Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Huawei P8] Jak usunąć bootloopa po aktualizacji systemu?


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, PeliKan napisał:

Krzyk nic nie da;

Tu masz linka do tego co chciałeś https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979

ok doszedłem do tego jakoś, tylko że to wszystko nic nie daje... telefon wchodzi w fastboot i jest napis phone locked. komendy nic nie dają bo mam zablokowany bootloader czy tak ? Do huaweia napisac nie mogę bo mam tylko numer imei , a numeru seryjnego i ID nie, bo telefon się nie włącza .. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Chciałbym odświeżyć temat,

mam również problem z komunikatem remote: Command not allowed, prawdopodobnie debugowanie usb nie jest włączone, jednak nie mam możliwości włączyć go z poziomu telefonu (telefon po podłączeniu ładowarki łapie bootloopa, bez ładowarki się nie włącza, jedyne co mogę zrobić to wejść w tryb Fastboot&rescue mode), czy jest ktoś w stanie pomóc w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześc wszystkim, postanowiłem odświeżyć temat ponieważ ja swoją p8 wpędziłem w bootloop po aktualizacji z b200 do b 321  i pomyślałem że może uda się ją ożywić. Ale metody z posta nie działają.

Sytuacja ma się tak że:

1. Telefon w daje się włączyć w trybie fastboot (zielony ludzik, napis "phone locked" pod nim na zielono)

2. Tryb recovery nie jest możliwy do odpalenia kombinacją przycisków bo telefon nadal jest w pętli.

3. Próbowałem odratować system wgrywając kolejno rollback z b321 do b200 ale przy włączaniu tel kombinacją przycisków nic sie nie działo.

Jedynie podczas próby wgrania softu  b200 z karty sim wyskakuje logo emui jednak "System install failed

4. Wziąłem się za wgrywanie softu fastbootem:

-sterowniki są bo telefon po wpisaniu komendy fastboot devices pokazuje nr seryjny urządzenia.

-podczas próby wgrywania komendą : fastboot flash boot boot.img i fastboot flash recovery recovery.img wysakuje komunikat że FAILED<remote: Command not allowed> i niżej fastboot:error:Command failed .

-próba grania każdych innych plików kończy się tak samo mówię tu o plikach z innego softu i np. system.img 

5. Próby wgrania systemu z innych poradników kończy się fiaskiem patrz punkt 4.

6. Czytałem że trzeba odblokować tryb debugowania usb, tylko jak to zrobić bez możliwości wejścia w opcje telefonu bo wiadomo bootloop...

 

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, rady co powinienem zrobić żeby ożywić telefon proszę pisać :) Dzięki za odpowiedzi :)

 

 

1629375804_Beztytuu.jpg.81a7b9da252168e93b1f1b79fd5988f8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności