Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Przygotowanie Stanowiska Pracy.


dasiek

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy , kto chce zacząć z Tworzeniem/Edycją Romów i kerneli musi przygotować miejsce pracy. 

Jednak pomimo że Windows to najpopularniejszy System Operacyjny wśród PC , mało które narzędzie go supportuje. Więc "Najlepszym" rozwiązaniem byłoby przeniesienie się z Windoswa na Linuxa. 

1) Linux - a konkretnie Ubuntu na którym pracuje większość developerów - jest w pełni darmowy. Obraz płyty możemy ściągnąć za darmo z oficjalnej strony , a płytę z tymże systemem zamówić za grosze (w porównaniu do Licencji Windowsa)

http://www.ubuntu.com/download/desktop

  • Jak już wspomniałem , jest on w pełni darmowy , możesz go ściągnąć , zgrać na płytę i rozpowszechniać. Co więcej , jego kod źródłowy jest w pełnie darmowy więc możesz go ściągnąć i modyfikować  ale pamiętaj - nie możesz z niego czerpać korzyści (jedyne za co możesz pobrać opłatę to koszty nośnika cd/ dvd i ew "robocizny" ale biorąc pod uwagę że taki kombajn jak Linux został udostępniony darmowo szanujmy pracę drugiego człowieka - całą licencje znajdziesz o Tu )
  • Jeśli planujesz zwykłe  modernizacje romów bądź kompilacje Androida do wersji Froyo łącznie - możesz bez wahania instalować 32 bitową wersje. Jednak jeśli planujesz pracować pełną gębą na androidach Gingerbread i wyżej - zaopatrz się w wersje 64 bitową. Kompilacja GB i wyżej wymaga 64 bitowego JDK , którą nie można w logiczny sposób zainstalować na 32 bitowym systemie.
  • Jeśli masz słabsze urządzenie pomyśl nad wersją 10.04. Oczywiście rekomendowane jest 12.04 ale słabsze urządzenia po prostu nie pociągną (mój laptop - 2 x 1.9 GHz , 1Gb Ram co godzine wyłączał się bez większego ogrzewania)

Rozwiązanie to nie jest odpowiednie dla Graczy. Na Pingwiniastą platformę nie większości dobrych gier (nawet Steam nie supportuje fajnych. >.<)

Dlatego Jeśli mamy dobrego kompa możemy Sobie pozwolić na Wirtualną maszynę. Tworzymy Komputer w Komputerze. Oczywiście wymaga sporo więcej to więcej niż Pentium 4 i 512 Ramu  , a praca na nim może powodować nadmierne zdenerwowanie (Kiedy nasza maszyna będzie miała zbyt mało ramu bądź za mało rdzeni może nam pospolicie mulić) 

Mamy do wyboru 2 darmowe programy do wykonania maszynki - Microsoft Virtual Pc oraz VirtualBox . Na obu z nich Ubuntu działa , jednak Virtualbox ma więcej narzędzi do zarządzania maszyną (m.in na ilu rdzeniach ma działać nasza maszyna czego brakuje w VirtualPc) więc osobiście polecam go.

Jeśli planujemy drobne zmiany w romie (dodać do Stockowego Roota, Modyfikacja kilku plików) Polecam program Cygwin. Na Chłopski rozum - to program który daje nam na windowsie "niektóre" opcje kombajnu jakim jest linuxowy Terminal. Jest on również darmowy , ściągnąć go mozemy z oficjalnej strony o Tu . Instalujemy jako zwykłą aplikacje.

 cygwin-300x165.gif

W nim bez problemu odpalimy Podstawowe Skrypty tj Kuchnie.

 

Myślę że w mniejszy bądź większy sposób udało mi się "przybliżyć" możliwości i pomóc w wyborze stanowiska pracy.   ;)

 

 

Źródło : cheq.cyanogenmod.pl

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój stacjonarny : 

prawym klawiszem myszki na mój komputer -> Właściości i masz procesor. W Win & ja mam tak

post-1161-0-11967700-1365089090_thumb.jp

 

na czarno zaznaczyłem Info na temat procesora. Jest tam napisane X4 co oznacza 4 rdzenie. jak to Ci nie pomoże daj screena bądź łatwiejsza metoda.

 

Wchodzisz w Menedżer zadań (ctrl + Shift + ESC) i wchodzisz w zakłądkę wydajność

 

post-1161-0-00736400-1365089095_thumb.pn

 

ja mam 4 okienka w histori użycia procesora = 4 rdzenie. ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Seria e nie jest demonem prędkości. Na kompilacje będziesz musiał poczekać...

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Myślisz, że na 3 rdzeniowym procku (3x3.2Ghz) i 4GB ramu będzie dobrze chodziło? Bo z odpaleniem Androida kiedyś miałem problem.

Obraz mam bo pomyślałem w pierwszej kolejności, że to jego wina.

@edit : kurcze dalej nie mogę sobie z tym poradzić.... które dać?

post-5611-0-39097500-1384085066_thumb.pn

Gdy szukam obrazu nie widzi pliku iso, daje all filles to jest błąd w otwieraniu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałem na tym VirtualBox serwer jednak przy kompilacji romu jest problem gdyż potrzeba jest więcej pamięci wirtualnej (swap) której nie ma możliwości powiększenia w tym programie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy jest taka możliwość, ale próbowałem wraz z "Grzesiek95112" różnych sposobów i nic nie działało. Proponuje na samym wstępie spróbować stworzyć/zwiększyć pamięci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności