Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung GT-S7710 / xCover2] Nie wstaje po wgraniu v10baseband.zip


Tiamant

Pytanie

Witam serdecznie,

mam lekkie zacięcie. Mianowicie telefon (xCover 2) nie reaguje w żaden sposób (ani na przycisk power ani recovery ani download mode) po instalacji pliku v10baseband.zip

 

Od początku. Zmieniałem stockowego androida 4.1 na CyanogenMod 10.1 (uprzedzam pytania, telefon był zrootowany prawidłowo, recovery 20140112_cwm-6.0.4.6 wgrane bez komplikacji, następnie z poziomu recovery 20131027_cm-10.1_skomer-ota-eng.flx i gapps-jb-20130812-signed wgrane bez problemu).  

 

Wszystko ładnie pięknie tylko nie było zasięgu w i w ogóle telefon nie widział SIM. Przeczytałem na jednym forum, ze należy wgrać plik v10baseband.zip po wgraniu telefon nie reaguje. Bateria naładowana. Po podpięci do komputera jest dźwięk podłączanego urządzenia i po chwili zapętlony dźwięk odłączanego urządzenia (pomimo, że fizycznie jest podłączony kablem).

 

Proszę o sugestie co mogę zrobić w takiej sytuacji, 

pozdrawiam,

Norbert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

mam lekkie zacięcie. Mianowicie telefon (xCover 2) nie reaguje w żaden sposób (ani na przycisk power ani recovery ani download mode) po instalacji pliku v10baseband.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
56 minut temu, NeoCM napisał:

A naładowany jest ? Może nie ma napięcia

 

Jeżeli nie uruchomisz tych trybów, to raczej niż nie zrobisz...

Heh :D Szanujmy się, w myśl zasady "urządzenia elektryczne podłączone do prądu działają lepiej" - rozładowaną baterię wykluczyłem w pierwszej kolejności. Ale każda sugestia jest dla mnie cenna.

 

Może ktoś podpowie mi czy zwarcie 4 i 5 pinu gniazda rezystorem 301kOhm (albo gotowa wytyczka JIG albo samoróbka) może wymusić na urządzeniu samodzielne wybudzenie i wejście w tryb DOWNLOAD? Znalazłem wątek na ten temat na xda ale dopiero jutro odwiedzę elektroniczny i lutownica w ruch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trafiają się tacy, co nie wiedzą, ze telefon jest rozładowany. Nie wiem, oczekujesz tu cudów? 
Nie ma pewności, że ten lut, ta wtyczka - która jest tylko dla telefonów, gdzie jest zablokowany tryb download ci pomoże. 
Oczywiście "zablokowany" od producenta, co miało miejsce w pierwszych wersjach Galasy S.

 

Ty kolego jakimś cudem uwaliłeś boota. Mam nadzieje, że na tyle kolega jest roztropny, iż nie wgrał pliku z LG. 

 

ps. na innym forum jakoś nikt nie pomaga, ciekawe czemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
50 minut temu, NeoCM napisał:

Ty kolego jakimś cudem uwaliłeś boota. Mam nadzieje, że na tyle kolega jest roztropny, iż nie wgrał pliku z LG. 

 

ps. na innym forum jakoś nikt nie pomaga, ciekawe czemu

 

Czyli darować sobie tą całą zworkę miedzy pinami?

 

Mało roztropnie jak widać, bo po prostu pobrałem plik o TEJ nazwie, opis pliku nie mówił o rodzinie modeli, uznałem że jest uniwersalny - całkiem więc możliwe, że pochodzi od LG. Mam w związku z tym jakąkolwiek możliwość zrobić unbrick?

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak myślałem.

To pliki do LG. Znalazłem autora i tyczą się do L7

 

Teraz mogę ci powiedzieć, że możesz telefonu nie uratować. 
Zworką popróbuj, jak się uda tryb download uruchomić to masz szanse. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm możesz jeszcze spróbować wgrać pliki przez fastboot-a.

Nie mam pewności, czy SDK wykryje ci telefon. 

Instrukcji Ci na Samsunga nie przedstawię, bo nie bardzo widziałem instrukcje wgrywania plików w ten sposób. 

 

Jakbym miał chwilę, to bym jeszcze zajrzał na 4pda.ru - tam robią cuda z telefonami, może coś tam znajdziesz.

Stety rzucają mnie po Polsce i tak chwilami jestem na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności