Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S2] Problem z wersją kernela


Paweł Wlazło

Pytanie

Witam.
Jestem początkującym użytkownikiem androida i niedawno znalazłem w domu Samsunga SGS 2 ze starym jeszcze softem.
Z tego co widzę to jest to gingerbread 2.3.5 i chciałbym go zupdatować do najwyższej możliwej wersji dostępnej na ten model.
Telefon nie jest zrootowany, więc korzystałem z tego poradnika użytkownika Pawilniak (http://forum.cyanmod.pl/index.php/topic/529-samsung-galaxy-s2-i9100cf-root-56-root-cwm/), lecz gdy muszę wybrać odpowiedni kernel to nie mogę znaleźć takiego który by odpowiadał mojemu romowi.

dane:
GT-I9100
wersja systemu 2.3.5 numer wersji GINGERBREAD.BVKJ4
jądro 2.6.35.7-I9100BVKJ4-CL681297 root@DELL135 #2

nigdzie nie mogę znaleźć tego nieszczęsnego CF-Root dla tej wersji :/

nie wiem czy to ma znaczenie, ale telefon ma wgrane śmieci od orange, więc jego oprogramowanie jest chyba brandowane.
Jeśli temat napisałem w złym miejscu to przepraszam i proszę o przeniesienie.
Zwracam się z prośbą o pomoc lub ewentualnie doradzenie jakiegoś lepszego sposobu na update z tego nieszczęsnego GB do najnowszej/najlepiej działającej wersji
Pozdrawiam użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Paweł Wlazło

 

Ahhh ten brand... Szczerze to nie wiem czy dało by sę coś z tym zrobić, bo prawdopodobnie masz zablokowany Bootloader przez Orange. Mam CF-ROOT ale nie wiem, czy pomoże. Spróbuj go wgrać. Tak to bym ci dał Recovery dający w prosty sposób ROOT.

Tu jest ten pliczek:

CF-Root-SGS2_XX_XEO_LPQ-v5.3-CWM5.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up że co? W Samsungach na rynek polski bootloadery nie są blokowane. Według mnie powinieneś wgrać najnowszy niebrandowany xeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

znalazłem takiego XEO na stronce z samsungowymi update'ami
http://samsung-updates.com/details/28474/Galaxy_S_2/GT-I9100/XEO/I9100XXMS7.html

Model: GT-I9100
Model name: GALAXY S II
Country: Poland
Version: Android 4.1.2
Changelist: 1155032
Build date: Mon, 22 Apr 2013 01:33:56 +0000
Product Code: XEO
PDA: I9100XXMS7
CSC: I9100OXAMS7
MODEM: I9100XXMS2

spróbuję wgrać i dam znać czy poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@DaRkShAdOw

 

Nie miałem w ręku Samsunga S2-jki brandowanej, więc siłą rzeczy wychodziłem z założenia iż Orange = zablokowany bootloader na amen.

 

@Paweł Wlazło

Prawidłowa wersja także możesz wgrywać. A i jeśli jesteś zainteresowany CM12.1 to powinineś wgrać powiększoną partycję systeową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

koniec końców odpaliłem zakurzonego kiesa i wgrałem automatyczną aktualizację do 4.1.2 ale telefon zamula jakby był w błocie. W sumie mogłem się w to nie bawić, bo bajzel z badziewiem od orange dalej jest, tylko że pod 4.1.2

@CyanowySamsung  powiększoną partycję systemową? nigdy z tym się nie spotkałem, także nie wiem zbytnio co masz na myśli - mógłbyś rozwinąć? Co do CM12.1 to bardzo chętnie bym go wgrał, ale narazie nie mam zbytnio czasu by się bawić w to, bo praca i uczelnia przeszkadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Paweł Wlazło

 

Powiększona partycja systemowa czyli 4 GB na dane (aplikacje) i 1 GB system (można wgrywać większe Gappsy). Pozostała część czyli 9 GB są na różne dane. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności