Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Nowy laptop


Maniuś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znacie się może na komputerach a raczej na laptopie bo zamierzam sobie kupić a nie wiem który był by najlepszy...
Laptop będzie służył do gier chodzi o to żeby pociągnął no prawie wszystkie gry na wysokich ustawieniach :)
Mój budżet to ok 2000 zł     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką kwotą lepiej se PC kupić jeśli masz oczywiście już w zestawie monitor, klawiaturę i muszkę + słuchawki albo głośniki. W tego PC'ta inwestować stopniowo i będzie jak marzenie. Laptop za 2000 zł nie da ci takiej gwarancji że gry pójdą w pełnymi detalami itd. Możesz za używanym się rozejrzeć ale nie będzie to idealny wybór bo laptopy dość szybko się starzeją i nie da się je rozbudowywać jak PC.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop za 2k to pociągnie simsy i może fife 15 na średnich.

 

Tak jak kolega wyżej pisze, tylko PC w tej kwocie, ale to i tak będzie słaby blaszak.

 

Pc do grania - około 3,5k

 

Lapek do grania - minimum 4k. Najlepiej 7,5k+ jeżeli interesują Cię wysokie detale FHD

 

E:

 

Najlepszy lapek na jaki Cię stać to teraz:

 

http://www.x-kom.pl/p/251039-notebook-laptop-15-6-lenovo-z50-75-fx-7500-4gb-1000-dvd-rw-r7-m265.html

 

AMD + R7265 ekran FHD. + dokupić mu SSD/System

 

Lub minimalnie mocniejszy + ze słabszą rozdziałką (HD) - gry będą płynniej chodzić to na intelu:

http://www.x-kom.pl/p/242892-notebook-laptop-15-6-acer-e5-571g-i5-5200u-4gb-500-gf840m-czarny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj modeli z GT840, koledzy wyżej chyba nie mają pojęcia o laptokach, w tej cenie masz Lenovo Z50 z ekranem FullHD, i3, 8GB ramu i GT840, bez problemu pograsz nawet w GTA V czy Battlefielda 4.

 

http://www.x-kom.pl/p/223333-notebook-laptop-15-6-lenovo-z50-70-i3-4030u-8gb-1000-dvd-rw-gt840m-fhd-bialy.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj modeli z GT840, koledzy wyżej chyba nie mają pojęcia o laptokach, w tej cenie masz Lenovo Z50 z ekranem FullHD, i3, 8GB ramu i GT840, bez problemu pograsz nawet w GTA V czy Battlefielda 4.

 

http://www.x-kom.pl/p/223333-notebook-laptop-15-6-lenovo-z50-70-i3-4030u-8gb-1000-dvd-rw-gt840m-fhd-bialy.html

 

A Ty kolego jakiego masz lapka, czy jakie miałeś w rękach :D?

 

takie z i3 ulv? :sweet-jesus:

 

1. 8gb ramu to zbędny wydatek 100zł

2. Nie jestem zwolennikiem AMD ale wydajnościowo w porównaniu z i3ulv to AMD jest lepszy.

3. Bez problemu pograć w BF tak, ale na minimalnych może średnich ustawieniach, no chyba że lubi pokazy slajdów. o GTA V nie wspomnę.

4. Oczywiście średnie ustawienia z grywalnym FPS na rozdziałce HD.

5. Pamiętaj że ten "ekran FHD" to tylko ekran. Matryca jest baardzo słaba i błyszcząca. Sam wybierając kupiłbym Acera z matem na zwykłej matrycy HD

6. GT840 jest wydajnościowo lepsza od Radka 265, natomiast w połączeniu z i3ulv szału nie zrobi.

 

 

Wydaje mi się, że podając 2 sensowne laptopy (jeden tanio i multimedialnie / drugi max wydajnościowo) nieco wiem o czym piszę.

 

Ostatnia propozycja to:

http://www.x-kom.pl/p/215204-notebook-laptop-15-6-asus-r556ln-xo046-i5-4210u-4gb-1tb-dvd-gt840.html

 

Nie jestem wyznawcą Asusów, ale to jest w Twoim przypadku ostatnia deska ratunku jeżeli chcesz mieć max wydajność a nie da rady dołożyć do Acera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 8 GB sie przyda na przyszłość, uwierz mi

2 Poprzyj to jakimkolwiek argumentem albo testem

3 Na wysokie to minimum 3000zł, na tym Lenovo BF i GTA na srednich

4 Jak mowilem, nie ten budzet

5 Acer to zdecydowanie lepszy wybór czy asus jeśli chodzi o gry bo ma niższą rozdzielczość, ale mało kto używa laptoka na zewnątrz wiec tutaj nie będzie problemem błyszcząca, a przy 1080p mamy zawsze większy obszar roboczy, natomiast przy grach można rozdzielczość zmniejszyć do 720p, przy zagęszczeniu pixeli w matrycach laptoków nie będzie prawie różnicy miedzy 720 i 1080

6 Dlatego lepiej dołożyć do i5, podałem najszybszy sprzęt  do gier do 2000zł, Twoja propozycja przekroczyła budżet o 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w większości potwierdziłeś to co ja pisałem ;)
Jeżeli do mnie napisze, to może mu wyrwę rabat na tego lapka i nie będzie musiał dopłacać całej 100 ;)

Tylko i tak dla mnie to nie jest laptop do grania - już lepiej złożyć PC'ta
 

natomiast przy grach można rozdzielczość zmniejszyć do 720p

 
przy zmianie na 720p jeżeli się nie mylę obraz będzie nienaturalnie skalowany. Zejśc z rozdziałką można ale do 1366×768 na lapku 15,6
Jednak nie jestem zwolennikiem takich zmian. Wolę w drugą stronę ---> kablem HDMI podłączyć do TV'ka. Jeżeli wrzucać w lapek ekran FHD to musi to być dobra matryca.

 

Co do matu i błysku - jeżeli kiedykolwiek będziesz miał nieprzyjemność pracować na lapku z matrycą glare siedząc tyłem do okna to współczuję w godzinach popołudniowych :)
 
Tak jak mówiłem nie jestem zwolennikiem AMD, ale w tym przypadku brak trybu turbo jest dość istotny.
Tutaj masz Passmarka klik <------

 

A 8GB nadal nie wiem do czego miałoby mu się przydać - bo chrome'a zainstaluje? xD Poza tym jak będzie brakowało to sobie zawsze może dokupić, a tak to nie warto wydawać 100zł. Przy słabym laptopie ten ram będzie leżał odłogiem. Może na i3ulv ma zamiar przerabiać fotki z słabej jakości matrycą? :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności