Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[LG L7 II] Rom L7 II V20C KitKat 4.4.2 ROOT


Provectus

Rekomendowane odpowiedzi

 

[LG L7 II] Rom L7 II V20C KitKat 4.4.2

 

Wymagania:

  • LG KDZ Updater 
  • ROM
  • Sterowniki do naszego LG

 

Instalacja:

 

1. Pobieramy i instalujemy sterowniki LG Mobile

2. Pobieramy LG KDZ Updater

3. Wypakowujemy LG KDZ Updater i z folderu "KDZ_FW_UPD_EN" instalujemy "msxml.msi"

3. Pobieramy najnowszy oficjalny firmware 

4. Z folderu "KDZ_FW_UPD_EN" uruchamiamy "KDZ_FW_UPD.exe" z prawami administratora.

5. W programie ustawiamy Type: 3GQCT i PhoneMode: DIAG. Wyszukujemy nasz plik firmware z rozszerzeniem *.kdz.

6. Podłączamy Nasz telefon z włączonym trybem debugowania (Ustawienia->Opcje dla programistów->zaznaczamy "Debugowanie USB" i "Zezwalaj na pozorowanie położenia")

przy podłączeniu zmieniamy na "oprogramowanie LG" i w Windowsie klikamy "Launch software update".

7. Proces trwa do 10 minut a Nasz LG uruchamia się w trybie awaryjnym z żółtym tłem, wygląda niepokojąco, ale nie ma co się martwić, to dobry znak.

8. Po samoczynnym zrestartowaniu Nasz LG się aktualizuję, jak tylko załączy się zróbmy Hard Reset --> Wyłączamy Tel i przytrzymujemy przez 5-10sek Przycisk ściszania+Przycisk Memo+Przycisk zasilania lub w sofcie: Ustawienia - Kopia zapasowa i resetowanie-Ustawienia fabryczne

 

Nie odpowiadam za ewentualnie uszkodzenia.

Testowane zostało przeze mnie na Windows'ie 8.1x64 i przed wgraniem niebrandowalnego softu posiadałem V10E od Play'a i jestem w pełni zadowolny z tej zmiany!

 

Download: 

post-32155-0-72263300-1443379241_thumb.j

 

Uwaga: W związku zmiany szyfrowania mamy w tej wersji zamiast 5 bloków, 4 bloki szyfrowania. czyli tak jak stock 20a droga oficjalną.

 

filmik prezentujące w/w operacje.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich serdecznie. Mam pewien problem. Otóż mam oprogramowanie 4.4.2 wersję V20A już zrootowaną według

Tym sposobem, w wersji firmware V20A wejść można do TWRP poprzez naciśnięcie kombinacji trzech przycisków: vol-, memo, i przycisk zasilania. A w wersji firmware V20C kombinacja tych trzech przycisków, zawsze doprowadza do twardego resetu a nie do TWRP jak w V20A. Więc jest kilka możliwości. Pierwsze to, że V20C u mnie ma zablokowany boot loader, a u was nie - dziwne, co by oznaczało, że znaczenie ma z jakiego numeru i wersji oprogramowania zaczyna się wgrywać plik "kdz V20C". Dodatkowo tym samym sposobem opisanym jak w temacie (w którym własnie piszę), mogę wrócić z powrotem do wersji V20A i mam z powrotem TWRP, a twardy reset robię z poziomu TWRP tak jak było wcześniej. Druga możliwość, to być może zmienił się sposób wejścia do TWRP. Co tu jest nie tak? Tym bardziej, że pod koniec poradnika autor pisze o resecie właśnie tymi trzema przyciskami, czyli tak jak jest już u mnie, a poniżej pisze, że najpierw wgrać nowszą wersję TWRP a później root, ale jak do niego, do TWRP wejść, skoro kombinacja tych trzech przycisków zmieniła znaczenie, a tylko tam można zrobić root a wcześniej  zaktualizować TWRP. Chyba czegoś nie wiem co wy wiecie. Może ktoś pomóc, naprowadzić? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kombinacją klawiszy i przez ustawienia i telefon nie reaguje. TWRP zaktualizowałem do 3.0.0

 

#edit

Jednak próba przez ustawienia się powiodła tylko po wystartowało po dłuższej chwili

Jeszcze mam problem gdy zaktualizują mi się usługi google play, nagle telefon strasznie muli

Edytowane przez domius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O 12.02.2016o15:05, Provectus napisał:

jak wgrasz 20C z TWRP to nic sie nie kasuje, sam wgrywałem ten soft, od razu bylo TWRP 2.8.1, robisz aktualizacje do 2.8.7 i finita

Ja już wcześniej zaktualizowałem TWRP, bo źle zinterpretowałem wcześniejszą wypowiedź, że najpierw twrp a później root. A chodziło, że po wygraniu romu najpierw twrp a później root, a nie przed. Czy coś to zmienia? Poza tym, pliku kdz nie wygram przez twrp, bo go nie widać z poziomu twrp, jak również spakowany plik kdz do zip , który jest już widoczny w twrp też nie wgram. Tu raczej trzeba jakoś przetworzyć ten plik v20c.kdz na specjalną formę "zip" przy której generowane są jakieś dodatkowe pliki- jakąś metodą, zapewne kimś programem. Czy wie ktoś coś na ten temat. O to mi się teraz najbardziej sprawa rozbija. Nigdzie nie ma o tym informacji, wszędzie jest że już się ma gotowy plik do wygrania przez twrp i trzeba tylko typ zrobić, zapewne sam się nie zrobił tylko ktoś wiedział jak to zrobić, jak narazie nie znalazłem tego specjalnego v20c.zip, ani informacji jak co wygenerować. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JPD, wgrywasz ten rom normalnie, on ZAWIERA JUŻ TWRP W SOBIE, tylko musisz je zaktualizować do 3.0.0 obecnie najnowszego potem wgrywasz roota ZIP przez te TWRP i finita ludzie, czy to takie ciezkie do pojecia? Wszystko masz w PIERWSZYM POŚCIE. a 20C ZIP zrobisz sobie sam przez TWRP to tzw backup JPD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu, dla Was to nie jest takie ciężkie, ale podziwiam za cierpliwość i to chyba jest najdroższe. Z pierwszego postu nie mam dostępu do roota jak w moim pierwszym poście, ratuje mnie tylko wgranie przez twrp bo tego jeszcze nie robiłem, ale jeśli nawet źle interpretuje twój głos, to zaczne wszystko od nowa, bo mnie już nie takie cuda spotykały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności