Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Galaxy S4 i9505] Kushan CyanogenMod 13 Marshmallow Rom


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

[Galaxy S4 i9505] Kushan CM13 Marshmallow Rom 

 

 

 

 

Możecie zainstalować nieoficjalną wersję CM 13 na swoje urządzenia. 

Wymagania

  • ROOT
  • CWM/TWRP najnowsze

Lista zmian w romie (co działa, co nie działa

Cytuj

Major Bugs which were FIXED & NOW FULLY WORKING:

  • Ril Issues fixed
  • All SD Card Now work.
  • System rw mount issue
  • Wifi Disconnections fixed
  • Google Now on Tap works
  • Permissions fixed
  • Root access fixed
  • Camera taking rotated pictures fixed
  • Incoming call bug fixed
  • Cellular Network FC fixed (not selection option enabled - a marshmallow feature)
  • LCD Density
  • Bluetooth - Untested


Bugs/Not working:

  • Currently none other detected. Will update as I receive bug reports

Instrukcja:

  1. Pobierz ROM i Gapps
  2. Wrzuć pliki na kartę pamięci
  3. Wyłącz telefon i uruchom tryb recovery
  4. Wykonaj kopie zapasową
  5. Pełne WIPE systemu
  6. Zainstaluj ROM, następnie Gapps
  7. Reboot

Pobierz:

ROM: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=44322&sort_by=date&sort_dir=DESC
Gapps: http://cyanmod.pl/gapps

 

Poprosiłbym jakieś screeny do tematu ;) 

Dodatkowa instrukacja
O 22.01.2016o11:15, FILAGOL House napisał:

Witam

dzisiaj przesiadłem się z CM 12.1 na 13.0 wersja ze strony: https://download.cyanogenmod.org/?device=jfltexx aktualne wydanie z dnia 22.01.2016

więc od początku: :-)

1. wgrałem na nowo  niebrandowanego androida w wersji 5.0.1 PL przez odina 3.10.6

2. później wgrałem roota przez odina 3.10.6

3. wgrałem philz touch 6.07.6 przez odina 3.10.6

4. wyczyściłem pamięć itd w trybie recorvery

5. wgrałem CM 13.0 przez recorvery

6. wgrałem open_gapps-arm-6.0-nano-20160108 przez recorvery

7. zainstalowałem TB (Titanium Backup)

8. przywróciłem kopie swoich aplikacji z CM 12.1 na CM 13.0 przy pomocy TB

9. restart telefonu

10. sprawdzenie czy wszystkie przywrócone aplikacje działają (działają)

11. ustawienie CM 13.0 pod swoje potrzeby

12. restart telefonu

13. Gotowe :-)

w czasie wgrywania CM 13.0 i gapps nie wystąpiły ŻADNE problemy czy błędy tak samo w przypadku aktywacji sklepu play i innych usług Googla nie było także żadnych problemów z przywróceniem kopi aplikacji przez TB

jeżeli ktoś ma jakieś pytania to proszę pisać :-)

mam nadzieję że ten krótki "poradnik" pomoże wszystkim tym którzy mają lub mieli problemy z przesiadką z CM 12.1 na 13.0 zwłaszcza jeśli chodzi o gapps'y

 

Pozdrawiam :-)

 

Witam Dodaje aktualne informacje co do CM 13.0:

1. Super SU dokładnie tą wersję: BETA-SuperSU-v2.67-20160121175247 należy wgrać przez tryb recorvery ponieważ w przeciwnym wypadku SU w CM 13.0 nie będzie działał po zainstalowaniu wszystkie programy wymagające SU działają poprawnie

2.Program ACR (ALL CALL RECORDER) nie będzie działał jeżeli posiadacie starszą wersję aktualna to 16.5 należy odinstalować starszą zrestartować telefon zainstalować aktualną z GP (Google Play) przy pierwszym uruchomieniu przyznać wszystkie prawa (4) ustawić tryb nagrywania itd i wszystko śmiga

3. w CM 13.0 wreszcie jest opcja wykonywania kontaktów telefonicznych na karcie SIM jak i w formie pliku .vcf jak ich przywrócenie z tych "lokalizacji" czego brakowało w CM12.1

4. jeśli chodzi o kartę pamięci w tel. to proszę wybrać pierwsza opcje po pierwszym uruchomieniu systemu a nie druga bo wtedy system zrobi format karty pamięci mało tego przekoduje ją tak ze TYLKO w telefonie będzie widoczna i NIGDZIE indziej

 

jeżeli coś jeszcze "zauważę nie tak" z CM 13.0 to o tym napiszę i w miarę swych możliwości i wiedzy podam rozwiązania zaistniałych "problemów"

 

Pozdrawiam :-)

 

xda: http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9505-orig-develop/rom-kushan-cm-marshmallow-rom-t3258489

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobrałem system i papps z linków z poradnika zainstalowałem system cm 13.0 od zera zainstalował się :-)

z trybu recorvery chciałem doinstalować Gapss i niespodzianka w czasie instalacji pokazuje się informacja Error Aborted i tyle i się nie instaluje i koniec co jest grane ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DaRkShAdOw napisał:

jaki dokładniej error?

Witaj problem polega na tym że wróciłem już do wersji CM 12.1 więc nie podam Ci dokładnego opisu błędu :-( tak jak napisałem powyżej w czasie instalacji Gapps pokazuje się Error Aborted wyświetla się ten komunikat kilka chwil i następuje restart telefonu

przepraszam choć zgłosić problem powinienem mieć maksymalnie dużo danych o błędzie aby został on wyeliminowany zawaliłem sprawę ogólniki nic nie pomogą potrzebne są konkretne informacje :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wersjami Gapps są jeszcze problemy. Dodajemy kilka wersji do CM 13. Każdy, co tworzy rom używa innej kompilacji, z stąd biorą się błędy. 
Do tego romu autor poleca np. te : http://opengapps.org/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13.12.2015 at 12:16, NeoCM napisał:

Z wersjami Gapps są jeszcze problemy. Dodajemy kilka wersji do CM 13. Każdy, co tworzy rom używa innej kompilacji, z stąd biorą się błędy. 
Do tego romu autor poleca np. te : http://opengapps.org/

Witaj Master (Admin) wszedłem na stronę do której Podałeś link trzeba wybrać pomiędzy kategoriami: Platform, Android i Variant

Więc Wybrałem:

Platform ARM

Android 6.0

lecz nie wiem jaki mam wybrać Variant z pomiędzy tych dostępnych poproszę i pomoc w wyborze

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, NeoCM napisał:

Wersja mini będzie odpowiednia. 

One się różnią aplikacjami. Otwórz sobie wersje i zobacz. 

Master (Admin) bardzo dziękuję Ci za pomoc pobrałem paczkę mini którą mi Poleciłeś :-) mam nadzieję że nie będzie więcej problemów

mam pytanie kiedy jest przewidziana oficjalna wersja CM 13.0 dla S4 GT-I9505 bo o 13.1 można pomarzyć jak mniemam na razie?

i takie spostrzeżenie ode mnie gdy zainstalowałem CM 13.0 to po zainstalowaniu system uparcie chciał sformatować mi kartę pamięci w telefonie gdy wreszcie się zgodziłem okazało się że system poinformował mnie że moja karta pamięci jest zbyt wolna mało przed sformatowaniem system poinformował mnie "Karta będzie widoczna tylko na tym urządzeniu" i tak też się stało nawet po włożeniu do czytnika karty pamięci system Windows ani linux jej nie widział musiałem programem zewnętrznym tworzyć na nowo partycję gdyż po powrocie do CM 12.1 CM 12.1 nie widział karty pamięci

ciekawe czy to błąd czy także stanie się to "standardem" że system 13.0/13.1 będą kazały formatować karty pamięci bo w przeciwnym wypadku nie będą ich obsługiwać a gdy się je już sformatuje to okaże się że tylko na danym urządzeniu karta ta będzie widoczna

Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FILAGOL House o ilę się nie mylę to od androida 6.0 jest wymuszona opcja szyfrowania, więc chyba to dlatego

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PeliKan napisał:

@FILAGOL House o ilę się nie mylę to od androida 6.0 jest wymuszona opcja szyfrowania, więc chyba to dlatego

Witaj kiepska ta opcja szyfrowania jeżeli wejdzie w "życie" system Windows nie będzie widział ani karty ani tym bardziej jej zawartości

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FILAGOL House dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam dzisiaj otrzymałem aktualizację CM 13.0 (Android 6.0.1) system pobrany z: https://download.cyanogenmod.org/ wszystko pięknie gdyby nie to że nie mogę doinstalować paczki Gapps co bym nie wybierał nie ważne którą wersję wyskakuje mi komunikat: " E: Error in /data/media/0/open_gapps-arm-6.0-super-20151225.zip (Status 6) Instalation Aborted. paczki pobierałem z tego forum i dalej to samo pobieram nawet ze tej strony: http://opengapps.org/

bo została mi wskazana ta strona przez jednego z użytkowników tego forum i nie ważne którą paczkę wybiorę: Platform: ARM Android: 6.0 Wariant: do wyboru ZADNA paczka gapps nie chce się zainstalować

czemu tak się dziej ? bardzo proszę o pomoc

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem co kolega wyżej. Gappsy nie chcą się zainstalować. 

Dodatkowo ciągle występuje mi teraz problem z Usługami Google. Nawet zainstalowanie nowych nie pomogło i nie da rady wejść w żadną goglowską aplikację. Może kolejne aktualizacje to naprawią... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, CyanowySamsung napisał:

Spróbujcie Gapps'y Aroma. One są u nas dostępne do pobrania :) 

Jakiś link? :)

Ogólne moje wrażenia (na ten moment i początkową fazę aktualizacji) są negatywne. System włącza się dłużej niż poprzednio, widżety ładują się jeszcze trochę po uruchomieniu urządzenia, a problemy powstałe w wyniku nie działających usług Google Play są zmorą tego ROMu... 

 

Zainstalowałem Usługi z Internetu i smartfon nie potrafi ich uruchomić i następuje ciągłe ich zatrzymanie... Żadna gra, youtube, poczta nie działają. 

 

PS. Nawet nie mogę ich odinstalować mimo że instalowałem je spoza sklepu -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gapps'y Aroma nie da się pobrać

"Podany plik XML nie zawiera żadnych informacji o stylach z nim związanych. Poniżej wyświetlone jest drzewo dokumentu.
      <Error><Code>AccessDenied</Code><Message>Request has expired</Message><X-Amz-Expires>300</X-Amz-Expires><Expires>2015-12-27T18:10:17Z</Expires><ServerTime>2015-12-30T22:29:37Z</ServerTime><RequestId>74AF918424887BC1</RequestId><HostId>3Zt1yVQwDr6uf4aKGbZvnPrvAM6Enr/89mgmaSm4/JIPzVNvopQE3B14kZsJx/HgWlj3xo1RZQg=</HostId></Error>"

puki CM 13.0 i Gapps'y nie będą ze sobą zgodne w 100% do odpuszczę sobie na razie te wersję

wróciłem do 12.1 i wszystko śmiga :-)

choć CM 13.0 ma kilka nowych ciekawych i przydatnych funkcji i opcji oczywiście nie zabrakło także wybitnie wrednych i uciążliwych "udogodnień" ze strony Googl'a to jednak puki co pozostanę wierny CM 12.1 i polecam to wszystkim którzy chcą się przesiąść z 12.1 na 13.0 Zaczekajcie bo warto :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walnij mu stocka przez odina i wtedy wgraj custom recovery i wgraj cm12.1

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 30.12.2015 at 18:18, FILAGOL House napisał:

Witam dzisiaj otrzymałem aktualizację CM 13.0 (Android 6.0.1) system pobrany z: https://download.cyanogenmod.org/ wszystko pięknie gdyby nie to że nie mogę doinstalować paczki Gapps co bym nie wybierał nie ważne którą wersję wyskakuje mi komunikat: " E: Error in /data/media/0/open_gapps-arm-6.0-super-20151225.zip (Status 6) Instalation Aborted. paczki pobierałem z tego forum i dalej to samo pobieram nawet ze tej strony: http://opengapps.org/

bo została mi wskazana ta strona przez jednego z użytkowników tego forum i nie ważne którą paczkę wybiorę: Platform: ARM Android: 6.0 Wariant: do wyboru ZADNA paczka gapps nie chce się zainstalować

czemu tak się dziej ? bardzo proszę o pomoc

Dziękuję


Siemka jestem nowy , ale także poszukuje odpowiedzi :) , Także miałem problem z error STATUS 6 używałem wtedy CWM (wersji nie pamiętam) na samej stronie OPENGAPPS wyczytasz że przez CWM nie uda ci się fleszować tej paczki, problem ominąłem poprzez instalacje TWRP recovery, udało się każda paczka się instaluje ale tu pojawia się kolejny problem ( Usługi Google Play zostały zatrzymane ). Teraz poszukuje jak to irytujące powiadomienie załatwić. Pozdrawiam i mam nadzieję że wam coś pomogłem. 
Jeszcze jedna informacja , wyczytałem gdzieś że częstym powodem errorów jest za duża paczka Gapps.

Edytowane przez pops1992
Dopisanie
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pops1992 napisał:

 

wyczytałem gdzieś że częstym powodem errorów jest za duża paczka Gapps.

 

Masz trochę racji.
Ogółem są wadliwe romy, są wadliwe Gappsy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności