Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia M] Czy jest skuteczny sposób na SWAP pamięci w cm12/cm12.1


Damix7

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Instaluje bezpośrednio jak zaznaczysz opcję automatyczne przenoszenie + lokalizacja instalowania na pamięć zewnętrzną.

 

Ja przynajmniej tak robię na neoV, bo przy 320MB wewnętrznej pamięci to poszaleć bym nie mógł ;)

 

 

używasz tego programu:

https://www.google.pl/search?q=Mini+tool+partition+wizard&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=_AkHVsD2Ose7ygP315LoBQ

 

Do sformatowania karty.

Na początku usuwasz partycje potem przydzielasz miejsce

1 partycja primary file system ext4

2 partycja primary file system FAT32

 

Można też zrobić od b U lu 3partycję primary z linux swap (ja tak mam) ale w Twoim przypadku raczej nieprzydatne.

Potem apply i w ten sposób masz spartycjonowaną kartę.

Wrzucasz do telefonu > odpalasz link2sd (polecam zakupić wtedy wszystko można przenieść) > Wybierasz swoją partycję ext4 (trzeba w pewnym momencie zrobić restart już nie pamiętam kiedy) > ustawiasz w opcjach docelowy folder instalacji jako pamięć zewnętrzna + automatyczne przenoszenie i powinno śmigać

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0


# Android fstab file.
# The filesystem that contains the filesystem checker binary (typically /system) cannot
# specify MF_CHECK, and must come before any filesystems that do specify MF_CHECK

#TODO: Add 'check' as fs_mgr_flags with data partition.
# Currently we dont have e2fsck compiled. So fs check would failed.

#<src>                                                <mnt_point>  <type>  <mnt_flags and options>                    <fs_mgr_flags>
/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/boot          /boot        emmc    defaults                                    recoveryonly
/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/FOTAKernel    /recovery    emmc    defaults                                    recoveryonly
/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/system        /system      ext4    ro,barrier=1                                wait
/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/userdata      /data        ext4    nosuid,nodev,barrier=1,noauto_da_alloc      wait,check,encryptable=/persist/footer
/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/cache          /cache      ext4    nosuid,nodev,barrier=1                      wait,check

/devices/platform/msm_sdcc.3/mmc_host/mmc1*      auto  auto  defaults  wait,voldmanaged=sdcard1:auto,noemulatedsd
/devices/platform/msm_hsusb_host                auto  auto  defaults  voldmanaged=usbdisk:auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wcześniej miałem swap zrobiony i zapisywało mi wszystko na karcie pamięci, tzn. pamięć wewnętrzną miałem wyłączoną, a zamiast niej miałem kartę. Teraz chodzi mi mniej więcej o to samo - o instalację aplikacji na karcie pamięci

 

EDIT: @rinkazki mała poprawka - trochę poczytałem to twoim sposobie i chyba się nie rozumiemy. Z tego co każdy pisze aplikacją link2sd służy do przenoszenia aplikacji na SD a ja chcę je tam bezpośrednio instalować

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybaczcie moją długą nieaktywność ale musiałem system przeinstalować.

Pomysł z tym Link2SD jest spoko, zrobiłem wszystko jak kazałeś ale jednak muszę ręcznie przenosić aplikacje, a to i tak nic nie daje. Program wyświetla że przeniesiono aplikacje a w ustawieniach dalej mało miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nowo instalowane apki są automatycznie przenoszone wszystkie Twoje mozesz przenieśc jednym kliknięciem (przenieś wszystkie aplikacje)

 

NA wersji bezpłatnej część danych zostaje -> trzeba wykupić pełną wersję lin2sd żeby przenosiło całość.

 

No chyba, że ktoś z forum poda Ci jakiś inny sposób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zaznaczone mam:
Automatyczne przenoszenie (wszystko)

Lokalizacja instalowania - Pamięć zewnętrzna

 

Właśnie pobrałem grę ~200MB i bez mojej ingerencji jest 140MB na tel a tylko 60MB na karcie

 

Systemy plików ext2/ext3/ext4 dużo się różnią? Zmiana tego może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Damix7 nie należę do grona znawców formatów plików linuxowych etc, ale myślę że ext4 byłby najlepszą opcją, jednakże może nie być obsługiwany ten format u Ciebie na urządzeniu itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem, ze uaktualniłeś wersję na PLUS.

 

Opcje Automatycznego przenoszenia > przenieś dane pamięci wewnętrznej trzeba zaznaczyć

 

E: gdy przenosisz manulanie (przenieś link 2sd > zaznaczasz przenieś dane pamięci wewnętrznej)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności