Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[LG L70] CyanogenMod 13 - oficjalna wersja


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

[LG L70] CyanogenMod 13 - oficjalna wersja

56657b5c178a1_cm13motox2.thumb.jpg.41ece

Oficjalny wątek poświęcony najnowszej wersji CM 13 dla posiadaczy LG L70

 

Wymagania:

  • Odblokowany bootlader
  • ROOT
  • CWM/ TWRP - najnowsze

 

Instalacja:

  1. Pobieramy ROM i Gapps
  2. Przenosimy pliki na telefon lub na sdcard
  3. Wchodzimy w custom recovery
  4. Wykonujemy pełne WIPE
  5. Instalujemy ROM i Gapps
  6. Reboot

 

Pobierz:

ROM: https://download.cyanogenmod.org/?device=w5
Gapps: http://cyanmod.pl/gapps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mam problem z autoobracaniem ekranu. Otóż np. na yt lub chromie działa do czasu zablokowania ekranu. Potem przestaje. Natomiast w aparacie działa jak należy cały czas.

Błąd buildu czy coś z np. uprawnieniami (do czujnika ruchu, o ile takie istnieją ;))

Ma ktoś też taki problem?

 

Dodatkowo mam problem z aktualizacją, przechodzi do recovery i nic się nie pokazuje, stoi w menu.

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie z tą aktualizacją to musze sobie inny system zainstalować (np. cm12.1) i potem jeszcze raz 13 na najnowszym buildzie czy pójdzie jakoś inaczej? Już tam z tym obrotem to mniejsza bo chyba to naprawią ale co z aktualizacją? Co trzy dni zmieniać systemu by zainstalować aktualizacje mi sie nie chce ;)

Oczywiście TWRP 2.8.7.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, wystarczy pobrać najnowszą wersję, ze strony podanej wyżej i zainstalować i zrobić wipe cache, zaktualizujesz rom, bez utraty danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki :)

Tak dla pewności, najpierw zainstalować i po instalacji wipe cache? I instaluje normalnie opcją install zip bez wipe system?

Sory za głupie pytania ale cm 12.1 nie aktualizowałem bo nie miał już wsparcia, więc nie wiem jak to do konca działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem, wersja najnowsza tj. z dnia dzisiejszego. Problem polega na robieniu zdjęć/ich zapisywaniu czy diabeł wie w czym. Sformatowałem SD na pamięć wewnętrzną. Wszystko pięknie ładnie, miejsca więcej ale... w systemie w ustawieniach wykrywa mi internal storage i karte SD, czyli w sumie good, w menedżerze plików tylko karte SD WUT?? W aparacie tylko internal storage (?!!?) A w TWRP tylko internal storage, do którego nie mam dostępu z systemu! :facepalm: Większego zamieszania nie widziałem. I to w sumie wyjasnia problem z auto aktualizacja. w twrp wywala mi błąd o braku pliku, bowiem musze pobrać na telefon (na karte sd) przenieść na kompa, podłączyć telefon w twrp i wrzucic na internal storage, innej opcji nie ma, nie wykrywa po prostu internal storage. Pewnie tak samo jest z aparatem, zdjecia zapisują sie na IS do ktorego dostepu z poziomu telefonu ani kompa przy włączonym normalnie systemem nie ma. trzeba wejsc w twrp. Ale gdy próbuje zmienic na SD, karty nie wykrywa... Macie jakis pomysł? Próbowałem innej apki aparatu, innej galerii i nic. Te formatowanie to w zasadzie jedyna rzecz z której powodu przeszedłem na 6.0. Najwyżej cofne sie do 5.1.1 albo nie będe formatował karty. Jednak nie ukrywam ze z 10 zdjec stracilem a poza tym od nowa instalować apek mi sie nie chce, znowu... Błąd softa czy raczej coś u mnie? 

 

Mam nadzieje że zrozumiale napisałem. Tak w skrócie nie wykrywa zdjęć w galerii. Ani systemowej ani żadnej innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podany link przekierowuje mnie do podstrony dotyczącej L90... tak ma być? Dla L70 jest osobna podstrona.

 

Fajnie byłoby też, gdyby ktoś z posiadaczy tego romu nagrał jakiś krótki filmik jak ogólnie ten soft się prezentuje i jak bardzo muli (bo przypuszczam że na tak słabych "bebechach" to nie ma co oczekiwać mega płynności) :D 

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, szymex71 napisał:

Akurat na płynność nie ma co narzekać. Co innego z niedziałającym do konca formatowaniem karty SD na pamięć wewnętrzną. :P Oby poprawili jak najszybciej.

a masz porównanie do czystego najnowszego KK z wyczyszczonym śmieciem od google?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym i najnowszym KK nie mam porównania, ale nie mówiłem że jest to najszybszy soft na ten telefon tylko że na płynność nie można narzekać ;) Przynajmniej u mnie jeszcze żadnej zwiechy nie zobaczyłem a w porównaniu ze stokiem to niebo a ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zainstalowałem powyższy soft, gappsy nano z linku powyżej... I w sumie wszystko fajnie, soft bardzo płynny, ładny, ale nie mogę zalogować się na konto google. :/

Taki komunikat:

bSS0XVt.thumb.png.b4d1b3588fe6713d4ed242

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. Problem o dziwo sam się rozwiązał, wystarczyło zostawić telefon na godzinę w spokoju, żeby sobie "podziałał" :) Teraz mogę wziąć się do właściwego testowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, dowiedziałem się że w androidzie M jest ukryta opcja multiwindow, którą da się aktywować przez zmianę piku build.(zapomniałem końcówki, ale chyba wiecie o co chodzi ;)) Jednak na cm 13 nie ma tej linijki. Czy zostało to usunięte w cm-ie czy może jest to gdzieś indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje programistyczne ->Tryb wielu okien

 

Tak to wygląda, a działa raczej średnio

gIGecvd.thumb.png.72b08a9736a04352b6a2f1

 

Btw. Muszę pochwalić najnowsze buildy tego romu, bo działają jak burza. Te pierwsze, które testowałem (z końca stycznia) czasem nieco zamulały, i do tego niektóre aplikacje jak Facebook czy Messsenger nie chciały działać (co chwila komunikat "aplikacja nie odpowiada"). Teraz wszystko dzieje się naprawdę szybko i płynnie, nawet szybciej niż w stocku. Nie spodziewałbym się, że poczciwy L70 może tak działać. :) Razi jedynie problem z podłączeniem telefonu za pomocą USB do komputera, ale da się bez tego żyć. 

Edytowane przez Pawliniak
Zdjęcia dodajemy jako załącznik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj zainstalowałem tego roma, czy jak to nazwać (nie znam się, jestem totalnie zielony w tych sprawach). Wszystko przebiegło pomyślnie, smartfon śmiga, wszystko ładnie, ale środkowy przycisk nie działa, a jego funkcję przejął ten od ustawień. Da się coś z tym zrobić czy raczej nie? W sumie w niczym to nie przeszkadza, trzeba się tylko przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach masz podmenu przyciski, a w nim akcje które można dopisać przyciskowi home. Może tam po prostu domyślnie nie ma nic zaznaczonego.

U mnie ten klawisz normalnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności