Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S4] Nie wykrywa karty SIM


enite

Pytanie

Witam, mam problem z Samsungiem Galaxy s4, kupiłam go niedawno i od pewnego czasu pokazuje mi komunikat : Brak karty SIM , uruchom ponownie . Czasami działa normalnie przez kilka godzin, czasami nawet cały dzień, a czasami muszę co chwilę uruchamiać go ponownie, ponieważ pojawia się taki komunikat. Ostatnio nawet po kilkukrotnym wyłączaniu nadal nie wykrywał karty. Dodam, że przywracałam już ustawienia fabryczne telefonu ale nic nie dało, ponieważ problem nadal się pojawia, a karta działa w innych telefonach normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Problem będzie nie w oprogramowaniu lecz w czytniku kart sim. Ewentualnie sprobuj inną kartę włożyć.

Te czytniki w tych telefonach często się psują, więc bedziesz musiała zamówic sobie na allegro taki czytnik, widziałem w granicach 15-20 zl plus przesyłka i po prostu ktoś będzie musial Ci go wymienic no chyba ze sama potrafisz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Włożyłam inną kartę i działa normalnie, więc nie wiem czy to wina czytnika. Po prostu telefon przez pare godzin chodzi prawidłowo, a potem jej nie wykrywa. Po ponownym uruchomieniu wszystko działa dalej normalnie. Czy jest możliwe w takim razie aby czytnik nie działał tylko chwilami ? ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Więc może Twoja karta mówi że trzeba ją wymienić :-) jeżeli masz z play to oni robią to za darmo. Twój numer przenoszą na inną kartę i nie ma z tym problememu a w plusie z tego co pamiętam to biorą za taką usługę 10-15 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodziło o to, że inna karta SIM również tak samo jak i moja działa tylko przez parę godzin, potem zwyczajnie telefon jej nie wykrywa, po ponownym uruchomieniu dalej działa normalnie i tak proces powtarza się co kilka godzin, czasem dni. Stąd moje pytanie czy możliwe jest żeby czytnik nie działał tylko chwilami? Może to wina czegoś innego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To już czytnik jest winny raczej. Może być też antena walnięta. Takie domysły można ukrócić poprzez zaniesienie telefonu do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności