Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Xposed - Lollipop i Marshmallow


KoorloPL

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam! Chciałbym dzisiaj pokazać jak zainstalować Xposed dla andorida 5.xx i 6.xx, ponieważ na tych systemach robi się to inaczej. Xposed działa na stockowych systemach z rootem i modowanych takich jak np Cyanogenmod, RR, AOSPA itd..

NIE ODPOWIADAM ZA USZKODZENIE URZĄDZENIA, ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Wymgane:

Root

Pliki do pobrania

Recovery (TWRP lub CWM)

Mózg

Instrukcja:

1. Ściągamy plik:

XposedBridgeApi-20150213.jar - w zasadzie niepotrzebne, dla zwykłego usera

XposedInstaller_3.0_alpha4.apk - pobierz to aby zarządzać frameworkiem!

Aby odinstalować Xposed...

xposed-uninstaller-20150831-arm.zip

xposed-uninstaller-20150831-arm64.zip

xposed-uninstaller-20150831-x86.zip

Paczka instalacyjna Xposed

Lollipop 5.0

xposed-v80-sdk21-arm.zip - dla architektury procesora ARM(zwykłej, najpopularniejszej)     

xposed-v80-sdk21-arm64.zip - dla architektury procesora ARM x64(64 bitowej)

xposed-v80-sdk21-x86.zip - dla architektury procesora x32(32 bitowej)

Lollipop 5.1

xposed-v80-sdk22-arm.zip - dla architektury procesora ARM(zwykłej, najpopularniejszej)

xposed-v80-sdk22-arm64.zip - dla architektury procesora ARM x64(64 bitowej)

xposed-v80-sdk22-x86.zip - dla architektury procesora x32(32 bitowej)

Marshmallow 6.0

xposed-v80-sdk23-arm.zip- dla architektury procesora ARM(zwykłej, najpopularniejszej)

xposed-v80-sdk23-arm64.zip - dla architektury procesora ARM x64(64 bitowej)

xposed-v80-sdk23-x86.zip - dla architektury procesora x32(32 bitowej)

Jakiego Xposed wybrać?!

Wybieramy odpowiednią architekturę np dla LG G2 z architekturą ARM i Androidem 6.0.1 wybiorę "xposed-v80-sdk23-arm.zip"

Tak więc ściągmy Xposed jak wyżej - dla ARM uninstaller w ten sam sposób "xposed-uninstaller-xxxxxx-arm.zip" i "XposedInstaller_x.x_alpha.apk"

2. Zaczynamy:

a) robimy backup w TitaniumBackup (nie wymagane ale lepiej zrobić)

b ) Wchodzimy do recovery (w moim przypadku TWRP)

KLIKAMY INSTALL -> znajdujemy folder "download" -> wybieramy "xposed-v80-sdk23-arm.zip" i przesuwamy suwakiem. Czekamy... Jak się zanstaluje klikamy REBOOT SYSTEM.

c) Wchodzimy w ustawienia -> zabezpieczenia -> i zaznaczamy "nieznane źródła"

d) Wchodzimy w menadżer plików (np. ES file explorer) wybieramy download i instalujemy plik z XposedInstaller....apk

Wchodzimy w nową apkę w menu o nazwie Xposed Installer i wyświetli nam się komunikat. Zatwierdzamy i rebootujemy.

Gotowe!

Edytowane przez DaRkShAdOw
Poprawki dot. downloadu.
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale kolejny poradnik ktory mi nie dziala. Pobralem pake .zip wbijam do twrp (stockowe recovery od cm 13) po czym daje install i wybieram pake. i Co? komunikat "extecuting binary..."

Zmienialem w ciul recovery i na zadnym nie chce sie wgrac. Telefon to SAMSUNG GALAXY S2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wojtekpaula3140 napisał:

[#Eryk Xdd] Przez Cyan Recovery nie zainstalujesz innego źródła. A Xposed to inne źródło. Polecam zainstalować TWRP. :)

Panie ale jak wgram byle jakie recovery (inne niz stockowe od danego romu) to automatycznie lapie bootlopa. Dlatego w tym tkwi moj problem :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[wossek] W takich przypadkach podejrzewam że masz Odex system , a a do funkcjonowania Xposed trzeba posiadać Deodexowany system. :) 

[Eryk Xdd] A czy pod Twój build CM13 Wykonano już Czynne Recovery ? ( Inne Niż Cyan Recovery ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[#Eryk Xdd] Jeżeli backup był zrobiony w TWRP to masz możliwość Przywrócenia Backupu bez Recovery. Wystarczy w Zaawansowanym przywracaniu odznaczyć opcje Recovery. A jeżeli Backup był robiony w innym recovery to przywróci to wszystko łącznie z recovery. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale kolejny poradnik ktory mi nie dziala. Pobralem pake .zip wbijam do twrp (stockowe recovery od cm 13) po czym daje install i wybieram pake. i Co? komunikat "extecuting binary..."

Zmienialem w ciul recovery i na zadnym nie chce sie wgrac. Telefon to SAMSUNG GALAXY S2

 

Sproboj wgrac inne recovery.

A mógłby ktoś stworzyć deodex system na Huawei P8 lite i wrzucić tam xposed

Poszukaj jakiegoś roma deodexed i potem sprobój wgrać wprzez twrp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na nowo stock i wszystko od początku. Sproboj chodzby nawet Philza znaleźć. Ale z tego co wiem to nawet chyba stockowe recovery 3e wystarczy do zainstalowania xposed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wossek

A jesteś pewien, że korzystasz z odpowiedniej paczki .zip? W sensie pod odpowiedni procesor/soft?

To, że masz procesor 64 bitowy, nie oznacza, że system też ma 64 bity. Sam na Moto X Play mam 64 bitowego Snapa 615, ale soft jest 32 bitowy i taki musi być też framework.

 

Polecam skorzystać z Xposed Material, który sam pobiera plik .zip i restartuje do recovery. Mi jak na razie nigdy się nie popmylił przy wyborze odpowiedniej paczki.

http://forum.xda-developers.com/xposed/material-design-xposed-installer-t3137758

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wossek

A jesteś pewien, że korzystasz z odpowiedniej paczki .zip? W sensie pod odpowiedni procesor/soft?

To, że masz procesor 64 bitowy, nie oznacza, że system też ma 64 bity. Sam na Moto X Play mam 64 bitowego Snapa 615, ale soft jest 32 bitowy i taki musi być też framework.

 

Polecam skorzystać z Xposed Material, który sam pobiera plik .zip i restartuje do recovery. Mi jak na razie nigdy się nie popmylił przy wyborze odpowiedniej paczki.

http://forum.xda-developers.com/xposed/material-design-xposed-installer-t3137758

Próbowałem z tego linku zainstalować każdy plik i za każdym razem telefon łapie bootlopa, z tego co wyczytałem to powinien być rom deodex, aktualnie mam zainstalowaną androida betę 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale kolejny poradnik ktory mi nie dziala. Pobralem pake .zip wbijam do twrp (stockowe recovery od cm 13) po czym daje install i wybieram pake. i Co? komunikat "extecuting binary..."

Zmienialem w ciul recovery i na zadnym nie chce sie wgrac. Telefon to SAMSUNG GALAXY S2

 

Nie przejmuj sie mam to samo na s4 i s5 oczywiscie tylko w przypadku CM-a caly czas bootlop, polecam zmienic rom. Na CM 12.1 xposed mi dzialal normalnie na s5, s4, i Xperia Z. Gdy tylko przeszedlem na cm 13 zaraz bootlop i to na kazdym modelu. Wez jakis rom ktory bazuje na cm 13 ? moze jakis cr droid widzialem ze jest na s2 i bazuje na cm 13 sprawdz to rozwiazanie. Jesli pomoze daj znac bo ciekawi mnie czy tylko ja mam problem z xposed na oficjalnym cm13 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem Ci ze sa takie romy, wyslalem Ci nawet linki pod watkiem ktory zalozyles

http://forum.cyanmod.pl/index.php?/topic/7436-[samsung-Galaxy-S2]-Xposed---Problem-CyanogenMod-13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności