Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Moto G] CyanogenMod 13 - wersja oficjalna


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

Cyanogenmod 13- oficjalna wersja

56657b5c178a1_cm13motox2.thumb.jpg.41ece

Oficjalny wątek poświęcony najnowszej wersji CM 13 dla posiadaczy Moto G

Wymagania:

  • Odblokowany bootlader
  • ROOT
  • CWM/ TWRP - najnowsze

Instalacja:

  1. Pobieramy ROM i Gapps
  2. Przenosimy pliki na telefon lub na sdcard
  3. Wchodzimy w custom recovery
  4. Wykonujemy pełne WIPE
  5. Instalujemy ROM i Gapps
  6. Reboot

Pobierz:

ROM: https://download.cyanogenmod.org/?device=falcon
Gapps: http://cyanmod.pl/gapps

Podziel się opinią na temat działania systemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Sam ROM instaluje się i działa bezproblemowo z tego co zauważyłem. Problemy zaczynają się po zainstalowaniu Gaapsów:

- http://opengapps.org/ ARM dla Androida 6 w wersji stock nawet się nie zainstalowały,

- http://opengapps.org/ ARM dla Androida 6 w wersji pico zainstalowały się i zakończyły uciążliwym komunikatem Usługa kreator konfiguracji została zatrzymana - nie dało się tego wyłączyć,

- https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347835438 poszło, ale tym razem błąd Usługi Google Play.

 

Bawiłem się dalej. CM 13 wgrany na czysto i Usługi Google Play pobrane z APK Mirror. Niestety znów komunikat o zatrzymaniu.

 

Wracam do CM 12. Może ktoś inny spróbuje, może to wina mojego egzemplarza.

Edytowane przez kodipar78
Ciąg dalszy wypowiedzi.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kodipar78

 

To nie wina twojego egzemplarza.

Miałem identycznie to samo na Galaxy S4.

 

Problem z CM 13 (Android 6.0) wynika z odmiennej polityki uprawnień dla aplikacji.

Zainstalowane Gapps nie mają domyślnie żadnych uprawnień, dlatego wszystko się cały czas wysypuje (począwszy od kreatora ustawień, uruchamianego automatycznie po pierwszym uruchomieniu).

Uprawnienia można dodać/zmienić ręcznie w ustawienia -> aplikacje, jednak w moim przypadku to nie pomogło w temacie wysypywanie się Usług Google Play.

Też wróciłem do CM 12.1 i dałem go żonie, a sobie kupiłem S6 - w lutym ma mieć oficjalną aktualizację do 6.0.1 a TouchWiz już tak nie razi jak w poprzednich odsłonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych uprawnieniach nawet do głowy mi nie przyszło. Na pewno spróbuję.

Gdyby nie to, że mam kilka apek, na których mi zależy, a za które zapłaciłem i są przypisane do konta to bez gaapsów mógłbym się obejść.

Na szczęście Moto G to mój telefon rezerwowy, więc mogę się pobawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Skąd informacji o polityce uprawnień?

 

Bo mi się wydaje, że problem leży w samym "Android M" im.in przez wprowadzenie ukrycia danych "data"

Systemy oparte na CM 13 mają inne ścieżki danych niż stocki. Ponadto są kompilowane na różnych wersjach custom recovery. Przez to właśnie może nie działać Gapps. Bo sam system nie robi problemów. Dlatego jest 15 różnych wersji Gapps. Tym bardziej widać po uprawnieniach samego SuperSU, gdzie samemu trzeba aktywować tą strukturę.

Zauważcie, iż większość nowych developerów się uczy, to też potęguje błedy w romach. Przykładem tu jest sam Galaxy S 3, gdzie 75% użytkowników narzeka na błędy. W poprzednich wersjach nie było "aż takich problemów". Widocznie Cyanmod INC przejeło większość developerów, a my jako użytkownicy CM jesteśmy beta testerami ich testowych firmware. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, NeoCM napisał:

Nie rozumiem. Skąd informacji o polityce uprawnień?

 

Bo mi się wydaje, że problem leży w samym "Android M" im.in przez wprowadzenie ukrycia danych "data"

Systemy oparte na CM 13 mają inne ścieżki danych niż stocki. Ponadto są kompilowane na różnych wersjach custom recovery. Przez to właśnie może nie działać Gapps. Bo sam system nie robi problemów. Dlatego jest 15 różnych wersji Gapps. Tym bardziej widać po uprawnieniach samego SuperSU, gdzie samemu trzeba aktywować tą strukturę.

Zauważcie, iż większość nowych developerów się uczy, to też potęguje błedy w romach. Przykładem tu jest sam Galaxy S 3, gdzie 75% użytkowników narzeka na błędy. W poprzednich wersjach nie było "aż takich problemów". Widocznie Cyanmod INC przejeło większość developerów, a my jako użytkownicy CM jesteśmy beta testerami ich testowych firmware. 

 

Skąd informacje?

Na wszystkich forach branżowych o tym huczą :-)

Dodatkowo, wystarczy wejść na Open gaaps i spojrzeć co jest napisane przy wersji gapps dla And 6.0. Cyt "6.0 needs a ROM with a patch to grant a Google Apps the proper permissions".

Najwidoczniej CM13 takowego patcha nie posiada.

 

Poza tym, jak napisałem, podjąłem próby instalacji CM 13 i potwierdziłem, iż Gapps zainstalowane z poziomu recovery, nie posiadają domyślnie żadnych uprawnień, dlatego wysypuję się (loop) zarówno kreator ustawień jak i usługi g play.

 

Mam nadzieję, że teraz jest jasność w temacie :-) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam każdemu ten ROM, nie zacina się, wszystko działa jak należy. Nie było problemu z wgraniem Gapps. ;)

Edytowane przez Locz33k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Co Wy gadacie? Jest lepszy niż 5.1.1! Polecam zaktualizować wersje CM bo tak samo miałem że nie dało sie użytkować telefonu. ;)

Gorąco polecam każdemu! Same plusy jak dla mnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności