Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S2] Kernel


rajd3r

Pytanie

Cześć,

Na sam początek opiszę co "mam" na telefonie:
- ROM: cm-11-20140210-SNAPSHOT-M3-i9100
- KERNEL: CWM-KitKatCompatible-i9100

Więc o co mi się rozchodzi - wszystko chodzi jak należy, nie ma problemów ... Właśnie jest jeden istotny - bateria. Inna sprawa że planuję kupić nową (ta już ma swoje lata), jednak mimo wszystko szukałem óżnych Kernelów - Siyah, DorinmaX, i inne - i za każdym razem gdy je instalowałem (albo jeśli był to poprzez .tar --> Download, albo jeżeli był .zip --> Recovery) i ZAWSZE telefon reagował tak, że się już nie włączał "system" (wipey po instalacji Kernela robiłem/ nie robiłem - różne i wszystkie kombinacje). 

Apropo samego Kernela - innego niż "CWM-KitKatCompatible-i9100" - po isntalacji mogę normalnie w niego wejść w trybie Recovery, problemem jest to że na tym się kończy.

Zapewne problem leży w wersji ROM - stary, w dodatku w wersji 4.4.2 - ale ponoć jest jakiś inny, dopasowany do niego Kernel, bo ten obecny jest ponoć przyczyną "Dran Battery".

Z góry dzięki za pomoc/odpowiedź

/rajd3r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Tak szczerze mówiąc kernel nie wprowadzi istotnych zmian w sposobie zarządzania energią.
To już zależy od samego romu, od tego jak go ktoś przygotuje, w jaki sposób będzie zarządzał procesami w tle. 
Możesz kombinować na różne sposoby, możesz kombinować z kernelami- ale za dużo nie zmieni się w % baterii. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedź.

Co do zarządzania - WiFi, Bluetooth --> Wyłączone, Ekran --> Najciemniejszy jaki może być.

Ale gdy wejdę w baterię po np. godzinnej "przerwie" to pojawia mi się:
Ekran 42% ?? (nie wiem skąd) - ktoś sugerował że to może być problem "Deep Sleep" - że telefon nie wchodzi w ten tryb, ale nie wiem nawet jak to sprawdzić
System Android 19%
System Android 13% (tak podwójne)
Reszta <10% (Tryb gotowości 7%, SMS/MMS 3%, Usługi Google Play 2%, itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogólnie to te 42 % czynnego ekranu to ogólny czas aktywności ekranu od ostatniego ładowania lub restartu telefonu(nie pamiętam dokładnie ale patrząc na moją M2 to raczej to drugie).

Co do sprawdzenia czy telefon usypia procek(deep sleep) w czasie nieaktywności to zainstaluj program "CPU Spy" z Google Play. I po dniu używania fona powinieneś mieć już jakiś procentowy wykaz używanych częstotliwości przez procesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Korzystając z wątku - mam pytania:
1 - CM11 (w wersji 4.4.4) - ogólnie fajny, itd. Telefon się nie "ścina", chodzi płynnie (przy 12 już się zaczynają schody) - nie wiem tylko jak to wygląda w porównaniu ze stockiem. Bateria trzyma tak samo, czy krócej?
2 - Szukałem różnych ROMów - które byłyby funkcjonalne, płynne - poza w/w które byście polecili z czystym sumieniem? (Próbowałem Neat Rom, ale CM lepszy).

Z góry dzięki za pomoc.
/rajd3r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Temat został zakończony. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)

Jak poprawnie założyć temat -> http://forum.cyanmod.pl/announcement/2-jak-zak%C5%82ada%C4%87-tematy33/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności