Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Galaxy S3] Jaka ostatnia wersja stabilna cyanogenu, i gdzie wgrac pliki


Gość lukjan32

Rekomendowane odpowiedzi

@lukjan32

Ostatnia stabilna wersja CM jest oparta na 4.4 KK znajdziesz ją tutaj

http://download.cyanogenmod.org/?device=i9300&type=snapshot

Jest wypuszczona 01-09-2015 o oznaczeniu cm-11-20150901-SNAPSHOT-XNG3CAO3G0-i9300.zip Pobierasz paczkę z ROM'em i Gapps'y pod andka 4.4 i to uprzednim wgraniu TWRP , wgrywasz paczkę z ROM'em , później Gappsy i reboot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też 5.1.1 LP ale nie jest oficialna od cyanogenmoda, nie wiem dlaczego nie dostał oficjalnego wsparcia od CM do andka 5.x LP ale wiem, że dostał do 6.x MM oficialnie, jest już chyba 10-ta nigtly wydana, czekam właśnie aż wyjdzie jakąś stabilna wersja 6.x :) a zapomiałem, gappsy do 4.4 ścigasz ze strony opengapps.org ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik TWRP to Team Win Recovery Project, które instalujesz i za jego pomocą robisz sobie kopię obecnego systemu.

CyanogenMod sam sprawdza, czy są nowsze wersje ale to Ty musisz zainicjować pobieranie, a tak sobie będzie wisieć na belce powiadomień do restartu, lub ponownego włączenia telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam obsługa jest prosta i robisz dokładnie te same procedury co w CWM tylko zaznaczasz co trzeba i takim suwaczkiem na dole potwierdzasz, że chcesz to zrobić. Obsługa TWRP jest banalnie prosta :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukjan32

Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś to co pisał kolega wyżej ale najpierw musisz wygrać TWRP. TWRP jest po prawie to samo co CWM , jedno i drugi jest to recovery do którego dostajesz się przez przyciśnięcie kombinacji trzech klawiszy. Aby TWRP musisz ściągnąć plik (przykładowo o rozszerzeniu .tar i wtedy wgrywasz go odinem) i zamiast CWM masz TWRP(najnowsze to 2.8.7.3) a pliki takie jak przykładowo system polecam wrzucać na kartę pamięci i podczas zmiany syatemu zrobić WIPE data i internal storage i przez TWRP możesz wgrywać to samo co przez CWM ;) nie wiem czy w miarę dobrze to wytłumaczyłem

:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc

I ja podłączę się do tematu...

Mam samsunga i9300 właśnie po ostatnich powiadomieniach aktualizacji cyamoda  zaktualizowałem tel z systemu. pojawiły się problemy... po zapoznaniu w ogóle jak to się robi wiem że można to robić CWM i TWRM. na tel był już CWM więc zrobiłem to już przez niego tak jak to powinno być a mianowicie wgrałem to cm-13.0-20151227-NIGHTLY-i9300 następnie chciałem w grać pakiet google open_gapps-arm-6.0-mini-20151225 i wystąpił bład instalacji? pytanie czy dobrą paczke wybrałem do tego oprogramowania czy w czymś innym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleca się aby robić pełne wipe po instalacji update. Tak można uniknąć błędów.
Chociaż problem może leżeć również w Gapps - bo jest z nimi problem 

 

PS. i polecamy TWRP do CM-a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NeoCM

Dzięki za link na pewno się przyda do poszerzenia wiedzy lub odświeżenia pamięci :) Podstawową wiedzę na ten temat posiadam, wiem czym się różnia się różne recovery ;) więc takie rzeczy jak na przykład zmiana romu nie sprawiają mi dużej trudności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności