Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG L9 II ] Problem z Rootem !


Wisla Kalinowe

Pytanie

Witam mam problem , dziś chciałem wykonać roota dla mojego telefonuarrow-10x10.png którym jest LG L9 II jednak się nie udało w 100% , Rooty które probowałem opisze poniżej :)

 

1. Kingo Root - Byłem już ucieszony telefonarrow-10x10.png długo sie rootował koło 20 minut jednak przy 96% wyskoczył komunikat Root Failed i nic się nie dało poradzić (Próbowałem kilka razy :/ )

 

2.TowelRoot - Ten w ogóle nie zadziałał cały czas wyswietlał się komunikat this phonearrow-10x10.png isnt currently supported by towelroot , próbowałem ten problem naprawić różnymi kodami ale żadnym się nie udało :)

 

3.Iroot zwany także jako Vroot , wkoncu się udało jednak nie do końca , Po zrobieniu roota i zrestartowaniu telefonuarrow-10x10.png wchodze w program SuperSU , program każe mi wykonać aktualizacje plików binarnych jednak jesli próboje ją zrobic nawet dwoma metodami (normalną i TWRP/CWM) nie działa :( , Co może byc problemem ? Odrazu mówie jestem troszku zielony w tych sprawach więc jesli jest to przeż niewłasciwe wgranie roota to napiszcie mi jak rozwiązać ten problem . Root został sprawdzany programem Root checker i wykazał że root jest dobrze wgrany :) !

Poniżej daje screenshoty dotyczące najwazniejszych rzeczy.

Dziękuje i czekam na odpowiedź :)

 

post-77389-0-80056900-1443529455_thumb.j

post-77389-0-53360100-1443529456_thumb.j

post-77389-0-41543500-1443529457_thumb.j

post-77389-0-27569100-1443529458_thumb.j

post-77389-0-03470900-1443529459_thumb.j

post-77389-0-79816300-1443529459_thumb.j

post-77389-0-65444800-1443529461_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Wisla Kalinowe masz custom recovery i chcesz zrotować fona apkami? :D

wgraj to przez custom reocvery :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Wisla Kalinowe wgraj ten zip dla pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mógłbyś jeszcze podać mi link jak to zrobić rób szybko objaśnic jakim programem ponieważ mam ten program L9 Recoveryarrow-10x10.png ale nei działa on wszystko jest okej pisze że zainstalowano pomyślnie jednak gdy chce przejść w recoveryarrow-10x10.png telefonarrow-10x10.png włącza się normalnie i w programie pisze że nie zainstalowałem nawet tego :/

post-77389-0-63763600-1443531549_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Wisla Kalinowe robisz to samo z tym custom recovery co w moim cytacie

pobierasz apkę terminal emulator, w niej wpisujesz takie coś su [enter] potwierdzasz nadanie uprawnień roota reboot-bootloader [enter] zakładam że masz wgrane sterowniki kompletne jak i 2 programy (adb i fastboot) ( Załączony plik adb.zip 1,12 MB 3 Ilość pobrań gdybyś nie miał ) następnie podpinasz urządzenie pod PC, na PC wciskasz kombinację klawiszy LOGO WIN+R wpisujesz, cmd następnie cd lokalizacja gdzie masz te pliki adb i fastboot, dla przykładu u mnie jest tak cd c:\adb następnie enter po czym, wpisujesz fastboot devices ta komenda służy do sprawdzenia czy dane urządzenie jest wykrywalne, jeśli coś się pojawiło jakieś cyferki etc, to znak że wszytsko idzie w dobrym kierunku następnie wpisz fastboot flash recovery recovery.img gdzie recovery.img to recovery śćiągnięte stąd, Które przeciągasz myszką do okna wiersza poleceń, następnie enter, potem fastboot reboot i gotowe, by wejść w TWRP albo wpisz w terminal emulator su penter] reboot recovery [enter] lub uruchamiaj urządzenie trzymając klawisz ściszania

 

 

z tym że link do twrp jest dla 4iksa, dlatego zamiast tamtego twrp użyj tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@PeliKan Chwila bo już sie pomieszałem , przez amatorstwo :D . Sciągnełem już apke na telefonie wpisałem su i tak dalej i tak dalej , Programy takie jak adb i fastboot mam sciągnąć tak czy one gdzieś już sie znajdują ? A ten link w tej instrukcji nic nie obowiązuje jak narazie tak ? Jego potem wdrążymy do Akcji ?

Oraz który mam pobrać z tych niżej

Ponieważ pisze ze do p765 a ja mam d605 chyba że to bez roznicy :)

zip.gif  UPDATE-SuperSU-v2.46.zip   3,83 MB   69 Ilość pobrań

Oraz co tu robie źle ? :/

post-77389-0-06066400-1443533655_thumb.p

post-77389-0-42131000-1443533656.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego. Jak ty zaczynasz mieszać metody, to może zacznij czytać książkę, bo telefon będzie ci służył do podpierania papieru.

MUSISZ instalować pliki pod L9 II - masz inny kernel. Inny system. Inne pliki są wymagane. A ty chcesz zainstalować kernel od LG L9 ?? Hmm Kardynalny błąd. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@NeoCM Wybacz :derp: zły link podałem,

@Wisla Kalinowe te custom recovery poszukaj na forum, oraz adb i fastboot odpalasz przez wiersz poleceń, nie jako plik.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gdy Wpisałem Reebot Recovery telefon zrobił reinstall ...


Nie wiem może coś zle zrobiłem telefon uległ przeinstalowaniu .. :( , Teraz to już mi wszystko obojetne powiedzcie mi jaki system mam wgrać by najlepiej funkcjonował na tym telefonie i żeby był wizualnie ładny ( Zostać przy kit kacie 4.4.2 czy nie , wizualnie jakoś mi się on nie podoba )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Wisla Kalinowe wgraj stocka kitkata v20a zrootuj, odblokuj bootloader lub upewnij sie ze jest odblokowany

wgra twrp/cwm

wgraj cm11/12/12.1

wgraj gaapsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest to cięzkie i ryzykowne spieprzeniem całego telefonu ? I mam pytanie podoba mi sie funkcja oszczedzania energi w której jest czarno biały ekran i telefon potrafi wytrzymac nawet 5 dni , Czy jak zainstaluje tego cm 12 to bedzie ona czy ta funkcja jest przypisana do kilku smartfonów czy do systemu?


Wole sie upewnić ponieważ juz zreinstalowałem telefon przez przypadek a miałem w nim dane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Wisla Kalinowe na cm12 wzwyż jest też opcja energy saving, ale nie taka sama jak na stocku, nie ma tego ekranu czarno białego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam pytanie bo męcze sie z tym strasznie gdy próboje zrobić bootloader , Gdy resetuje telefon powinny mi sie wyswietlic biale literki na czarnym tle i powinienem potwierdzic przyciskiem Vol Up że sie zgadzam na ten bootloader robie już po 6 poradniku i za każdym razem telefon mi sie normalnie resetuje beż żadnych literek normalny czysty reset . Gdy próboje również recovery przytrzymaniem guzika nic sie nie dzieje :/


Mam takie coś a telefon sie normalnie restartuje ...

post-77389-0-37602700-1443554097.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ty się dziwisz? Adb musi być w folderze na dysku c czyli wchodzisz w dysk c i tam,folder adb i tam pliki typu adb.exe itp aby użyć adb,nie wlacza sie pliku wykonywalnego tylko w cmd wpisuje się cd c:/adb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ty się dziwisz? Adb musi być w folderze na dysku c czyli wchodzisz w dysk c i tam,folder adb i tam pliki typu adb.exe itp aby użyć adb,nie wlacza sie pliku wykonywalnego tylko w cmd wpisuje się cd c:/adb

Przepraszam dałem zły obrazek , Poprawka ! Takie coś mi sie wyswietla telefon robi restart ale nic tu nie ma wspolnego z vol up , Robie to juz chyba z 5 godzine może to nie dla mnie :/ Cały czas pod górke cały czas błędy ! Adb/adb normalnie mi śmiga jednak jak juz wpisuje np adb devices to juz jest problem przy restartach jest problem itd . ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności