom ROM'y i problem z MMS


Przemo75

Pytanie

Witam,

"Przerobiłem" kilka custom ROM'ów, niestety na żadnym nie działają MMS'y, pomimo prawidłowych ustawień.

Przewertowałem wiele stron w sieci, żeby znaleźć sposób na ich uruchomienie. Niestety bezskutecznie.

Czy jest jakiś sposób, którego nie poznałem (nie znalazłem) żeby jakoś je uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Próbowałem CM 13 do 11, w tej właśnie kolejności. Z racji tych MMS'ów powróciłem znowu do stock'a.

Sam już nie wiem, czy zostać przy stock'u czy może znowu spróbować z custom'em (ponowne,instalowanie, przywracanie i ustawianie jest już trochę irytujące). Czy więcej będzie plusów dodatnich czy ujemnych ;-)

Jeśli RR, to którą wersję moglibyście polecić (M 6.0.1, LP 5.1.1, itp.)? Jakie są zalety tego ROM'u?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ressurection remix to mieszanka kilku custom Romów. Ja bym bardziej polecił 5.1.1 ale 6.0 też jest dobre.

Jeśli natomiast chcesz, pamiętaj o customach opartych o Stocki gdzie działa niemalże wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi się wydaje, że koledze chodzi o to, czy dany rom bazuje na standardowym, czystym androidzie (tak jak romy aosp), czy na jakiejś jego modyfikacji. W tym przypadku wyraźnie jest napisane, że Resurrection remix to modyfikacja cyanogenmoda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, KitLer napisał:

Jeśli natomiast chcesz, pamiętaj o customach opartych o Stocki gdzie działa niemalże wszystko.

Generalnie miałem na myśli kwestię poruszoną przez kolegę KitLer'a. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to tak jak mówi Dusiek, stocka 5.1 od Samsunga na S3 nigdy nie było, natomiast są romy AOSP, oparte o standardowego "nexusowego" Androida, które są w miarę lekkie, bez zbędnych dodatków i dobrze działają na starszych urządzeniach. Sam mam teraz 5.1 AOSP na LG 4X, czyli rówieśniku i w sumie bezpośrednim konkurencie S3 i wszystko działa bardzo dobrze, gdzie na CM czy właśnie Ressurection remix wcześniej zdarzały się problemy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie "przerabiałem" temat z CM zakończony porażką (MMS) :-(

Koledzy pisali, że RR jest OK i działają MMS'y. Szybkość działania i dłuższa "żywotność" baterii też ma znaczenie.

Sam już nie wiem co dalej ... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, próbowałem sposobu Pelikana (z usunięciem APN'ów) i z użyciem Textra. Niby wszystko właściwie poustawiane a i tak niestety nic nie chciało "zaskoczyć" :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja tam się nie dziwie. Android 6.0 w dość wczesnej fazie rozwoju. Przecież to dopiero czwarty build [emoji6]

A, ja sie dziwie bo tyle jest wersji androida i w niektórych pisze stable czy final czy to 4.4.4, 5.1.1 a, i tak nikt nie pomyślał zeby mmsy działały tak jak w Stock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jest bolączka cyanogenmoda. Co lepiej powiem, że na moim starym miniaczu na cm 10.1 działały, a na 10.2 już nie. Ponieważ właśnie od 10.2 zaczął się problem z MMS z tego co pamietam
W customach opartych o stocka działa *potwierdzone*


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam 

 

Jestem posiadaczem od kilku dni i napotkałem na kilka problemów.

Chciałbym się podpiąć pod temat. Czy w CM13 jest już możliwość wysyłania/odbierania mmsów ? 

Tak samo nie da się przenosić plików pomiędzy kartą SD a telefonem

 

Pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności