Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Poradnik] Jak usunąć aplikacje systemowe


kinomam0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadacze miedzy innymi brandowanego telefonu na pewno są niepocieszeni z dodatkowych aplikacji od sieci.

Jak usunąć niepotrzebne programy ?

Wymagania są dwa :

Telefon musi być zrootowany , bo bez tego nie będziemy mogli ingerować w system Android

Program Root uinstaller których jest pełno w Google sklep (ja używam ten https://play.google.com/store/apps/details?id=zsj.android.uninstall&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInpzai5hbmRyb2lkLnVuaW5zdGFsbCJd   )

 

Po uruchomieniu programu zostaniemy poproszeni o przyznanie aplikacji uprawnień super user (root)

 

post-2549-0-81238200-1365015283_thumb.pn Kliknij prawym myszki i otwórz w nowej karcie by powiększyć screen

 

 

 

Na samym dole masz opcje "SysApp" wyswietla ona aplikacje systemowe.

Jak już usuniesz wybrane apki przechodzisz do "Recycler" i jeżeli jesteś zdecydowany usuwasz je całkowicie z telefonu.

 

 

Pouczenie

Pamiętaj ze wszystko robisz na własne ryzyko ;) 

Możesz usuwać tylko aplikacji te , które nie wpłyną na stabilność systemu jak np. YouTub , Facebook , gry itp.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ta app'ka jest teraz zaktualizowana i widzę, że niektóre aplikacje są podpisane różnym kolorem czcionki (biały, zielony, żółty, pomarańczowy, czerwony) domyślam się, że pomaga to w określeniu, która aplikacja może mieć większy wpływ na stabilność systemu  ^_^ .

Tylko czy te podpisane na czerw. można usuwać czy jest to raczej wręcz zabronione? Pytam bo aplikacja przechowująca kontakty jest oznaczona w tej app'ce właśnie tym kolorem, dodatkowo jest tak podpisana: 'Jądro systemu, NIE ruszać

ale przecież kontakty nie mają chyba żadnego wpływy na jądro systemu czy jak to jest?

 

PS. 

  Po odinstalowaniu danej apki wyskakuje mi komunikat: 'Nie udało się odinstalować.' 

Jednak po przeszukaniu systemu nie mogę znaleźć wybranej aplikacji w pamięci ani na liście tego uinstallera (co oznacza, że aplikacja została usunięta). Tak więc skąd taki komunikat, jakiś błąd urządzenia czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem spróbować twoim sposobem lecz aplikacja, którą trzeba tam pobrać nie chce się otworzyć.

Otrzymuje wtedy taki oto komunikat: Nie można otworzyć pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności