Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Prosta optymalizacja - Oczyszczanie Android - Bez roota


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

W tym poradniku przedstawię 7 kroków które przyczynią się do przyśpieszenia działania telefonu "jak z pudełka".

 

1. Usuń niepotrzebne aplikacje 

Proces może banalny, ale to początkowe kroki do uzyskania przyśpieszenia. Aplikacje których w ogóle nie używamy zabierają nam tylko miejsce, a gdy używamy sporadycznie mogą nie raz pozostawać w tle negatywnie wpływając na nasze urządzenie. Po prostu zrób to!

 

2. Zajmowanie miejsca przez niepotrzebne aplikacje to pierwsza sprawa teraz pora na zdjęcia i muzykę. Mało używane do kosza! Najlepiej to co potrzebne zgrać na inną pamięć.

 

3. Oczyszczanie dogłębne jeden strzał! CCleaner

 

Za pomocą tej aplikacji bardziej ukryte śmieci znajdą się na swoim miejscu. Od dłuższego czasu nic nie robiłem na telefonie w celu jego usprawnienia. Po czyszczeniu ponad 2GB zostało zwolnione. Nawet historia połączeń zostaje wyczyszczona co daje nam do myślenia że to może również stwarzać spowolnienia. Na koniec najlepiej odinstalować.

 

Screenshot_2016-01-31-16-32-33.thumb.pngScreenshot_2016-01-31-16-33-43.thumb.pngScreenshot_2016-01-31-16-34-32.thumb.pngScreenshot_2016-01-31-16-34-41.thumb.png

 

4. Skala animacji

Przechodzimy do zakładki opcje programistyczne.

 

Wyłączamy 3 pozycje które zawierają "Skala animacji". W tym momencie powinniśmy zauważyć iż telefon przyśpieszył.

 

5. Aktualizacja oprogramowania

 

Zawsze aktualne oprogramowanie pozwoli na optymalizację samego oprogramowania od "serca". Oficjalne aktualizacje nie bez powodu wychodzą. Pamiętajcie o tym.

 

6. Ekran startowy - uporządkuj go najlepiej zachowując jak najmniej pulpitów jak i widgetów. Animowane elementy na ekranie startowym powodują iż procesy są cały czas działające w tle. Tego czego nie potrzeba lepiej usunąć.

 

7. Launcher - Prosta zmiana nakładki systemowej może zmienić Twoje życie w nową przygodę ;)

 

https://play.google.com/store/search?q=launcher&c=apps&price=1&docType=1&rating=1&sp=CAFiCgoIbGF1bmNoZXJ6BRgAwAECigECCAE%3D%3AS%3AANO1ljIXxO4&hl=pl

 

To tyle z mojej strony. Mam nadzieje, że coś pomogłem. Wszystko bazowane jest o własne doświadczenie które przeprowadziłem na swoim urządzeniu. Jednym pomogą dla drugich to będzie nie wystarczające ;) 

Screenshot_2016-01-31-16-33-48.png

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "słabsze" telefony polecam ten launcher :)
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.concentriclivers.launcher&hl=pl

 

3 minuty temu, King_Stone_69 napisał:

A najlepiej wgrać rom oparty na AOSP.

Nie każdy model ma możliwość wgrania romu AOSP

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to że ktoś lubi adidasy, to nie będzie nosił skórzanych butów. 

 

To tylko przykładowy "sposób". Na moje błędem jest używanie antywirusów, takich programów do czyszczenia. Reklamy skaczą jak głupie. Ostatnio robiłem koleżance telefon, bo jej "Mądry brat" zainstalował takie badziewia mówiąc : to cie ochroni przed....

Porobił jej jakieś kody na aplikacje... usunąłem badziewia i mówię.. dlaczego kupując telefon nie masz już antywirusa? Ponieważ nie ma takiego zagrożenia na telefon jak na PC. Tak by producent dbał o to, aby już zabezpieczyć telefon.

A te smartlaunchery.. wywalają na pulpit dodatki, a to czyszczenie, a to monitor baterii.. A to zżera baterie. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Launcher to nie nakladka systemowa. Ccleaner nic nie daje, cache i tak sie bedzie pojawiac. Usuwanie aplikacji pomaga tylko w przypadku gdy miejsca jest naprawde malo (np. 500 mb)
Skala animacji? Dziala dla ludzi mitomani xD Animacja jest skracana, ale aplikacja bedzie sie ladowac tyle samo czasu wiec to prawie nic nie daje.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności