Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia S]Problem z siecią.


Virelox

Pytanie

Witam pewnego dnia postanowiłem wgrać sobie Cyanogenmoda 12 na moją Xperię S.

No ale z powodu problemów po paru miesiącach postanowiłem wrócić na oryginalnego softa, więc pobrałem softa w formacie ftf i wgrałem przez flashtool. Wszystko ładnie działa oprócz jednego. Na telefonie pisze mi "Tylko połączenia alarmowe". Włożyłem kartę do innego telefonu i działa poprawnie.

Pomyślałem że może to wina złego softu więc pobrałem wersję World i ponownie wgrałem na telefon lecz problem jest taki sam.

Ale oglądając poradniki na youtube gdzie wgrywają softa to wszystko im działa poprawnie ale oni mają inną wersje Flash toola gdzie po boku mieli wipe data cache i dalvik cache a ja tego nie miałem. A przez recovery tego nie zrobię bo nie mam owego recovery. No ale chciałem wgrać TWRP Recovery na mój telefon ale nie działa mi tryb Fastboot... Tam gdzie powinna świecić się dioda na niebiesko to pojawia się napis SONY i się wyłącza. Z tego co pamiętam do tego chyba trzeba było mieć odblokowanego bootloadera i go odblokowałem i miałem odblokowanego do czasu wgrania tego oryginalnego softu bo jak teraz wchodzę w to service menu to mi pisze Boot loader allowed: No.

Co jest dziwne bo odblokowywałem boot loadera instalując CM 12.

Proszę o pomoc bo kompletnie nie wiem co robić.

 

Wiem że tutaj jest napisanych wiele problemów ale może te problemu połączą wszystko w całość i będziecie wiedzieli jak mi pomóc.

Mi sie wydaje że nie działa ten soft poprawnie ponieważ nie zrobiłem data cache, i dalvik cache.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

poprawiłem temat, co do problemu, pobierz nową wersję flashtool i wgraj stock

 

 

Pobierałem z oficjalnej strony więc jest to chyba najnowsza.

Obecnie mam:  Flashtool Version 0.9.19.3 built on 13-09-2015 17:00:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

musisz trochę jeszcze poczekać, kilkadziesiąt kb to nie jest dobra prędkość do uploadowania ale da rade

 

Własnie zainstalowałem stocka wersją flash toola jaka była w poradniku na youtube.

Ale problem dalej jest ten sam, mam napis "Tylko połączenia alarmowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wipe zrobione? jak nie to zrób factory reset z poziomu ustawień, MOŻE pomoże, czekaj.. miałem coś takiego.. a tak.. wipe załatwiło sprawę

 

i taki mały ot..

post-25555-0-82174500-1442769884.png

fajnie ci to wyszło :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wipe zrobione? jak nie to zrób factory reset z poziomu ustawień, MOŻE pomoże, czekaj.. miałem coś takiego.. a tak.. wipe załatwiło sprawę

 

 

fullgaming-1442769859-U1.png

 

 

Zrobiłem wipe jak powyżej na zdjęciu.

Co do ustawień fabrycznych z poziomu ustawień to dalej to samo :/

A jak próbuje ręcznie wybrać sieć to:

 

fullgaming-1442770365-U1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kliknij "Not Final Verification" (cos w tym stylu) moze pomoze

 

 

Dalej to samo :(

Przy flashowaniu wyskoczyło mi:

20/041/2015 19:41:16 - WARN  - This file is ignored : simlock.ta

 

Jak uruchamiam tego twojego flash tool to mam

va.lang.ClassNotFoundException: gui.Main	at java.net.URLClassLoader$1.run(Unknown Source)	at java.net.URLClassLoader$1.run(Unknown Source)	at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)	at java.net.URLClassLoader.findClass(Unknown Source)	at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source)	at sun.misc.Launcher$AppClassLoader.loadClass(Unknown Source)	at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source)	at com.exe4j.runtime.LauncherEngine.launch(Unknown Source)	at com.exe4j.runtime.WinLauncher.main(Unknown Source)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co widzę coś masz z Javą,(albo z flashtoolem xd) spróbuj ja przeinstalować

Przeinstalowałem jave :D

Flashtoola to raczej się nie da bo jest już zainstalowany w tej paczce :D

Ale nie wydaje mi się że to coś z flashtool jest nie tak bo instalowałem też dokładnie tą samą wersja co była na filmiku który ukazywał jak zainstalować stocka..

Bo jeszcze wczoraj instalowałem podstawową wersje stocka bodajże jeszcze tą na Android ICS i potem zaaktualizowałem do Jelly Bean i dalej to samo.

Może to uszkodzenie techniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Virelox a karta sim działa na innym urządzeniu? nie przypadkiem ona jest kopnięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Virelox a karta sim działa na innym urządzeniu? nie przypadkiem ona jest kopnięta?

Tak działa bez problemu.

To jest troche dziwne bo myślałem że może wejście na karte SIM jest zepsute ale jak wsadzam to telefon reaguje typu "Karta SIM została włożona. Ponowne uruchomienie telefonu".

Myślałem też że to wina softu ale próbowałem wgrywać różne wersje stocka i bez zmian.

Może i wina anteny ale jakby była wina anteny to by nie wyszukiwało operatorów typu Play, Orange itp.

I kompletnie nie wiem o co chodzi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności