Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[LG G3] Jak zainstalować soft przez Flashtool? PORADNIK


Kelan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim

Przedstawiam Wam poradnik dotyczący instalacji softu przez oficjalny program przeznaczony do tego o nazwie Flashtool.

Dzięki niemu możemy w każdej chwili zainstalować OFICJALNY STOCK'OWY ROM (czyt. od LG) w wersji .kdz

 

Forum, jak i ja nie odpowiadamy za jakiekolwiek szkody związane z wgrywaniem SOFT'u.

ROM wgrywasz na własną odpowiedzialność

 

Wymagania:

1.  SOFT - możesz go pobrać z tej strony --> SOFT

2. Odpowiednie sterowniki - stąd można je pobrać --> STEROWNIKI

3. Flashtool 2014

 

Instrukcja:

1. Pobierz w/w pliki

2. Rozpakuj Flashtool 2014

3. Skopiuj SOFT (z końcówką .kdz) do folderu Flashtool 2014

4. Wejdź w DM (Download Mode) na telefonie - wyłącz telefon, przytrzymaj Vol UP i podepnij telefon pod kabel USB

5. Select Type zostaw (ma tam być CDMA),  PhoneMODE (na DIAG)

6. W Select KDZ wybieramy soft, który wcześniej skopiowaliśmy do folderu Flashtool 2014

7. Wybieramy CSE Flash (jeżeli chcemy mieć całkowicie czysty telefon - zostawia TYLKO pliki na karcie SD)
lub Normal Flash (jeśli chcemy zachować pliki na telefonie)

8. Klikamy START, następnie wybieramy język polski i OK

 

Przy instalowaniu systemu wyskoczy Wam okienko dotyczące serwera - olejcie to, ale nie zamykajcie! Ważne, żeby pasek na ekranie telefonu szedł do przodu ;)

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia :D

  • Lubię to 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • NeoCM przypiął/eła ten temat
  • 2 tygodnie później...

Ok, dzięki, ale nie o to mi chodziło. Widzę już, że musi to być wersja softu V30B. Ponieważ jednak na liście dla Polski są dwie wersje,

(w wierszach 444 i 445), nie wiem którą wybrać dla G3 3/32. Oba pliki mają tę samą nazwę: D85530B_00_1217.kdz .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja przebiegła pomyślnie. Miałem ten sam problem co większość, że aktualizacja wciąż nie była dostępna dla mojego modelu...

 

@tip: 

Po wykonaniu aktualizacji (pasek w telefonie osiagnal 100%) i gdy telefon zaczął się restartować, na ekranie komputera pasek osiągnąl dopiero 83%. Podczas restartu telefonu pasek postępował, ale w gdy osiągnąl 99% pojawił się komunikat, że aplikacja flashtool została zatrzymana! Co zrobiłem? Nic, czekałem z wciąż podłączonym telefonem. Gdy telefon uruchomił się ponownie, odłączyłem go a aplikację po prostu zamknąłem. Wszystko działa jak trzeba i mogę cieszyć się nowym androidem! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi to być plik V30B. Na liście są dwie pozycje dla Polski - w obu pozycjach jest to ten sam plik, więc zadanie masz ułatwione. :)

Ja zainstalowałem na G3 3/32 GB - poszło OK. Czy na Playu pójdzie? Pewno tak, ale gwarancji nie da nikt.

 

Jeszcze dwie sprawy: po zainstalowaniu znikł mi internet z sieci - trzeba było pomajstrować z ustawieniami sieci komórkowej.

 

I druga sprawa: mój G3 pod 6.0 żre wyraźnie więcej prądu niż było to pod 5.0 .Oszczędzanie ustawione, a procenty znikają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • DaRkShAdOw zmienił(a) tytuł na [LG G3] Jak zainstalować soft przez Flashtool? PORADNIK

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności