Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Alcatel OT Idol 2 Mini s 6036y] Restartuje się


paw

Pytanie

Alcatel One Touch idol 2 mini s 6036y cegła:
-po włączeniu bez ładowania: pokazuje logo Alcatel... itd na około 10 sek., rozświeci się bardziej na ok. 1sek. i jest czarny (choć widać że podświetlany) ekran. Następnie mruga ekran, raz jaśniej, raz ciemniej i tak cały czas. Wibro na chwilę, gdy głośniki w PC dadzą mi znać że coś jest podłączane.
-ładownie z ładowarki: pokazuje logo Alcatel na chwilę i potem animację ładowania baterii.
Ładowarka oryginal, kabel też; komp: 0,7 GB Ram XP sp3, miejsce na HDD jest; połączony z netem via USB przez tethering LG e400.
Gdy jest podłączony z PC:
-jeden i drugi tel, wówczas Alcatel się włącza i wyłącza. Tak samo w recovery <3e>. ~pewnie dwa andki się "gryzą"~
-tylko Alcatel (nie mam wtedy netu na kompie), w Menadżerze ustawień pojawia się ADB Interface bez żadnych żółtych wykrzykników i tylko gdy jest tel włączony w trybie recovery (3e). Jak tel podłączę z PC nie włączony, lub włączony zaczyna się bootloop.
I jak go uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wydaje mi się że w takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest flash stocka od nowa, jeżeli to nic nie da sprawdzasz czy coś nie jest z baterią, jeżeli nie bateria to coś z płytą główną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oby nie płyta... Bateria wydaje się spoko, bo i bez niej tel wariuje. OK, będę działał z flash stockiem po raz kolejny. A! Gdy wchodzę w Android system recovery <3e> mam do wyboru:
-rebot system now
-apply update from ADB
-apply update from sdcard
-wipe data/factory reset
-wipe cache partition
Jak włączę "apply update from sdcard" jest od góry:
Choose a package to instal:
\storage\sdcard1
na niebiesko:
../
A na dole na żółto:
E:failed to mount /storage/sdcard1 (No such f
rectory)
Fota jest.
Moim skromnym zdaniem trzeba zmienić "sdcard1" na "sdcard0".

CAM00003.thumb.jpg.fe8fb74492baf356c4250

A tak na marginesie: jak odświeżę stronę forum to muszę się znowu logować ale to nie przynosi skutku i muszę korzystać z "zapomniałem hasła". Dziwne; zapamiętanie haseł mam włączone, dzieje się tak tylko na cyanmod.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Flashowałeś już wcześniej system? Co zrobiłeś że on się tak cały czas restartuje? Masz gwarancję? W recovery też się restartuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tel jest "zdobyczny", więc nie wiem co z nim było wcześniej. Gwarancja jest. W recovery nie restartuje się. Próbowałem flashować, ale nic nie wgrywa się na tel, tylko na kartę, a tel w recovery nie widzi sd1 tylko sd0. I jak to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm... Z tym, że Sdcard to pamięć wewnętrzna albo karta pamięci. Soft nie powinien mieć problemu z wgraniem, gdyż każde partycje flashują się tam gdzie mają.. Wejdź do tego recovery, podepnij telefon do kompa i sprawdź menadżera urządzeń i daj znać :)

 

Masz dostęp do ubuntu? Można sprawdzić partycje w telefonie :P być może partycja /boot jest nie stabilna.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, DaRkShAdOw napisał:

 

1 godzinę temu, extremerogo napisał:

 

Cytat z mej wcześniejszej "wypowiedzi": "W menadżerze ustawień XP pojawia się ADB Interface bez żadnych żółtych wykrzykników i tylko gdy jest tel włączony w trybie recovery (3e).

Lipa jest z Ubuntu na moim PC :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okok, więc wejdź w recovery, podepnij telefon. Masz paczkę z adb i fastbootem? Będzie potrzebna. Zainstaluj wcześniej sterowniki: http://alcatelonetouch.com/global-en/support/faq/usbdriver.html

Restart kompa, potem instalujesz paczkę adb: https://drive.google.com/file/d/0B0MKgCbUM0itNVB1elljU2NPR0k/view. Prosta instalacja, jeżeli znasz angielski ;). Potem podepnij telefon w trybie recovery, i wpisz komendę "adb devices", jeżeli zobaczy jakieś urządzenie to bardzo dobrze, jeżeli będzie tylko "List of devices attached" to też dobrze :P następna komenda to "adb reboot-bootloader". Wtedy telefon powinien przejść do fastboota(którego posiada, a przynajmniej mam taką nadzieję xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Stockowe recovery raczej nie będzie miało opcji sideload, ale znalazłem twrp. Wystarczy że uda mu się wejść do fastboota i wszystko powinno pójść pomyślnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@extremerogo a adb to co?

3 godziny temu, paw napisał:
Gdy wchodzę w Android system recovery mam do wyboru:

-rebot system now

-apply update from ADB

-apply update from sdcard

-wipe data/factory reset

-wipe cache partition

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra kolego mam dla ciebie metodę na CWM:

 

1.: Pobierasz tą paczkę: https://drive.google.com/drive/folders/0B4V6Hut3xHqqd05BOXJlNndxdFk

wypakowujesz gdziekolwiek, z paczki instalujesz sterowniki ADB,

Włączasz telefon w tryb fastboot kombinacją VOL- + Power

W paczce włączasz plik "check_device.bat", który sprawdzi czy twoje urządzenie jest widoczne.

Jeżeli jest widoczne, włączasz plik "flash_recovery.cmd", który sflashuje CWM

UWAGA! Wszystko robisz na WŁASNĄ odpowiedzialność!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności