Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Seeder 2.0.0 eliminacja 90% lagów - przyśpieszenie telefonu!


kinomam0

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z programistów na popularnym forum xda developers zaczął proces debugowania i po wielu godzinach ze zdziwieniem odkrył skąd pochodzi większość lagów (czyli spowolnień) systemu Android.

 

Opublikował też łatkę, która umożliwia przyspieszenie systemu na wszystkich urządzeniach – smartfonach, jak i tabletach. Jakby tego było mało, na obecną chwilę działanie programu potwierdzają dziesiątki osób z portalu reddit oraz xda developers.

O co chodzi? Google JVM odczytuje wszystkie losowe dane z /dev/random. Problem polega na tym, że /dev/random zawiera bardzo ograniczoną pulę danych. A są one wykorzystywane bardzo często. Gdy ich zabraknie – procesy się blokują, a dla użytkownika objawia się to uciążliwym przycięciem systemu. Proces nie może ruszyć, dopóki kernel nie wygeneruje kolejnej porcji losowych danych. 

 

Cytuj

 

Pamiętajcie by nie dublować systemów zarządzania pamięcią! Cześć custom romów ma już zaaplikowany zastrzyk z entropi wiec wgrywanie seedera może doprowadzić do zawieszania się telefonu a wręcz nawet do restartów.

To bardzo stary (jak na dzisiejsze standardy) program i mimo iż idea nie zmieniła się w cale to od wersji 5.0 androida, seeder jest już używany przez Google. Więc dla systemów lizakowych i nowszych mądrym byłoby nie używanie aplikacji.

Ku przestrodze!

 

Strona projektu http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1987032

 

Pamiętaj ze wszystko robisz na własną ryzyko i nikt nie ponosi odpowiedzialności !!!

 

Download:

Seeder-2.0.0.apk

 

  • Lubię to 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele ludzi zachwyca się tym programem natomiast wyraźnie było powiedziane na XDA że łatka realnie przspesza urządzenia jedno rdzeniowe i te oparte na ARM 7 -wszystkie inne lekko wspomaga.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przepraszam za odkop - ale muszę wyrazić opinię.

Na moim LG l5(v20g, root, fastboot, cwm, cyanogenmod 11(4.4.2)) nie byłem w stanie przeglądać internetu(crash przeglądarki), grać w gry, itd. Zainstalowałem to i działa duuuuuużo lepiej. Strony zamiast 30 sekund wczytują się w 2-3. Czyli polecam jak najbardziej dla słabych telefonów.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Neproify Takamura dzięki za opinie! Nie miałem przyjemności użytkowania tego na słabszych modelach, ale słyszałem, że bardzo pomaga. Jak widać opinie na temat tego programu były prawdziwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja za chwilę sprawdzę jak to działa. Na One V powinno być idealnie. 1,5Ghz i ARMv7 więc powinno być czuć różnicę


Przetestowałem na szybko. Jest ZAUWAŻALNA zmiana w wydajności. Udało mi się bez problemu zagrać w Real Racing 3(rundka moim Veyronem) i wejść w Chrome. Na razie jest świetnie. Zobaczymy jak to będzie dalej

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalujac to moge " uceglic" telefon??

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

Pytanie juz nieaktualne

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

Zainstalowalem apke i jest minimalna roznica

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja jest świetna ! Mam galaxy core ( 2 rdzenie) ale to i tak widać poprawę , no wiadomo samsungach jest touchwiz więc zamula ale ta apka naprawde przyspieszyła mi fona 

 

nawet mi chodzi Modern Combat 4 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to da rade z nawet tak zamulonym tel. jak Xperia J, sprawdzę to w najbliższym czasie :P

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim Trendzie czuć Wielką Różnice ! Bardzo polecam dla jedno rdzeniowców.

W Benchmarku mam 5483 pkt. Więc jestem bardzo zadowolony. Na czystym stocku bez podkręcania jest to ok. 4500 pkt. (Oczywiście mam jeszcze podkręcony procesor do 1,3 ghz)

Bardzo dobra aplikacja !

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Skuchacz przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności