Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S2] CyanogenMod 13 [Officiall]


CyanowyLenovo

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem lokalizację plików. Założyłem nowe katalogi, przeniosłem pliki, teraz odin je widzi.

Albo kwestia ponownego uruchomienia komputera, wczoraj nie zrobiłem tego. Zobaczymy co pójdzie dalej.

4 godziny temu, CyanowySamsung napisał:

Zgodnie z obietnicą macie reupload ode mnie :) Link tutaj: 

Co krok to problem...udało się pobrać pliki od Cyanowego, dzięki wielkie! - te 2.3.4

Wgrałem je, potem 4.1.2, potem 4.1.2 z rozszerzoną partycją, uruchamiam recovery i...no właśnie. Nie ma trybu aby wgrać philz.zip

Nie ma opcji na instalację...uruchomił się android system recovery (3e) z opcjami:

reboot system now

apply update from ADB

apply update from external storage

wipe data/factory reset

wipe cache partition

apply update from cache

I co teraz?

 

5 godzin temu, CyanowySamsung napisał:

Zgodnie z obietnicą macie reupload ode mnie :) Link tutaj: 

Co krok to problem...udało się pobrać pliki od Cyanowego, dzięki wielkie! - te 2.3.4

Wgrałem je, potem 4.1.2, potem 4.1.2 z rozszerzoną partycją, uruchamiam recovery i...no właśnie. Nie ma trybu aby wgrać philz.zip

Nie ma opcji na instalację...uruchomił się android system recovery (3e) z opcjami:

reboot system now

apply update from ADB

apply update from external storage

wipe data/factory reset

wipe cache partition

apply update from cache

I co teraz?

 

Zdjęcie0528[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, choć po trudach i komplikacjach. Plik philz wgrałem przez odin, ściągnąłem wcześniej z netu plik tar. Potem był problem z zainstalowaniem GApps, wersja super nie weszła, za mało miejsca na partycji. Ponownie przeinstalowałem CM13 i GApps mini. Za pierwszym razem wysypało się, po włączeniu telefonu, jak już uruchomił się CM nie było niczego na ekranie poza komunikatami: Niestety, aplikacja Kreator konfiguracji została zatrzymana. Zgłoś. Ok. I ciągle ten komunikat z innymi dwoma. Znowu Przeinstalowałem CM13 i GApps. I poszło. Na razie chodzi.

Dzięki wszystkim za pomoc i wskazówki:), bez Was nie udałoby się, szczególnie pomagał mi MarcinCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to jak to jest w końcu z aktualizacjami cm13? Wcześniej niektórzy pisali o CMUpdater, że nie wszystkim działa. Chodzi o ten moduł wbudowany w system, służący do aktualizacji systemu, tak? Mi w każdym razie ten moduł nie działa, a kilka razy przy samym pobieraniu pliku z aktualizacją, wyświetliło mi się, że jest niezgodny z MD5. O co w tym chodzi i jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13.02.2016o15:19, DaRkShAdOw napisał:

pobierz ręcznie nowszy build z internetu i wgraj manualnie

A wgrywać manualnie można przez recovery dołączone do cm13, czy próbować coś z innymi np. TWRP Isorec?

Drugie pytanie odnośnie root'a z obecnej wersji. Zainstalowałem sobie appkę Clean Master i przydzieliłem mu uprawnienia roota, żeby mógł zarządzać autostartem aplikacji. Jednak, gdy próbuję coś w zmieniać poprzez appkę, to wyświetla mi komunikat jak na obrazku. Ktoś wie o co chodzi?

Screenshot_20160215-145925.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DaRkShAdOw napisał:

Wywal clean mastera. Jest zbędny.

A mógłbyś wytłumaczyć dlaczego CleanMaster jest zbędny? Proszę też o wskazówkę w jaki sposób mogę wybrać, które aplikacje mają startować z uruchomieniem systemu, a które nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co te wybieranie która ma się uruchamiać? System Android jest na tyle "mądry", że sam wie, która powinna się włączać razem ze wszystkim, która nie. A Clean Master.. założę się, że czyścisz nim ram, błąd. Duży błąd. Dzięki temu ubijasz aplikacje, a one po chwili otwierają się bardziej "agresywnie", bo zostały nagle zamknięte. Jak myślisz? Po co tyle pamięci RAM? Żeby połowa ciągle była wolna? Niewykorzystany RAM to zmarnowany RAM. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DaRkShAdOw napisał:

A po co te wybieranie która ma się uruchamiać? System Android jest na tyle "mądry", że sam wie, która powinna się włączać razem ze wszystkim, która nie. A Clean Master.. założę się, że czyścisz nim ram, błąd. Duży błąd. Dzięki temu ubijasz aplikacje, a one po chwili otwierają się bardziej "agresywnie", bo zostały nagle zamknięte. Jak myślisz? Po co tyle pamięci RAM? Żeby połowa ciągle była wolna? Niewykorzystany RAM to zmarnowany RAM. I tyle.

To prawda, wykorzystywałem go do czyszczenia RAMu, ale też do usuwania "plików śmieci" - czy te pliki to też jakiś mit? Poza tym tak jak wspomniałem używałem go do wybierania które appki mają się uruchamiać same, a które nie i to była jedna z chyba najbardziej przydatnych opcji, bo mimo wszystko im nowszy system, tym więcej RAMu bierze i owszem Andek sam wybierze aplikacje, które mają działać, a które nie, ale jeśli musi to robić ze względu na przepełnienie RAMu, to może mi ubić potrzebną appkę, a zostawić niepotrzebną, stąd przydatność funkcji sterowania autostartem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DaRkShAdOw napisał:

Co do autostartu, ROM Toolbox Pro, temat jest w dziale Apliakcje a czyszczenie śmieci to już inna kwestia. >CCleaner

Dzięki za radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm sumy się nie zgadzają.

 

Kolego. Zainstaluj ten rom ręcznie. W recovery, a dokładnie w TWRP możesz wyłączyć sprawdzanie sumy md5 i ta aktualizacja przejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 15.02.2016o20:31, DaRkShAdOw napisał:

Co do autostartu, ROM Toolbox Pro, temat jest w dziale Apliakcje a czyszczenie śmieci to już inna kwestia. >CCleaner

Zainstalowałem CCleaner i wyświetla mi tylko komunikat, że nie może czyścić cache w aplikacjach dla Androida 6. Ma ktoś jakąś inną propozycję aplikacji, która zadziała w tej wersji systemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności