Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony XPeria M] Brak zasięgu po flashu.


psycholekk

Pytanie

Witam!

Polecę odrazu z grubej rury: dzisiaj postanowiłem wgrać na moją Xperie M cyanogenmoda, jednak mi się to nie udało, a przebiegało to w ten oto sposób:

>Telefon jest sprawny, Rooting status: bootloader unlock allowed yes, Simlock = NO

>instaluje sterowniki, flashtool'a itp...

>fastboot - bootloader odblokowany

>fastboot kernel - boot.img (Cyanogenmod revocery) wgrany...

i w tym miejscu zaczeło się robić źle...

>operując już telefonem :full data wipe failed 

>cannot install zip from sd card (gdy wybierałem opcję system reboot włączał się spowrotem recovery i nic pozatym)
próbowałem parę razy i różne karty sd inne wersje cyanmoda... nic. Więc postanowiłem zrobić flash z romem z neta.
>Android 4.1.2 global (xperia m) udało mi się wgrać. Ale od tego momentu nie mam zasięgu, wpisuje pin i nic się nie dzieje... a na ekranie blokowania na dole mam napisane "niewłaściwa karta sim - tylko alarmowe"

Zmieniło się jeszcze jedno : Rooting status: UNAVAILABLE, w zakładce SIM LOCK mam przy wszystkim x oraz 0...
>Od tego zasu instalowałem wiele róznych romów (oczywiście z XperiFirm) i dopuszczam możliwość, że nie zauważyłem i wgrałem z jakimś romem simlocka...tego nie jestem pewien.

Jednak moim głównym problemem "niewłaściwa karta Sim" oraz dziwny rooting status.

Dodam jeszcze, że od kiedy flashowałem telefon pierwszy raz (android 4.1.2) , nie moge już oblokować bootloadera ani wgrać kernel'a...tylko flash.

Próbowałem też PC Companion ale nie pomogło, nic się nie zmienia.

Proszę, a własciwie błagam o pomoc. Szukałem na necie cały dzień i nic nie pomaga :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A telefon nie pochodzi czasem z Orange?

 

Rozumiem, że próbowałeś inne romy, wychodzi na to jakby ci się kernel nie wgrywał i stąd masz te dziwne akcje. 

Jakie romy mu wgrywałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@NeoCMTelefon nie pochodzi z orange, jest z T-mobile ... wgrywałem na niego romy : C1905_15.1.A.1.9_GLOBAL-INA oraz XPERIASITE.PL_M_C1905_4.3_15.4.A.1.9_T-MobilePL ... reszta prób to PC Companion... @Mitlex IMEI się nie usunął. Tak jak mówiłem mam telefon z T-mobile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zaraz coś Ci wrzucę do ściągnięcia. za jakies 30 minut

 

Pobierz ten ROM: 

https://docs.google.com/file/d/0B5YLoqTRy7viVXVua0lkRVJOc0U/edit

Oraz tego Flashtolla:

https://mega.nz/#!cAElGBRT!GUunfqjqPJ6szV6RFWij5nAHnThXY4bv_vV6gmfycQk

 

Więc tak:

-wyłączasz telefon

-ładujesz pliki w programie flashtollu i czekasz 

-podłączasz telefon w trybie flashmode i czekasz aż się zainstaluje

 

daj znać jak to zrobisz.

 

Mam jeszcze jedno pytanie jaki to model? c1905 ? c1905 czy dualsim ? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zabieram sie do instalowania... model c1905 (single sim)

...

zrobione...

Podczas włączania (tam gdzie wybieram język na początku) wyświeltliło mi komunikat "Niestety, proces com.android.phone został zatrzymany" (PIN podałem poprawnie i wtedy sie okienko z językami włączyło i ten komunikat pojawił). IMEI wciąż jest, Rooting status także się nie zmienił. W zakładce SimLock (serviceMenu) też nic się nie zmieniło, wszędzie X i 0 ...

Nie pomogło, wciąż brak zasięgu i opcja wyboru operatora zablokowana.

Załączam log z instalacji :

Log.txt

Edit : W salonie mi powiedzieli, że nie ma simlocka i  że oni mi tego nie naprawią, mogą tylko wymienić płytę główną, co rzekomo ma pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybrałem ten, który podałeś na 100%, może w folderze prepared w .flashtool coś pozostało... usunąłem go i robie to jeszcze raz. Wciąż to samo we flash toolu : Current device : C1905 - YT910MQR1E - 1274-5468_R1C - 1272-2325_15.4.A.0.23 - WORLD-i_15.4.A.0.23 mimo że instaluje twój 3 raz . No chyba że nie po tym wnioskujesz, że instalowałem inny.

Edit: log z 3 instalowania:

 

Log.txt

Proszę bardzo ss ... widać pełny block na 3 oraz 4 i dziwny rooting status

Screenshot_2016-02-29-19-53-20[1].png

Screenshot_2016-02-29-19-53-43[1].png

Screenshot_2016-02-29-19-53-49[1].png

Screenshot_2016-02-29-19-54-09[1].png

Dodam jeszcze, ze przy każdym reebocie musze wybierać język.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Neo spokojnie staram się pomóc koledze i PISAŁEM że napiszemy rozwiązanie problemu gdy tylko uda nam się rozwiązać? W czym problem, bo ja tu żadnego nie widzę

 

Neo.

Jedynie proszę stosować się do zaleceń, nie koniecznie odpisywać na to- co napisze Admin/ Moderator.
Tym bardziej  proszę nie odnosić się do reakcji "rzekomo poddenerwowanego admina" Regulamin zabrania udostępniania tak swoich danych.

Edytowane przez NeoCM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności