Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Problem podczas instalacji Android, na dysku komputera.


PavelOS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam problem z instalacją Androida na dysku twardym, obok Windowsa 10.
Do rzeczy. Pobrałem obraz ISO androida ze strony android-x86, wypaliłem na płycie DVD wielokrotnego zapisu. Płyta została nagrana prawidłowo. Wyłączam komputer, włączam go i robię rozruch komputera, z płyty DVD, którą nagrałem dopiero co. Po włączeniu komputera z nagranej płyty DVD, mam okno wyboru, czy chce zainstalować Androida na dysku twardym, czy włączyć go od razu z płyty. Problem pojawia się w momencie, gdy po wybraniu opcji instalacji Androida na dysku, podczas ładowania plików Androida, komputer stoi na informacji "Detecting Android-x86" i na tym koniec. Komputer w tym miejscu myśli i myśli w nieskończoność. To samo jest, jeśli wybiorę opcję włączenia Androida z płyty DVD, bez konieczności instalacji na dysku. Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu problemu. Emulatory Androida na PC mnie nie rajcują - nie są stabilne i nie do końca płynnie to działa. Sprawdzałem kilka emulatorów. Jako, że w sklepie Google Play znajdą się perełki, w postaci gier, to postanowiłem, że na partycji, obok Windowsa 10, zainstaluję Androida, bo mam taką możliwość. 
Jeśli ma to jakieś znaczenie, posiadam 4GB pamięci RAM, GeForce 9600GT 512MB, oraz Intel Core 2 Duo E7400 2.80GHz. 
Prosiłbym o pomoc, w rozwiązaniu problemu. Dzięki bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zainstalowałem go na drugim dysku, po przygodzie z linuxem. Windowsowy bootloader zmienił się na GRUB czyli ten linuxowy, ale jak zainstalowałem na drugim dysku, wszystko poszło bez problemu i chodziło to dość szybko

 

ps. zły dział.. przenoszę do off-topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze trzeba mieć kolejnosc instalowania, czyli od najstarszego do najnowszego, czyli linux - xp - w7-W8 - w10 jak od d strony robicie to teraz trzeba aktywować linuxa, bez sensu sobie życie utrudniacie http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/linux/2012/03/instalujemy-ubuntu-1110-obok-windows.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zawsze trzeba mieć kolejnosc instalowania

Czyli co, najpierw Androida mam zainstalować, następnie Windowsa 10? Jaką będę miał pewność, że instalacja Androida ruszy, po wywaleniu przedtem Windowsa? Dla mnie nie problem usunąć Windowsa, na jego miejscu zainstalować Androida i dopiero Windowsa obok. Chce tylko mieć pewność, że gdy tak zrobię, w takiej kolejności, to Android zostanie zainstalowany na dysku. 

 

 

 

ktore emulatory spraedzales?

BlueStack app Player, czy coś takiego, i jeszcze kilka innych. Moja przygoda z BlueStack była taka, że aplikacja nie wyświetlała wszystkich tekstur prawidłowo, w grach androidowskich, przez co zniechęciłem się, a w dodatku, następnego dnia, po włączeniu programu BS, BS postanowił, że się nie uruchomi na Windowsie.

Emulatorów nie chce, wiem jak działają i nie jestem z ich działania zadowolony, stąd pomysł na zainstalowanie Androida na dysku, obok Windowsa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VirtualBox u mnie działa ciężko od zawsze, są opóźnienia, i nie działa płynnie. Gdyby nie to, zainstalowałbym Androida na VB. Coś zaradzić można temu, żeby VB działał płynnie?

W VirtualBoxie po załadowaniu plików Androida, zaraz na początku, Android restartuje mi się po 5 sekundach i wraca do ekranu startowego, gdzie wybieramy instalacja Androida na dysku itd... O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu, testowałem Windowsa 10 na VB. Działał kiepsko VB, ale zainstalowałem jakiś dodatek dla VB, który był w powiadomieniach i po tym VB działał już płynnie i stabilnie. 

Wracając do tematu VB i Androida. O co chodzi, że Android na VB restartuje mi się po 5 sekundach, zaraz po wybraniu opcji instalacji na dysku i po załadowania plików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda u mnie konfiguracja obrazu Androida, na VB  Leciałem, wedle jakiegoś poradnika, znalezionego w sieci. Android dalej restartuje się, po 5 sekundach. 

post-16996-0-97582600-1448892356_thumb.p

Edytowane przez PeliKan
Zdjęcia/Obrazki dajemy jako załącznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paweeloss na intel xenonie na emulatorze nie miałbys takich problemów xD :P

co do Twojej specyfikacji, powiem Ci tak, na bardzo podobnej specyfikacji wgrałem sobie kiedyś androida 4.0

intel p4 524, 2gb ram i gts250 i za płynnie nie chodził, obstawiam że stery ktoś musi zaimplementować by działał płynnie droid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paweeloss testowałem go na vmware i natywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności