Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Galaxy mini 2 GT-S6500] Jak wgrać/zainstalować Custom Rom


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Przedstawię w kilku prostych krokach jak zacząć swoją przygodę z modowaniem ;)

Pamiętaj że każda ingerencja w telefon można powodować jego uszkodzenie. Ja jak i całe forum nie ponosimy odpowiedzialności za usterki.

Co będzie potrzebne:

  • Telefon
  • Kabel USB
  • Komputer
  • Sterowniki

Co będziemy wgrywać:

  • Root'a
  • Recovery
  • Rom

Skąd pobrać potrzebne pliki:

Proces instalacji:

Instalacje rozpoczynamy od zainstalowania programu kies który zainstaluję nam wszystkie potrzebne sterowniki. Następnie pobieramy wszystkie potrzebne nam pliki. Przechodzimy do Recovery:

 

Wykonujemy wszystko zgodnie z instrukcją zawartą w temacie.

http://forum.cyanmod.pl/index.php/topic/598-teamwin-recovery-project-twrp-24/

 

Brawo ! Własnie wgrałeś Recovery  :) Kolejny krok to Root:

 

Wykonujemy wszystko zgodnie z instrukcją zawartą w temacie.

http://forum.cyanmod.pl/index.php/topic/602-root-samsung-galaxy-mini-2-gt-s6500/

 

Sukces ! Telefon uruchomi się ponownie. Ostatni etap to Rom:

 

Wykonujemy wszystko zgodnie z instrukcją zawartą w temacie.

http://forum.cyanmod.pl/index.php/topic/601-devwipjbjzo54k-cyanogenmod-10/

 

Bardzo dobrze ! To już wszystko czy było trudno ? NIE ! :)

Jeżeli jakieś zagadnienie jest Ci nie znane sprawdź tutaj http://forum.cyanoge...-dla-zielonych/

Dałeś radę ? Kliknij rep_up.png;)

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie działa - 4,6MB. Wystarczy pobrać.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Przepraszam, ze pisze akurat w tym miejscu ale mam powazny problem. Wgralem sobie CM10.1 chodzil przez ok. 3 tygodnie. Az tu nagle ogladam filmik z YT i padl. Wlaczal sie jezcze raz ale trwalo to bardzo dlugo. Logo CM caly czas sie krecilo ale po 6 minutach dalem sobie spokoj i wyciagnalem baterie. Wlaczylem miniacza jeszcze raz ale pokazalo mi sie CWM probowalem pare razy i to samo. Wywala mnie porpostu do CWM. Moze ktos by mi podpowiedzial co zrobic.. Dodam ze probowalem wgrywac Cyjanka jeszcze raz bo caly czas mam go na karcie pamieci..Ale nic z tego. Prosze o pomoc z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wgralem nowego CM 10.1 na karte pamieci. Potem wszedlem w recorvery zrobilem to co robilem przy tamtym sofcie, czyli : wipe data/factory reset -----> yes -- delete...itp. ----->install zip from sdcard ----->choose zip from sdcard -----> wybralem wersje CM -----> yes----> go back-----> reboot system now.

No i dupa..dalej to samo wywala mnie do Recorvery za kazdym razem.

Dodam iz moj miniacz to wersja bez NFC czyli S6500D i mam wgrane CWM Recorvery v.6.0.2.8

Co mam robic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wersję CWM (w wersji 5.0** ) był ten błąd. Rozwiązanie : Wejdź w tryb DOWNLOAD ( Ciszej, "home"  i  włącznik). Przez program odin zainstaluj nowy CWM. Mój  kolega miał ten sam problem i to wszystko rozwiązało (najnowsza wersja CWM 6.03 (jakoś tak :P )

 

EDIT: Sorry nie doczytałem do końca jednak spróbuj jeszcze raz zainstalować najnowsze CWM.
 

Edytowane przez Qla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij baterie i poczekaj ok. 10min. Potem włóż i włącz :)

 

Jeżeli instalacja przebiegła prawidłowo i nie wyskoczył żaden błąd to powinno być okej.

 

Zrobilem tak jak napisales dalej wywala do CWM :/ Przy instalacji nie wychodzi zaden blad, ale po reboocie wlacza mi recorvery.

 

Teraz biore sie za nowe recorvery tylko nie moge go znalezc.. Jezeli ktos znalazl albo wie gdzie poszukac to bylbym wdzieczny za link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

No właśnie. To brzmi dość niewiarygodnie. Poprosimy screeny i linki do zuploadowanego ROM'u, żeby to bardziej rozeznani ludzie zobaczyli. romy i recovery`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba niema i niebędzie screenów. Ja też takiego lollipopa albo marshmallowa zrobić XD, wchodzę w build.prop edytuje wersje na 6.0.1 czy 5.1.1 ustawiam wersje cma na 13 (też w build.prop) albo cm12.1,potem sejwujemy, i rebootujemy i tada! Mamy CM! XDD. Starożytny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności