Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG L40] Bootloop


mackolol

Pytanie

Witam, jestem całkowitym nowicjuszem w tej sprawie i chciałbym prosić o pomoc. Otóż kilka miesięcy temu zrootowałem telefon lg l40 d160. Wczoraj nagle zaczął mi się ciągle jak tylko go uruchomiłem wyłączać, a dziś wpadł w bootlopa. Pisze mi firmware update a na dole czerwony napis ROOTED. Jakimś cudem udało mi się wejść i ściągnąć jakiś lipny program który rzekomo "odinstalowuje" roota. Niestety nic to nie dało a ja nie wiem co z tym zrobić. Nie chcę również flashować go o ile to nie jest konieczne. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam , tak jak poprzednicy myślę ze flash będzie najlepszym wyjściem. 

 

Do LG z tego co pamiętam do flashowania służy LG Flash Tool. LG F60 brata jak załapał bootloopa to pomogło natychmiastowo. Również miał standardowy kernel i recovery bo miał wersje z trwale zablokowanym bootloaderem. Trudne to nie było. Tylko pobrać sterowniki , wrzucić do programu plik .kdz z softem , podpiąć tel i flash. Wstał po tym więc dlaczego nie spróbować skoro dane są nieważne? :)

 

Przepraszam za ewentualne nieścisłości - tylko raz w LG ''grzebałem'' 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pierwsza rzecz , musisz pobrać soft do sprzętu.  Skoro masz 4.4.2 to 4.4.2 musisz pobrać bo przy innym bootloader może ''marudzić''

Szukaj wersji europejskiej softu , najlepiej PL.  Soft jest w jednym pliku .kdz.

 

Potem zainstaluj sterowniki do swojego LG - ale to już pewnie masz zrobione ale upewnić się nie zaszkodzi.

 

Znajdź w necie LG Flash Tool 2014 , wypakuj najlepiej na pulpit do osobnego folderu.

 

Plik .kdz wrzuć do folderu z Flash Toolem.

 

Uruchom telefon w trybie DOWNLOAD 

 

Potem uruchom Flash Tool i ''Secect KDZ File'' wybierz swój plik z softem do swojego LG.

 

Kliknij CSE FLASH , potem Start , dalej ustaw język na polski i to teoretycznie wszystko. Kilkasz OK i czekasz.

 

Jeśli wszystko będzie ok to z tego co pamiętam powinien się sam zresetować i odpalić.

Dodam ze na F60 po flashowaniu jakimś cudem zostały wszystkie dane takie jak kontakty , smsy , tapeta itp. więc może Ci się poszczęści:)

 

I jeszcze jedno , jeśli masz wersję od jakiegoś operatora a nie ''sklepową'' niebrandowaną to szukaj softu od tego właśnie operatora. 

Co prawda wgrałem niebrandowany soft na LG brandowanym przez Plusa i działa idealnie ale orange jest czasem bardziej złośliwe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Soft to jest po prostu skrót od software -czyli oprogramowanie urządzenia (i analogicznie hardware -czyli podzespoły takie jak procesor itd). To szerokie pojęcie i tyczy się nie tylko systemu operacyjnego, ale też programów itd.

 

Stock to z angielskiego seryjny, czyli standardowy soft od producenta przeznaczony do tego modelu.

 

Istnieją też softy modowane (przerabiane ze stocka, jakieś różne magic romy i inne wynalazki), a także całkowicie odrębne, nie mające nic wspólnego ze standardowym (jak choćby cyanogenmod).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam problem bo zflashowałem go ale wpadł dalej w bootloopa a byłem już przy wyborze języka telefonu (zawsze po hard resecie takie jest) więc zrobiłem hard reseta przez recovery i nic dalej bootlop.

poza tym już lg nie chce się włączyć w download mode co robić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To po kolei ... Przy wybieraniu języka ale w Flash Toolu czy już w telefonie? Bo jeżeli w telefonie to znaczy ze android wystartował , uruchomił się.

 

A co do tego trybu download , to (jeśli się nie mylę , w razie czego niech ktoś mnie poprawi) to jest on niezależny od softu i po flashu nadal powinien działać.

Tryb awaryjny uległ awarii? No chyba nie... :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to jednak wina baterii :D włożyłem do mojego telefonu baterię kolegi, który ma taki sam telefon i ruszyło, a jak włożyłem moją do jego to działo się to samo co u mnie wcześniej. Tak czy siak dzięki za pomoc, ponieważ już nie mam żadnych śladów roota. Tylko nadal nie wiem jak bateria może tak nagle bez żadnych oznak paść po 2.5miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności