Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy J5] aktualizacja


Łukasz1403

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem posiadaczem modelu SM-J500FN i zastanawia mnie fakt dlaczego wciąż nasze pociechy siedzą na starej wersji firmware z końcówką FA z czerwca b.r. Samsung nie aktualizuje naszego regionu. Mamy najstarszą wersję oprogramowania a na pewno jest coś do poprawy. Inne regiony posiadają wersję datowaną na wrzesień. 

 

Posted Device Name Model Region PDA Version OS Version Build Date Changelist Links 6d 16h 21m 10s ago Galaxy J5 (SM-J500FN) SM-J500FN ORX J500FNXXU1AOI1

Przydałaby się taka aktualizacja.  Przed tą wersją OI1 były już wcześniejsze a FA jest pierwszą. 

 

Tak czytam gdzieniegdzie na temat aktualizacji do androida M. Wszystko się zgadza, że może się nie pojawić dla J5. Ale przypomnijmy sobie, że samsung galaxy core prime czy grand prime nie należą do flagowców (półka podobna do J5, nawet parametry gorsze )a androida 5.0 otrzymały. Te modele wyszły z androidem 4.x. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kiedys wyczytalem, ze do pianki ma tez dolaczyc Galaxy J5, ale nie moge teraz jak na złość znaleść, wysłałbyś link ? 

 

/edit

Jak byś też mógł wysłać tą nowszą wersje oprogramowania, to bym zrobił test :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lubię androida, bo ma wolna reke, jak mu sie nie podoba stara aktualizacja, wgrywa nowszą z innego regionu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kiedys wyczytalem, ze do pianki ma tez dolaczyc Galaxy J5, ale nie moge teraz jak na złość znaleść, wysłałbyś link ? 

 

/edit

Jak byś też mógł wysłać tą nowszą wersje oprogramowania, to bym zrobił test :)

 

Oficjalnego stanowiska samsunga nie ma w tym temacie i nie będzie przynajmniej na ten moment. Znalazłem jakiś czas temu tylko taką tabelę, że aktualizacja jest oczekiwana ale to nie informacje od Samsunga. 

Tutaj są najnowsze wersje firmware ale nie dla naszego regionu. Np. dla Niemiec DBT. 

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-J500FN

 

A jak z gwarancją jak wgram z innego regionu??

Wiesz.. Polityka producentów.. Nic nie poradzisz..

 

Polityka polityką. Ale my płacimy tak samo jak nasi sąsiedzi i aktualizacje nam się też należą. Polska to taki zaścianek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A jak z gwarancją jak wgram z innego regionu??

 

Oficjalne oprogramowanie nie nabija licznika, bootloader nie wywala, ze jest jakies customowe binaria, najwyzej, jak sie cos uszkodzi, wgrywasz rom na polske i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak, mam wgrane twrp, to zrobie backup i zaczne testowac, ogolnie to oprogramowanie co teraz aktualnie mam, czyli to z czerwca, to nie narzekam na nie, jestem bardzo zdziwiony działaniem, szybko i intuicyjnie, jednym slowem - bezproblemowo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta struktura więcej bitowa - to co ona daje ?

Bo to chyba nieco ściema ;)

Mam softa z note 5 własnie z tą architekturą i miało tyle rzeczy nie działać, a działa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak, mam wgrane twrp, to zrobie backup i zaczne testowac, ogolnie to oprogramowanie co teraz aktualnie mam, czyli to z czerwca, to nie narzekam na nie, jestem bardzo zdziwiony działaniem, szybko i intuicyjnie, jednym slowem - bezproblemowo :)

Nie jestem jeszcze tak obeznany w temacie bo jak dotąd korzystałem z windows phone. Czy to twrp robi się po to aby w przyszłości móc wrzucać nieoficjalne romy?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien dostać aktualizację, bo jest w miarę świeży. O datę nie pytaj- bo tego nawet i my nie wiemy. A Samsung w pierwszej kolejności będzie aktualizował swoje "topowe" modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jeszcze tak obeznany w temacie bo jak dotąd korzystałem z windows phone. Czy to twrp robi się po to aby w przyszłości móc wrzucać nieoficjalne romy?? 

 

Tak, robic backup danych, danego systemu itp, ma dużo opcji. 

Co do oficjalnych aktualizacji do J5 to znając ich, to nawet sam Samsung nie wie, kiedy wyda aktualizacje do tego modelu, prędzej CM zrobi custom roma na bazie nowego androida :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, robic backup danych, danego systemu itp, ma dużo opcji. 

Co do oficjalnych aktualizacji do J5 to znając ich, to nawet sam Samsung nie wie, kiedy wyda aktualizacje do tego modelu, prędzej CM zrobi custom roma na bazie nowego androida :)

 

Na pewno CM 13 pojawi się znacznie szybciej. Ok ale teraz tak czy taki CM 13 musi mieć dodane wsparcie dla naszego modelu czy w zasadzie mogę sobie go wrzucić tak bezkarnie ?? Może są to takie dość przyziemne pytania ale lepiej zapytać na przyszłość niż coś schrzanić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa wersja firmware dla sm-j500F, to u nas jest taki model ?? Wydawało mi się, że tylko XEO to FN a nie F ??? Nie kapuje..

Rzecz jasna nie można wrzucić tej wersji ?, trzeba czekac na FN. 

Tym bardziej mnie to dziwi bo widzę, że z tą koncówką F jest dla regionów arabskich, afryki

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-J500F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na europe jest przeznaczona wersja FN, F to inne kontynenty, moga roznic sie np anetna LTE lub innymi zakresami czestotliwosciami na 2G/3G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności