Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Xperia T3 (D5301)] Zawiesza się


xdym

Pytanie

Witam, mam problem z moją XPerią, który zaczął występować mi w moim praktycznie nowym telefonie (wymienili mi na gwarancji na ten sam model), a mianowicie system był całkowicie czysty, uznałem, że zrootuje telefonik, przyda się Boot Manager, itp. Do roota użyłem programu iRoot, który bezproblemowo go wykonał. Zainstalowałem później XPosed, kilka modułów, przez 3 dni telefon działał dobrze, a dzisiaj zaczął jakimś dziwnym sposobem świrować:
1. Potrafi się 3 razy na godzinę zawiesić, tzn. leży sobie spokojnie w kieszeni, wyciągam go, próbuje odblokować, widać że ekran się zapalił, ponieważ się podświetla, ale tak jakby się nie włączał, a dioda pokazuje normalnie powiadomienie czy coś innego, wtedy tylko volume+ i unblock działa, res telefonu i znów spokój na Bóg wie ile czasu.
2. Zauważyłem, że nie włącza mi się Messenger, więc wszedłem w Sklep Play w celu zaktualizowania go, niestety kiedy pobieranie dochodzi do ostatniej fazy to zacina się, nie ładuje się, nie przechodzi na instalowanie, nic. Stoi tylko na powiedzmy 98%. Tak jest z każdą aplikacją jaką próbuję ściągnąć, ew. jak tak zostawie to po jakimś czasie widzę że się zainstalowało (~10 minut).
Miał ktoś może podobny problem i wie o co może mojemu telefonowi chodzić? 
ROM jaki w nim mam to stockowy od T-Mobile, nie odblokowywałem Bootloader'a, nie instalowałem CWM, jest tylko Root.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Widzę, że jest duży problem... Musisz zainstalować stockowe firmware... Root z zablokowanym bootloaderem nie odzwierciedla prawdziwego roota. Zalecam wykonanie następujących kroków:

1. Przywrócenie ustawień fabrycznych, Instalacja na komputerze środowiska ADB, XperiFirm, Flashtool i wszystkich sterowników.

2. Instalacja stock firmware i włączenie Debugowania USB

3. Root z zablokowanym Bootloaderem

4. Kopia kluczy DRM

5. Odblokowanie Bootloadera

6. Przywrócenie kluczy DRM

7. Instalacja Recovery

8. Full Wipe poprzez Recovery

9. Root

10. Inne modyfikacje jak Custom ROM, Xposed

Tak powinien wyglądać root na tym modelu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziwnym trafem pojawił się kolejny problem.
Jako iż nie używam kabla do zgrywania plików na telefon (AirDroid), to po zrobieniu roota nie używałem go, a teraz gdy podłączam telefon w celu przywrócenia ustawień fabrycznych, to PC Companion mieli, że wyszukuje telefon, a telefon reaguje jak na podłączoną ładowarkę, tzn. dioda się świeci, bateria się ładuje, ale nie wyskakuje, że połączono w trybie USB (Multimedia albo pamięć masowa, obojętnie). Probowałem na wszystkich portach USB i 3 kablach. :)

 

@edit
Chyba sobie poradziłem.

Nie chcąc tworzyć kolejnego tematu - zadam pytanie tutaj.
Jako iż zrobiłem tutaj wszystko co kolega wyżej napisał, postanowiłem wgrać stock firmware z pomocą poradnika znalezionego w internecie. Stworzyłem plik *.FTF, już się cieszyłem, że przejdę do flashowania, kiedy wchodząc w Flashmode, logi w FlashToolu wyglądają następująco:

27/047/2016 18:47:20 - INFO  - Reading device information
27/047/2016 18:47:20 - INFO  - Phone ready for flashmode operations.
27/047/2016 18:47:20 - INFO  - Opening TA partition 2
27/047/2016 18:47:21 - INFO  - Current device : D5103 - YT91126M35 - 1288-4356_R10B - 1280-7650_18.2.A.2.32 - GLOBAL-LTE_18.1.A.2.25
27/047/2016 18:47:21 - INFO  - Closing TA partition
27/047/2016 18:47:21 - INFO  - Start Flashing
27/047/2016 18:47:21 - INFO  - Processing loader.sin
27/047/2016 18:47:21 - INFO  -     Checking header
27/047/2016 18:47:21 - ERROR - Processing of loader.sin finished with errors.
27/047/2016 18:47:21 - INFO  - Ending flash session
27/047/2016 18:47:21 - ERROR - 
27/047/2016 18:47:21 - ERROR - Error flashing. Aborted
27/047/2016 18:47:21 - INFO  - Device connected in flash mode
27/047/2016 18:47:22 - INFO  - Device disconnected
27/047/2016 18:47:24 - INFO  - Device connected in flash mode


Głównie chodzi o to, że nie ładuje loader.sin, niestety ja nie wiem dlaczego. Jeżeli ktoś znałby odpowiedź na moje pytanie, byłoby świetnie. :)

Wyczytałem na internecie, że mogą to być jakieś problemy związane z systemem operacyjnym Win 8+, może ktoś potwierdzić czy to prawda?


@kolejny_edit

Myślałem, że może źle stworzyłem FTF, zrobiłem wszystko od nowa, niestety znów to samo. :(

Edytowane przez xdym
kolejne informacje o bledach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności