Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 1

Sposób na kalibrację baterii


Mitlex

Pytanie

Witam, znalazłem ciekawy pomysł na skalibrowanie baterii :) 

 

Sposób opracował algie17 z XDA :)

 

Więc robimy tak:
- Ładujemy baterię do 100%
- Odłączamy od ładowarki, wyłączamy telefon i ładujemy 15 minut gdy jest wyłączony
- Odłączamy od ładowarki, wyłączamy telefon i ładujemy 15 minut gdy jest włączony
- Skalibrować baterię używając https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration poźniej odłączyc od ładowarki, i wyłączyć tel.
- Włączyć tel, ładować przez 15 mintut.
- Koniec.

 

 

Źródło: 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=24796384#post24796384

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No i masz w nagrodę warna.

Nie pozwolę abyś w taki sposób odzywał się do wyższego rangą. Inaczej też można napisać swój "sprzeciw".

Czy idąc do sklepu mówisz do ekspedientki... Podaj mi sok kretynko! Dała by Ci do wiwatu i tyle w temacie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ranga nic nie wnosi do reputacji osoby to raz a dwa nie było kierowane do osoby a do sposobu softwarowego kalibracji który był opisany juz z 10 lat temu ale jak zawsze, brak dystansu, czytania ze zrozumieniem i braku samodoskonalenia ;) 

http://komorkomania.pl/8301,kalibrowanie-baterii-androida-to-nieprawdziwy-mit to daje wam kalibracja przez jakies aplikacje ale ciezko poszukac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mnie nie interesuje czy białe jest białe, bądź czarne jest czarne.

Wnosi. Ja wyznaje zasadę empiryzmu. Nie znasz ognia, oparzysz się, to więcej go nie dotkniesz. W tym przypadku też dziecku możesz powiedzieć.. wiadomo to od dawna... 

I koniec dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up
Bo kalibracja baterii już dawno odeszła w niepamięć.
Dzisiejsze baterie nie lubią być rozładowyawane całkiem do zera. A doładowywanie ich jak mają np 40% i więcej im nie szkodzi.
To samo tyczy się grania podczas ładowania telefonu.
Wtedy tylko wolniej się ładuje.
Z tego co czytałem to kalibracja baterii była potrzebna w ogniwach innych niż li-ion tych starszych.
Teraz nie zaleca się tego robić na tych nowszych bo można zabić baterię

Wysłane z mojego TouchPad przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -1

a widzisz, no to jak ma sie obraza sposobu przyczyny do osoby? NIJAK, czyli np. idziesz do serwisu bo urządzenie nie działa poprawnie a tam ci mówią ze  gwarancja przepada bo wymieniłes karte sim? wybacz tak obrazowo ale tak w tej chwili interpretujecie i przedstawiacie tok działań. Ok, wasza sprawa, nie wnikam jak działacie chociaz nie trzymie to zadnej logiki 

 

NeoCM

Ale o czym ty piszesz>? Co ma tu serwis do tego zapytania? Dlaczego o rozmowie o chlebie.. mówisz o niebie? I po co to>? Jaka logika? Iluzoryczna twoja interpretacja. Zauważ, że ludzie nie pają do ciebie miłością.. może nad tym się zastanowisz- co jest nie tak? Mam wrażenie, ze to ty sobie wmawiasz, że to co robisz jest słuszne i uparcie w to wierzysz. I skończ tą dyskusje. 

Edytowane przez NeoCM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności