Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia M C1905] Bootloop po odblokowaniu bootloadera


Coprobo

Pytanie

Witam serdecznie. Mam problem z moim Sony Xperia M. Mianowicie po udanym odblokowaniu bootloadera (poradnik z tego forum napisany przez użytkownika @ml13 ) telefon łapie bootloopa (przynajmniej tak mi się wydaje, bo nie może się załączyć) . Ogólnie to sam się włącza po włożeniu baterii. 

 

Postanowiłem wgrać standardowy firmware (ten od plusa, który miałem/mam/kur*a nie wiem, pogubiłem się już :)

Zrobiłem to za pomocą programu flashtool, uruchomiłem tela w trybie flash, zainstalowałem stock firmware pobrane przez XperiFirm w flashtool.

 

Po tym wszystkim telefon cały czas łapie zawiechę w tym samym miejscu. Nic się nie zmieniło. Nie wiem co mam robić. Sony PC Companion nie wykrywa telefonu.  Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Romek Romatronix wchodzisz w recovery i robisz wipe

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można jaśniej? Nie zrozumiałem nic z tego. Gdzie mam wejść w recovery i co to jest wipe?

 

Edit: No dobra, ogarnąłem tryb recovery, ale nie wiem o co ci chodzi z tym "wipe" . według tego recovery menu powinienem mieć na karcie pamięci kopię zapasową, czy podpowie ktoś jak ją tam wgrać? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Romek Romatronix a zamontuj partycję /data lub wgraj inne custom reocvery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@PeliKan a czy mógłbym prosić o jakiś najtrafniejszy poradnik dotyczący montowania partycji /data?

 

Edit3:Dopiero teraz przez przypadek, błądząc po CWM - based Recovery, zauważyłem że to tutaj mogę zamontować partycje. Więc kliknąłem na "mount /data" ale wyskoczyl błąd: "Error mounting /data!"
 

Nie tyle co jestem leniwy, ale w internecie tego jest pełno i się już pogubiłem trochę, od dwóch dni nic nie zrobiłem. Bardzo proszę o pomoc, jakieś poradniki. Będzie żył tel? Mam wyjazd dzisiaj po południu.. 
 
Edit: Trochę się ogarnąłem w temacie. Waham się czy nie spróbować zainstalować tego CWM:
http://forum.cyanmod.pl/index.php/topic/1482-xperia-m-recovery-cwm-ss-kernel-z-cwm-6045/
Tylko najpierw muszę zainstalować odpowiednią wersję softa. Przez flashboot mode?
https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t34.0-12/12165738_702993239831174_1022717422_n.jpg?oh=16d04f48f82dea856a228eb75c5a05ca&oe=561D1051- Link do zdjęcia z flashtoola

 

Tryb debugowania. Nie wiem jak go włączyć gdy system nie chce się załadować, można olać ten punkt albo jakoś inaczej włączyć tryb debugowania?

 

Root. No roota też nie mam. Chciałem odblokować bootloader i wgrać CM12.

 

Teraz nawet nie wiem czy ten bootloader jest odblokowany. Co robić ludzie?

 

 

Edit2: Tak sobie myślę... Nie zrobiłem Roota przed odblokowywaniem bootloadera, a może jest potrzebny i przez  to wynikła lipa? 
Nie włączałem też debugowania usb w telefonie przed rozpoczęciem zabawy... 

 

zepsułem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Romek Romatronix

Wgraj stocka, odblokuj bootloader i wtedy kombinuj z cwm/twrp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bootloader mam chyba odblokowany, nie wiem co bedzie po wgraniu stocka.

Jest jakaś różnica jakie wgram oprogramowanie? 
15.1.A.1.9 czy

15.1.C.1.17 czy

15.1.C.2.8

Czym to robić? Flashtoolem czy Emma?

 

 

Edit: Udało się, system wrócił i działa. Bootloader jest odblokowany, tutaj mam screena:

https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t34.0-12/12064086_703165973147234_1648828508_n.jpg?oh=2258ee00d25ed003b261e0068c86cac9&oe=561DDEBC

 

Teraz chciałbym wgrać tego Cyanogen Moda 12 , ale boję się że coś znowu zepsuję. Więc zadam kilka pytań, mam nadzieję że odpowiedzi zaawansowanych użytkowników pomogą mi to ogarnąć :) 

 

Teraz muszę wgrać CWM i zrobić Roota? 

Czy jest jakaś określona kolejność czy to nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Romek Romatronix

 

Możesz wgrać CWM posiadający w sobie ROOT'a albo Root i na to CWM/TWRP. Nigdy nie można na odwrót :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Romek Romatronix

 

To chyba już posiada ROOT'a tak patrząc na opis. Jednak radziłbym od razu zrobić ROOT'a przed wgraniem tego recovery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapamiętajcie sobie...że SONY TRZEBA W TAKIEJ KOLEJNOŚCI wykonywać czynności:
 

1. ROOT

2. Odblokowanie bootloadera

3. Znów ZROOTOWAĆ (o ile odblokowanie bl wykona pełne wipe systemu)

4. Następnie instalować Custom recovery np TWRP

5. ROM

 

Tak jest najlepiej i najbezpieczniej. De facto trzeba zwracać na wersję systemu, czy da się  wykonać ROOT-a. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam po krótkiej przerwie. Nie mogę wejść do CWM, po prostu dioda przy włączaniu tel się nie świeci tak jak zawsze się świeciła i klikanie vol- nic nie daje. Co mam robić?

 

Edit: Po wgraniu przez flashtoola pliku z poradnika odpaliłem CWM bez problemu i zrobiłem roota. Potem zainstalowałem CM12 i wszystko już śmiga :) 

12170630_704969159633582_1360645657_n.jp

Teraz moi drodzy mam inny problem. Mianowicie nie mogę zainstalować aplikacji Facebook. Ta ze sklepu Play nie działa, starsze wersje z internetu też. Bardzo mi też zależy na apce Sony Muzyka, ale też wyskakuje błąd przy instalacji. Tak będzie zawsze, czy mogę coś z tym zrobić?

Edytowane przez Romek Romatronix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki za szybką odpowiedz!

Czyli za pomocą flashtoola wgrać od nowa firmware tak?


Wtedy tak jak pisałeś

1. ROOT

2. Odblokowanie bootloadera

3. Znów ZROOTOWAĆ (o ile odblokowanie bl wykona pełne wipe systemu)

4. Następnie instalować Custom recovery np TWRP

5. ROM

 

Jak zainstalować Custom recovery?
Czy to się kartę SD wrzuca/wgrywa?

 

No i jeszcze nie mogę znależć jak się wchodzi w recovery :( Są różne kombinacje klawiszy :(

 

Sorki za banalne pytania i dziękuję za pomoc!
:)

 

 

 

Kurcze lipa nic nie dał flash :(
Ciągle lataja te kolorowe kreseczki/smugi :(

 

PC COmpanion w naprawie wyskakuje komunikat ze 'telefon zawiera zmodyfikowane oprogramowanie i nie można go aktualizować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, Miałem taki sam problem :)

pobierz ten stock i kernel:    15.4.A.0.23 oficjalny na Polskę czystydodatkowy kernel czysty z 4.3 z CWM by zrobić root 

 

Musisz go wgrać Flashtoolem. Na pewno to pomoże, nie zapomij zaznaczyć opcji WIPE!

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kernel CWM to jest to samo co bios w Twoim komputerze. Dzięki niemu możesz bez problemów zainstalować np. inne oprogramowanie do Twojego telefonu :) Jeżeli nigdy nie instalowałeś STOCKA lub Recovery to zerknij tu: 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności