Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy SII GT-I9100] Od czego zacząć z i9100


hapat

Pytanie

Witam

Zmarnowałem cały dzień na czytanie tego forum i innych i nie jestem mądrzejszy nawet o 1%. Postanowiłem się więc zarejestrować. Ja wiem, że większośc osób nowych pisze o wyrozumiałość bo to ich pierwszy post ale ja naprawdę straciłęm już cierpliwość w przeszukiwaniu netu aby sobie poradzić samemu.

 

Chciałbym wgrać nowy soft do tel. i9100 ale nie wiem jak się do tego zabrać.

 

Wyczytałem, że w pierwszej kolejności muszę zrootować telefon. Nie znalazłem jasnej instrukcji jak to zrobić. WIem, że muszę znaleźć kernel? do mojego telefonu ale nie bardzo wiem jak to zrobić. Oczywiście po wpisaniu na google jz054k.i9100xxms7 przenosi mnie do strony xda ale tam umieram w poszukiwaniach. Są tam instrukcje jak to zrobić w telefonie ale oprogramowanie w moim jest na tyle uszkodzone, że nawet nie mogę uruchomić google play (tel się wiesza itd. stąd próba wgrania nowego softu)

 

Czy jest na tym forum jakiś poradnik ktok po kroku czy tylko tysiące tematów szczegółowo opisujących wybrane etapy (rootowanie, romowanie itd)

 

pozdrawiam

hapat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@hapat

 

1. Android 2.3.6-> Android 4.1.2 i od razu ten zmieniony PIT.

2. Potem to: PhilZ-cwm6-XXMS1-OXA-4.53-signed.zip

3. Potem Kitkat Compatible razem z Full wipe (łącznie z Format System).

4. Na sam koniec CM12.1 i Gapps.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuje za edit posta bez bana

wersja 4.1.2

Wczoraj jeszcze wgrałem przez Odina samo CWM (bez roota) a dziś dokopałem się do "PhilZ-cwm6-XXMS1-OXA-4.53-signed" ale doczytałem, że wgrywa się to przy stokowym recovery.. Czy teraz musze przywrócić wszystko do początku czy też mogę znaleźć gdzieś samego roota, którego wgram przez CWM?

Dalszym krokiem będzie instalacja CM 12,1 chyba, że nie jest to stabilna wersja romu i powinienem wybrać 10? Ważne, żeby bateria trochę dłużej działała i nic po za tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Root-a możesz wykonać programem typu Kingo root.

Musisz tylko mieć sterowniki USB wgrane i włączone opcje programistyczne (debugowanie USB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo myślę, że to będzie prostsze.

 

A przez ODINA wgrasz sobie samo recovery kolego.

 

Ale jak chcesz inaczej to proszę bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wgraj recovery i przez nie cm

no właśnie tego nie rozumiem, jak mam wgrać to recovery? Przy zainstalowanym CWM oraz kingo ROOT? Skad mam pobrać to recovery i po co mi to jest spoko mam CWM? Zależy mi głównie ma nowym ROMie ponieważ ten, który mam jest już uszkodzony - częste zwiechy, komunikaty o błędach. Chciałbym aby to był rom, który traktuje delikatnie baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmmm .. Sprobuje wyjasnic na meski rozum

Wchodzisz w ustawienia -> opcje programistyczne i wlaczas tryb debugowania

Teraz instalujesz sterowniki na swoj telefon (wpisz w google "sterowniki samsung pobierz") i program KingoROOT

Gdy zainstalujesz sterowniki i KingoROOT to podpinasz telefon do pc i jak program wykryje telefon klikasz root

Jak to Ci sie uda daj znac lub napisz z czym problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Zainstalowałem CWM przez Odina

2. Przez Kingo ROOT mam dostęp do roota (nie wiem po co)

..

Czy potrzebuję zmieniać rozmiary partycji (PIT)? jak tak to jakim programem (odin?) i skąd pobrać właściwy plik PIT.

Czy wgrywam sam PIT czy też jeszcze inne rzeczy?

Czy CM w wersji 12,1 jest stabilne i nie zabija baterii w kilka godzin

Czy mogę go zainstalować bez zmiany rozmiarów partycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@hapat

 

Tak, możesz instalować bez zmiany partycji lecz musisz instalować najmniejsze Gapps'y. Lepiej będzie jeśli powiększysz partycję, ponieważ nie będziesz miał z tego tytułu żadnych problemów. Co do PIT masz pliczek I9100_4GB_Data_1GB_System.pit . Nie zapominaj, że się to robi Odinem przy instalacji Androida 4.1.2, w innym przypadku nie pójdzie.  Żeby móc zainstalować CM12.1 musisz mieć Kitkat Compatible (CWM). Tu masz pliczek CWM-KitKatCompatible-i9100.zip . Resztę robisz już prosto i przyjemnie. 

Mnie CM12.1 działa dobrze, bateria trzyma 1 dzień i to mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

coś mi juz świta, ale wychodzi na to, że będę musiał zrobić wszystko od początku czyli:

 

1. Odin - wgranie PIT i stokowy rom samsunga (co jeżeli mam stokowy ROM a tylko zainstalowane CWM to czy trzeba wgrywać wszystko?)

2. Po instalacji wszytskiego od nowa w stokowym recovery wrzucić CWM-KitKatCompatible-i9100 (czy ta wersja ma root czy też lepiej wrzucić np to: PhilZ-cwm6-XXMS1-OXA-4.53-signed)

3. Zainstalować z poziomu CWM CM12,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem został rozwiązany lub temat wyczerpany. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)
Jak poprawnie założyć temat -> http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/forum-0/announcement-2-jak-zak%C5%82ada%C4%87-tematy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności