Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[LG G2 F320L/S/K] Unbrick: brak recovery, download mode, fastboot mode...


extremerogo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tło fabularne: zainstalowałem na moim F320L rom 5.0 który był przeznaczony dla F320S. Rom nie tylko flashował system, lecz cały bootloader.

 

Skutek: kompletnie uwalony bootloader(brak download mode, System crash[zdjęcie1], uwalony fastboot przez którego nic nie dało się sflashować[zdjęcie2]).

Na xda, member @foxyfoxyblah doradził mi abym zetknął styki przy procesorze, które wrzucą mojego G2 do trybu QHUSB_BULK. Na początku był mały problem, gdyż wersja koreańska(F320L/S/K) ma inaczej ułożony(w innym miejscu, inne rozmieszczenie pinów) procesor, od D802. Na youtube znalazłem poradnik które piny trzeba złączyć, żeby telefon wszedł do trybu QHUSB_BULK.

 

Nie będę bawił się w schematy, pokaże na zdjęciu jak to połączyć. Najlepiej jeżeli macie jakąś pensetę albo coś w tym stylu. Rozbieracie telefon, odłączacie panel z przyciskami z tyłu które są przymocowane do blaszki, która chroni procesor.

 

Ogólnie waszym oczom musi pokazać się widok ze zdjęcia nr.3. W tym miejscu, podpinacie telefon kablem usb BEZ BATERII, bierzecie pensetę czy co tam macie i zwieracie piny tak jak na zdj.4, lub zdj.5. Gdy je zewrzecie, wasz komputer powinien wydać charakterystyczny dźwięk o podpięciu nowego urządzenia. Wtedy wchodzicie do menadżera urządzeń, i widzicie: QHUSB_BULK lub Qualcomm HS-USB QDLoader 9008.

 

Najważniejsze jest to, żeby system wyświetlił wiele pendrive'ów które trzeba sformatować. POD ŻADNYM POZOREM ICH NIE FORMATUJEMY!! Nie odłączacie usb, pobieracie narzędzie "SRK Tool 2.1" stąd: http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/tools-srk-tool-useful-toos-lg-root-twrp-t3079076. Gdy macie je pobrane, rozpakowujecie i wchodzicie w srktool21.exe.

Gdy załaduje wam się narzędzie, klikacie nr. 4 aby wejść do "Fixed utility", następnie klikacie 5 czyli "Unbrick - qhusb_bulk 9006 (No recovery, No download mode), następnie wybieracie model swojego urządzenia(przypominam że ta metoda na zwieranie pinów jest dla F320L/S/K, na internecie jest metoda jak zrobić coś takiego na D802), potem zatwierdzacie że chcecie wykonać operację, sprawdzacie czy macie wszystko w folderze "unbrick_qhusb_bulk-TWÓJ MODEL folder" czyli pliki: droidth-aboot.img, droidth-boot.img itp. Jeżeli macie tam te pliki, zatwierdzacie, program sprawdzi czy te pliki się zgadzają, znowu zatwierdzacie aby sflashować te pliki.

 

Wtedy program zaczyna flashować, NIE WYPINACIE TELEFONU, ANI NIE WYŁĄCZACIE PROGRAMU! CZEKACIE CIERPLIWIE. Gdy program wykona operację, zostaniecie poinformowani. Wypinacie telefon, wkładacie telefon i włączacie. Oczywiście system raczej nie ruszy, więc będziecie musieli wgrać stock. Wtedy wchodzicie w Download Mode, i flashujecie KDZ lub Tot. 

Mam nadzieję że ten poradnik uratuje jakiś telefon(oprócz mojego :D)

 

Zdjęcia:

IMG_20160216_104453.thumb.jpg.76626a56c5

 

Jeżeli poradnik mało wam daje, zobaczcie filmik: 

 

Pozdrawiam

Thanks to @Tung Bacsi from Youtube

Thanks to @foxyfoxyblah from XDA

IMG_20160216_105419.jpg

mobo g2.png

IMG_20160216_104536.jpg

IMG_20160216_104448.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • NeoCM przypiął/eła ten temat

Witam,

Po pierwsze dzięki za tutorial mysle ze pomozesz wielu ludziom. Natomiast problem z mojej strony jest (chyba) dość błachy. Nie potrafię zdjąć panelu z przyciskami(lg g2 f320) wraz z blaszka ochraniajaca procesor. Nie chce robić tego na sile w obawie przed uszkodzeniem czegokolwiek a wszelkie inne tutoriale dotyczą wersji europejskiej. Sa jakies materialy w necie ktore mogą mi w tym pomoc? Ew. czy moge liczyc na jakąś pomoc na tym forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lewian napisał:

Witam,

Po pierwsze dzięki za tutorial mysle ze pomozesz wielu ludziom. Natomiast problem z mojej strony jest (chyba) dość błachy. Nie potrafię zdjąć panelu z przyciskami(lg g2 f320) wraz z blaszka ochraniajaca procesor. Nie chce robić tego na sile w obawie przed uszkodzeniem czegokolwiek a wszelkie inne tutoriale dotyczą wersji europejskiej. Sa jakies materialy w necie ktore mogą mi w tym pomoc? Ew. czy moge liczyc na jakąś pomoc na tym forum?

Jak rozkręcasz telefon, wyciągasz plastiki to widzisz taki pionowy panel z 3 przyciskami, obok jest wejście na microsd a z lewej strony connector na digitizer. Musisz lekko odczepić cały ten panel z przyciskami(nie odkleić, tylko paznokciem podważyć lekko tą blaszkę) i wtedy powinieneś się dostać. Jeżeli tego nie ma, to jakim cudem włączasz telefon? o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Lewian napisał:

Nie no mam bałem się tylko robić to na silę nie wiedząc tak naprawdę co robię. W każdym razie dzięki wielkie jest juz download mode

Nie ma sprawy :D cieszę się że pomogłem i polecam się na przyszłość :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zacznijmy od tego:
Próbowałeś w ogóle stykania tych pinów?

QHUSB_BULK występuje jeżeli nie masz wgranych sterowników od Qualcomma na komputerze. Tryby takie jak "Qualcomm HS-USB QDLoader 9008; Qualcomm HS-USB QDLoader 9006" to dwie różne rzeczy. Prawdopodobnie 9006 to właśnie wyświetlenie dysków, zaś 9008 to inny tryb, spróbuj(o ile nie próbowałeś zetknąć te piny, albo spróbuj na innym komputerze podpiąć ten telefon i sprawdź co się wyświetli. 

Tak po prawdzie, możesz spróbować z SRK Tool. Powinno załatwić sprawę, gdyż na ogół w tym wszystkim chodzi o to że nie ma Download Mode, Fastboot, recovery, tylko czarny ekran i QHUSB, lub Qualcomm HS-USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Próbuj oba, nie miałem do czynienia z wersją EU(D802) także nie potrafię ci odpowiedzieć na to pytanie :/ Mam tylko trochę doświadczenia z F320L/S/K. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności