Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Lg swift l3


Arianv8

Pytanie

Witam

Od dwóch miesięcy mam l3 i ma on małą rozdzielczość 240*320 i ekran pojemnośćiowy wczoraj słyszałem ze przez to ze jest pojemnościowy widać piksele ale ja ich nie widziałem powie mi ktoś gdzie albo w czym je widać ?

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pytanie jest śmieszne - wybacz ale wywołałeś uśmiech na mojej twarzy.

A tak na poważnie:

ekran pojemnościowy różni się od rezystancyjnego jedynie sposobem dotyku a nie rozdzielczością. W pierwszym wystarczy "muśnięcie" by można było zaobserwować działanie na ekranie. Drugi natomiast (znacznie tańszy) wymaga siły nacisku by wywołać efekt - jest często stosowany w tanich nawigacjach, oraz super tanich tabletach by biedronka:D

powie mi ktoś gdzie albo w czym je widać ?

Widać je zawsze, mianowicie gdy masz jakąś krzywą (np. czarne koło na białym tle) to widać że okrąg ma linię poszarpaną.

Dokładnie chodzi o to:

oko.jpg

Z lewej przykładowo twój 240*320 Z prawej mój 800*480 - to dla przykładu tylko...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyjrzyj się z bardzo bliska swojemu ekranowi gdy jest włączony, na pewno zobaczysz piksele(małe kolorowe kwadratowe punkciki) , a jak jeszcze ich nie widzisz to weź lupę i popatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co wiem ekran pojemnościowy działa na zasadzie elektrod i polu elektromagnetycznym, a rezystancyjny(oporowy) to jak naciśniesz w ekran(jakbyś miał tysiące guzików). Na rezystancyjny działa rysik, a na pojemnościowy nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pojemnosciowy dziala nie na zasadzie elektromagnesu, a na zasadzie pojemnosci. Gdy przylozysz palec do ekranu bardzo blisko (ale nie dotkniesz ekranu) to i tak mozesz wykonac czynnosc na ekranie. Czlowiek tez ma "prad w sobie" a tym samym moze wplynac na zmiane pojemnosci - i to wlasnie ta zasada jest wykorzystywana.

Wyslano z HTC Vision

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nic z tych rzeczy. Po po prostu jak ilosc pixeli jest mala a ekran duzy to zawsze widac te nieszczesne "kwadraty".

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności