Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG L9 II] Telefon się wyłącza.


Fander

Pytanie

Witam. Mam problem ze swoim LG. Od około 3 dni telefon sam się  wyłącza/blokuje z niewiadomych mi przyczyn. Gdy jest on podłączony do ładowarki tak się nie dzieje, jednakże gdy go odłączam ze naładowaną baterią w 100% potrafi się wyłączyć po kilku minutach. Po tym trudno go uruchomić, zazwyczaj muszę wyjąć baterię i włożyć, dopiero jest możliwe uruchomienie go. Bez tej czynności muszę trzymać przycisk "power" około minuty lub dłużej zanim zajdzie jakaś reakcja. Wgrany jest android 4.4.2 i taki był od początku, nic nie działałem w tym zakresie. Ktoś ma jakieś pomysły co jest przyczyną? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bateria i ładowarka? To znaczy? 

Bateria jest jeszcze w miarę dobra, jeżeli o to pytanie. Ładowarka ładuje. Nie aktualizowałem systemu bo 4.4.2 to chyba wersja finalna. Jeżeli trzeba to wgram od nowa system, myślałem że miał ktoś może podobny problem i wina leży po stronie fizycznej urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ale kalibrowana? jaki stan degradacji? zaktualizuj soft 

 

1 minutę temu, NeoCM napisał:

Mam doświadczenia z niemodyfikowanego LG G2 mini. Wiem jak się zachowują. ;) 

nie wiem jak g2 mini czyli okrojony g2, natomiast mam ku990i, p710, i GT 540 swift wiec ehem nie wiem w czym problem a all na stock romie leca :P Ja natomiast mam złe wspomnienia i doświadczenie z Samsungami i SE i co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie w temat jest tu rozmawiać o LG g2 mini, bo wątek tyczy się LG L9II - kto jakie ma zdanie, to je ma. Tak to może zakończe ;)

 

6 minut temu, Fander napisał:

Bateria i ładowarka? To znaczy? 

Bateria jest jeszcze w miarę dobra, jeżeli o to pytanie. Ładowarka ładuje. Nie aktualizowałem systemu bo 4.4.2 to chyba wersja finalna. Jeżeli trzeba to wgram od nowa system, myślałem że miał ktoś może podobny problem i wina leży po stronie fizycznej urządzenia.

 

To dopiero wyjdzie po wgraniu systemu. Nawet możesz wykonać wipe (czyszczenie do ustawień fabrycznych). Moim zdaniem sensowne jest wgranie systemu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie kalibrowana, pierwszy raz słyszę o czymś takim :blink: Zaktualizuje soft i powiem co i jak, bo wątpię że to bateria. 

 

A tak zapytam, czy jest jakaś opcja czy coś w ten deseń, że gdy nie używam telefonu on się automatycznie przełącza w stan hibernacji tak jak komputer? Być może włączyłem to gdzieś przez przypadek. Bo tak to wygląda, pobierałem właśnie aktualizacje i się znowu "zawiesił", wyjąłem baterię i sam się uruchomił bez użycia przycisku "power". Po włączeniu wszystko było jak dawniej, to znaczy aktualizacja była w toku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

skad wiesz? każde ognia traca swoja pojemność a nie kalibrowane szybciej i wiecej w stosunku do kalibrowanych

kalibrowanie baterii nawet skazana a ze nie słyszałes to oznacza ze nigdy nie interowałeś sie tym. tylko móie o kalibracji hardware (manulanej) nie software

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie. 

Chciałem wgrać soft za pomocą powyższego poradnika, jednakże napotykam na błąd związany z rootem którego nie mogę wykonać programem cydia impactor. Pod podłączeniu telefonu, klikam start. Aplikacja chwilę pracuje, po czym wyświetlany jest alert: "signature bugs unavailable".

 

Nie chcę wyjść na lenia, ale próbowałem różnych metod i zawsze napotykałem na jakiś problem związany z wgraniem softu. Jeżeli jest jakiś uniwersalny sposób na wgranie czystego romu który zadziała, prosiłbym o podrzucenie linku albo napisanie w kilku krokach co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Końcówka mocy czyli co?

Też obstawiam na baterię bo ostatnio włączyłem wifi w tel, było około 90% baterii. Po 10 minutach oglądania yt pojawiło się ostrzeżenie o niskim poziomie naładowania (15% mam ustawione) i po chwili telefon się wyłączył bo bateria miała 3% (przy 3% ma się wyłączać, tak ustawiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

koncówka mocy to chip kontrolujący i stabilizujący baterie (akumulator) jak jest walnieta to ci z 100% zbiej od razu do 5% i wyłączy, ale ja bym sprawdził na innej baterii czy tez tak bywa, bo predzej bateria padła a co ustawienia 3% to robisz bardzo źle, bo bateria zatrzymuje 5% fon 10% a ty jeszcze 3% ogniwa zdegradowane, brawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mało kto wie bo mało ludzi interesuje sie elektromechaniką ;) a producenci celowo kombinuja by postarzać sprzet by zmusić do wymiany nowego sprzetu. po co fon ma wytrzymac 5-7 lat? lepiej jak wytrzyma 1-2 lata i kupisz nowy, czysty marketing. Cąłe ustawienia ECO, ustawienie granicy rezerwy itp. to do wywalenia, zawalaja fona i dodatkowo nie działa poprawnie jak powinno, tylko szybciej ogniwa degraduje. Najlepiej pożycz od kogos baterie kompatybilna i sprawdź czy to nie bateria sieje problem. to samo z ssd, nie powinien być dzielony na kilka partycji bo TRIM i kontoler wariuuja i szybciej zuzywaja komórki rpzesz szybsze opróznienie ładunku ale po co mówic nie? tryb UEFI tworzy od razu 4 partycje, a MBR 2 z czego mozna scalic w jedna MBR to zło, szkoda ze najbezpieczniejsze dla usera, sprzetu a róznicy do GPT zero. Bo jedyne zastosowanie GPT to dysk powyzej 2TB na system ale kto takie dyski ssd kupuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności