Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Manta MSP4002] Jak wgrac rom/cwm?


Astronauta

Pytanie

Nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi na pytanie jak wgrac nowego rom'a albo cwm do tego modelu manty.
Telefon mam na stanie od tygodnia, szukalem po calym internecie, bawilem sie w odiny, flashtool'e , kingo root, itp..

Ale nie dalem rady nawet zrootowac telefonu , bo zamiast znalesc jakis sterownik do manty w kingo root znajdowalo mi sterownik do htc (ss)kingo.jpg.80367eb2f93d50850f6044bc1e0922

I jak mozesz sie domyslic za kazdym razem wyskakiwal komunikat failed root.

 

Probowalem zainstalowac przez odina , jednak wtedy trzeba w telefonie wlaczyc download mode czego ja chyba nie posiadam :/
1. Kombinacja : Power + Vol. Down
DSC_0002.thumb.jpg.67229b9b9d2c6a43bef6b

 

2. Kombinacja : Power + Vol. Up

DSC_0003.jpg.dd38d3ae96533bf14b4e70309da

Ad.2 Po wybraniu recovery mode
DSC_0004.thumb.jpg.1d1d63bc89dca74774b3e
 

Jesli mozesz , podeslij jakis szczegolowy poradnik jak sie uporac z tym problemem , bo ja juz nie mam pomyslow .

Milego dnia/wieczoru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Jak zrootować Manta MSP4002 bez komputera

Wystarczy aplikacja zwana 360 Root.

wymagania:

Nie zrootowana Manta MSP4002

360 Root.apk 

Tutorial:

1. Pobierz 360 Root (ja użyłem tej wersji PermRoot.apk 4.5 Mb)

2. Zainstaluj aplikację

3. Uruchom aplikację

4. Po uruchomieniu, kliknij w Root i poczekaj kilka sekund, aż zmieni kolor na zielony

sukces Manta MSP4002

Zainstaluj root cheker z google play.

Uruchom aplikację

Kliknij sprawdzam Root

Pozwól nadać uprawnienia super użytkownika 360 Root klikając biały przycisk

Gotowe ! To już pomyślnie zrootowana Manta MSP4002 bez komputera!

Nie jest to niestety mój oryginalny pomysł.
Wszystkie podane w sieci metody roota dla Manta MSP4002 nie działają.
Poszukałem więc roota dla procesora MediaTek MT6572. 
I znalazłem informację, że My Phone Rio 2 Craze można zrootować
jedynie za pomocą aplikacji 360 Root.
Spróbowałem i działa.
P.S.
Jak by ktoś mógł przetłumaczyć chińskie krzaczki z foto:
"1. Kombinacja : Power + Vol. Down" z pierwszego posta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Jeżeli będziesz miał tort to ściągnij ze sklepu aplikacje Rashr -Flash Tool jeżeli znajdzie ci recovery to jest wgraj. Szukałeś jakiegoś romu na ten telefon? Jak niema można spróbować przeportowac.Bedziesz musiał zrobić backup romu wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Witam kolego! 

Telefony z procesorami MediaTek obsługuje program FlashTool :) Bawiłem się z tymi chińskimi telefonami i gdybyś miał jakieś pytania to pytaj, chętnie Ci pomogę :) 

Musisz ściągnąć program flashtool.

Odpalasz go i musisz dodać plik scatter-file.txt (w tym folderze powinno znajdować się też Twoje recovery.img)

-Klikasz download i po tym podłączasz tel do kompa przez usb, aż wyskoczy okno OK

-Później włączasz tel i trzymasz POWER + Vol+. Szukasz swojego pliku .zip i instalujesz.

 

W tym temacie znajdziesz instrukcję jak to zrobić :) a gdybyś czegoś nie rozumiał to pisz, ponieważ w tym temacie są podane ścieżki dostępu paczki którą trzeba pobrać. 

Temat należy do telefonu Prestigio ale posiada procesor MediaTek'a więc procedura jest taka sama

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Grga
Narazie nie mam mozliwosci zrootowania telefonu , ale dzisiaj sprawdze czy dziala podana przez Ciebie metoda, oczywiscie nawet bez sprawdzania Wielkie Dzieki za to ze poszukales na necie i znalazles :)
Ale jednak bardziej mi chodzi o instalacje CWM i ROM'a , Bo wg. mnie na tak slaby telefon majacy 256mb ramu Android 4.4 chyba nie pasuje :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
O 6.02.2016o17:11, Astronauta napisał:

Ale jednak bardziej mi chodzi o instalacje CWM i ROM'a , Bo wg. mnie na tak slaby telefon majacy 256mb ramu Android 4.4 chyba nie pasuje 

Jaki chcesz mieć Rom i do czego chcesz Mantę MSP4002 wykorzystać? Poniżej porównanie Jelly Bean z KitKat.

<ciach>

Wg mnie należy usunąć zbędne aplikacje. Dodać swap oraz potrzebne dla Ciebie programy lub gry.

Z odpowiednim swapem i ustawieniami pójdą następujące gry. 

Sprawdz myfone Fun gry, które działają!

Jeśli chodzi o programy to obowiązkowo należy wyrzucić zainstalowaną przeglądarkę a wgrać, którąś mini.

O innych programach oraz ustawieniach swap można podyskutować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

ja mam pytanie jakie recovery zainstalować na tym telefonie TWRP czy CWM  oraz który system wgrac na ten smatfon niechce tego standardowego "dziadostwa" ze tak to nazwe  chciałbym zainstalować jakiś cyanogen na nim tylko nie wiem który jaki wiec proszę was o pomoc z góry dziekuje  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności