Skocz do zawartości

Cześć, jeżeli nie wiesz jak zacząć swoją przygodę na forum sprawdź koniecznie te tematy! 

Pierwsze kroki - Gdzie napisać swój problem oraz jak znaleźć tutorial.

Jak mogę podzielić się swoją wiedzą tworząc poradnik?

eitheer

[Sony Xperia Z5] Wgrywanie oprogramowania producenta za pomocą Flashtool

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrywanie oryginalnego systemu od producenta za pomocą Flashtool

Ja zarówno jak i forum nie odpowiadamy za błędy podczas wgrywania

Wszystko robisz na swoją odpowiedzalność

post-45811-0-69469200-1430650361.png

Flashtool - Program dzięki któremu możemy debrandować nasz telefon, wgrać starsze wersje systemu, odblokować bootloader itp.

W tym poradniku zajmiemy się wgrywaniem systemu na nasz telefon bądź też debrandingiem.

post-45811-0-66081400-1430650343.png

• Sony Xperia Z5 E6653 - BARDZO WAŻNE, ponieważ system jest przygotowany pod ten konkretnie model.
  • Sterowniki

post-45811-0-00877000-1430650361.png

• Pobieramy Flashtool i instalujemy go
  • Instalujemy sterowniki do naszej Xperii Z5, które znajdują się w: C:\Flashtool\drivers\
  • Zaznaczamy Flashmode Drivers, Fastboot drivers oraz Xperia Z5 Device Driver (Screen nr 1 i 2)
  • Pobieramy stocka w formacie .ftf, który następnie przenosimy do folderu: C:\Users\TWOJA_NAZWA_UŻYTKOWNIKA\.flashTool\firmwares
  • W telefonie musimy mieć włączony Tryb Debugowania i instalacja z nieznanych źródeł
  • Uruchamiamy program i następnie klikamy na ikonkę błyskawicy po czym wybieramy Flashmode i OK (Screen 3)
  • Wybieramy system pod nasz model czyli E6653 i zaznacamy wszystkie opcje w Wipe i następnie Flash (Screen 4)
  • Następnie czekamy, aż program poprosi nas o podłączenie telefonu, tak więc wyłączamy go i następnie wciskamy przycisk Volume DOWN, i podłączamy go do komputera
  • Proces instalacji potrwa od kilku do kilkunastu minut, gdy zobaczymy "Flashing finished. Please Unplug and start phone" możemy odłączyć nasz telefon i uruchomić go, pierwsze uruchomienie trwa około 10 minut.

post-45811-0-00637800-1430650363.png

Screen nr 1:

Spoiler

flashtool1.png.96f4db1a1f5be9486ae77f29d

nr 2:

Spoiler

flashtool2.png.ee744e4e644396216e595149a

nr 3:

Spoiler

flashtool3.png.2529d728ea8677d02a31be400

nr 4:

Spoiler

flashtool4.png.b86a11f31773515d3db3c9e8f

post-45811-0-43829900-1430650362.png

Android 6.0 Central Europe 1:

Spoiler

Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

Najczęstsze pytania:

P: Czy muszę mieć odblokowany bootloader?

O: Do wgrywania oryginalnych systemów od Sony nie trzeba mieć odblokowanego bootloadera.

P: Nie mogę zainstalować sterowników, wyskakuje błąd korzystam z Windows 8, 8.1 bądź 10

O: Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

• reaction_title_1 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, mam pewien problem. Nie mam systemu wgranego na E6633, a więc nie mam debugowania włączonego. A systemu nie mogę wgrać, ponieważ TWRP nie czyta mojej karty MicroSD (USB OTG też nie działa). Sterowniki w telefonie zaktualizowałem, ale mimo to cmd nie wykrywa mojego tel jako urządzenie ADB. Proszę o pilną pomoc! Z góry dzięki!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tryb debugowania możesz pominąć prawdopodobnie 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Często nie miałem trybu debugowania i szło bez problemu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta