Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Huawei P8] Jak usunąć bootloopa po aktualizacji systemu?


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

[Huawei P8] Jak usunąć bootloopa po aktualizacji systemu?

 

Sposób tyczy się dla osób, które złapały bootloopa po wgraniu aktualizacji z systemu 5.0 na 6.0 
Bootloop występuje z nieznanych nam powodów. Ten poradnik pozwoli Ci ożywić telefon. 

 

Nie ponoszę odpowiedzialności za uszkodzenia. 

 

Instrukcja:
 

  1. Pobieramy sterowniki i je instalujemy na PC http://catshare.net/DXsV6gkR7vfEygYY
  2. Pobieramy stock Recovery http://catshare.net/tY79ZLFSTR73grzD
  3. Teraz musimy pobrać firmware [ ROM B170 ]
    katalog DLOAD https://mega.nz/#F!lc4gAb6b 
    kod : !oNC0pfmotlCpK3SOFSs20w

    katalog Custom https://mega.nz/#F!BcAX1RQb - nie jest on wymagany! Tylko podczas podmiany plików, do aktualizacji do wersji B200

    kod: !xdgQShCkPu7bMnXsvKG95A

     

  4. Uruchamiamy telefon w trybie Download 
    Volume DOWN + Power
     
  5. Stock recovery wgrywamy na telefon poprzez fastboot używając komendy:
    fastboot flash recovery recovery.img [zmień nazwę stock recovery na recovery.img] 
     
  6. Pobrane pliki przenosimy na kartę pamięci sdcard, dopilnuj aby były w sdcard/DLOAD/update.app - plik o wadze ok 3GB]
  7. Teraz wciśnij klawiszami kombinacje auto aktualizacji
     Volume UP + Power
  8. Po aktualizacji telefon powinien wstać. 

 

Inny sposób.

 

  • Pobierz ROM np ten wymieniony powyżej https://mega.nz/#!fB8FAbCQ!DY4VO0qVLE6rn62j0mhYBcGLZsuuL_mlzjsO0JBj9JQ
  • Pobieramy program Huawei Firmware Extractor
  • Instalujemy go na PC
  • Z pobranego pliku musimy wyciągnąć pliki boot.img i recovery.img
  • Po prostu otwieramy plik update.app w HFE i wyciągamy pliki
  • Instalujemy Fastboot (wymieniony powyżej)
  • Instalujemy w trybie fastboot pliki
    - fastboot flash boot boot.img
    - fastboot flash recovery recovery.img
  • Następnie przenosimy pobrany plik do DLOAD (np utworzony na karcie pamięci)
  • Uruchamiamy przyciskami tryb aktualizacji "Volume UP + Power"

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, jaskola1989 napisał:

Stock recovery wgrywamy na telefon poprzez fastboot używając komendy:
fastboot flash recovery recovery.img [zmień nazwę stock recovery na recovery.img] 

 

Jak mam to zrobic? bo mecze sie z tym i nie daje rady.

Najpierw na telefonie musisz wejść w tryb fastboot, potem podpinasz telefon do komputera, w folderze z ADB and Fastboot klikasz shift+ppm i wybierasz "otwórz okno polecenia tutaj", wklepujesz komendę i gotowe. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też działa w drugą stronę. Zamiast recovery.img możesz wpisać nazwę djfjdsfjjf.img - tak jak ten plik się będzie nazywał. Tak też zadziała. Zmiana nazwy pliku ma na celu ułatwić wpisywanie komendy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

Chciałbym podziękować za poradnik i dowiedzieć się czegoś więcej.

Niestety ta metoda nie działa na moim P8.

Uruchamiając tel zgodnie z pkt.1

na telefonie mam napis pod zielonym ludkiem "PHONE Locked" w kolorze zielonym cz ma to jakieś znaczenie i czy da się zmienić jakoś na Unlocked gdzieś słyszałem że tel musi być unlocked czy to prawda?

ad2

 podczas wgrywania recovery.img mam informacje < waiting for device > i dość długo to trwa przez ponad 40 min nic się nie dzieje, czy tak ma być?

Proszę o poradę co dalej zrobić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Nie powinno mieć to nic wspólnego. Wgrywasz stockowe (niezmodyfikowane recovery)

 

Ad2. Nie masz wgranych sterowników USB na to wychodzi. Fastboot nie wie co to za telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

1. Po nieudanej aktualizacji nastąpił bootloop. Jak wyłączyć P8 , czym ? Ciągle są restarty, co zużywa na maxa baterię.

2. Dlaczego mam takie komunikaty FAILED przy wgrywaniu  przez fastboot wyodrębnionych z obrazu wymienionego wyżej w poście BOOT i RECOVERY ? Nie wiem jak sobie poradzić. Telefon w trybie Fastboot&rescue mode jest jak na fotce  PHONE Locked. Proszę o pomoc, bo nigdzie nie znalazłem informacji co jest nie tak, że nie udaje się zapis ("writing 'recovery' ... FAILED)

p8.JPG

CAM00100[1].jpg

CAM00102[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
13 minut temu, DaRkShAdOw napisał:

Nie włączyłeś Debugowania USB i komputer nie ma uprawnień do przeprowadzenia tych operacji.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

No ale to nie rozwiazuje mojego problem natomiast tlumaczy dlaczego tak mam. WIec co teraz Pan sugeruje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

 

Dnia 23.02.2016 o 21:38, extremerogo napisał:

Najpierw na telefonie musisz wejść w tryb fastboot, potem podpinasz telefon do komputera, w folderze z ADB and Fastboot klikasz shift+ppm i wybierasz "otwórz okno polecenia tutaj", wklepujesz komendę i gotowe. 

Witam , odświeżam temat, wszedłem w trym fastboot podłączyłem po komputer ale nie wiem gdzie szukać tego folderu ADB and Fastboot.  komputer wykrywa telefon poprawnie instaluje sterowniki ale hisuite go nie widzi, pomocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyk nic nie da;

Tu masz linka do tego co chciałeś https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności