Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[M4 Aqua] Bootloader


Skuchacz

Pytanie

Cześć Wam. Podczas kupna mojego telefonu dopilnowałem, by Bootloader Unlock Allowed był na Yes. Dzisiaj niestety patrzę i jest No. Może mi ktoś logicznie wytłumaczyć co mogło się stać, że od tak telefon zablokował Bootloader? :P

Tłumaczyłem właśnie innemu, że w Sony wpisuje się *#*#7378423#*#* i patrzy się Bootloader Unlock Allowed. Wielkim zdziwieniem to było dla mnie. To błąd jakiś??? Coś się zbugowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Skuchacz

A może sprzedał Ci inną Xperie niż patrzyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie ta sama. Telefon w późniejszym czasie też sprawdzałem w domu itp. Moim zdaniem ta sytuacja jest bardzo dziwna. Miałem sporo aktualizacji... Czy jakaś aktualizacja mogła zablokować? [emoji14]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Skuchacz

Daj SS najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Skuchacz

Mam prośbę, zakryj imei ;)

Co do tego, spribuj wgrac najstarszy stock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Skuchacz

Wiesz, google nie gryzie, albo tu gdzies będzie na forum;)

Oraz popraw posta bo masz 2 ss'y i w 1 widac imei

A z tym wgraniem stocka, to może ale nie musi zadziałać

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okeyyyyy, dzięki. Już poprawiłem. Tapatalk nie jest tak rozbudowany jak forum ;) Jutro poszukam i wgram stocka. :)

Spróbuję jeszcze przywrócić ust. fabryczne :) Oby coś dało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak odblokowuje się Bootloader? Kiedyś odblokowywałem w HTC, więc wiem jak to wygląda, ale co zrobić? Telefon jak narazie nie ma wsparcia... Narazie są tylko stocki. Co muszę zrobić, by jakoś samemu to wykonać? Jak już wspomniałem Sony jeszcze się uczę. Te telefony są bardzo rzadko robione, a niektórzy nawet każdy telefon zrobią, tylko nie Sony, bo jest obawa hard bricku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No jak to jak.. metody dla M4 są takie same jak dla innych telefonów SONY. Spójrz na działy sony i zobacz. 

Jedyny problem może być z rootem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

Spoko. jak nie wiesz to pytaj. 

Mi się wydaje już to oczywiste i dlatego moje wypowiedzi mogą być nieco protekcjonalne. 

Pomogę ci jak coś. Sprawdzę co mamy, zobaczę co jest na xda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiesz Neo, z tego co zrozumiałem co pisał Skuchacz to że po aktualizacji w bootloader allow wyszło nie, a było tak

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aktualizacja mogła..lecz nie musiała.

Z tego co wiem.. sony oficjalnie nie wspiera pod kontem odblokowania bootloadera. Więc nic nie zrobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiesz Neo, z tego co zrozumiałem co pisał Skuchacz to że po aktualizacji w bootloader allow wyszło nie, a było tak

Aktualizacja mogła..lecz nie musiała.

Z tego co wiem.. sony oficjalnie nie wspiera pod kontem odblokowania bootloadera. Więc nic nie zrobi.

post-47455-1444766236,1827_thumb.jpeg

Przywróciłem ustawienia fabryczne... I kolejny raz jestem nieźle zdziwiony... Wróciło Bootloader Unlock Allowed: Yes...

A i... Jeszcze coś... Od kiedy przywrócenie ustawień fabrycznych, powiększa pamięć wewnętrzną urządzenia? Miałem tylko 4GB przed... Teraz 8GB... Telefon wreszcie jest tak poblokowany, czy jakieś bugi?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze takich akcji to nie widziałem. ^^

Może być coś z firmware. Lepiej jak masz na Yes niż na No ;)

A ty masz czystego stocka, czy od operatora. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To dlatego mogą być takie wariacje. Nie raz te romy mają więcej błędów niż świeżo modyfikowane systemy oparte na strockach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Temat został zakończony. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)
Jak poprawnie założyć temat -> http://forum.cyanmod.pl/index.php/forum-0/announcement-2-jak-zak%C5%82ada%C4%87-tematy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności