Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy Mini 2] Instalacja CyanogenMod 10.1 oraz ClockWorkMod 6.0.4.5


r0xden

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp

 

Witam. W tym poradniku opiszę instalację najstabilniejszego CyanogenMod na Galaxy Mini 2 w wersji 10.1 improved oraz ClockWorkMod Recovery 6.0.4.5. Instalowanie CM oraz CWM opisałem w taki sposób, aby nawet początkujący użytkownik zainstalował CyanogenMod na swoim telefonie. Zaznaczam, że podobny temat istnieje, lecz niektórzy z niego nie będą potrafili skorzystać.
 
Przed rozpoczęciem instalacji CyanogenMod i CWM przygotuj:
- plik z CWM 6.0.3.2 - Pobierz tutaj
- plik z aktualizacją CWM - Pobierz tutaj
- program Odin 3.04 Pobierz tutaj
- plik z CyanogenMod 10.1 Improved
- plik z Google Apps https://cyanmod.pl/gapps/
- kabel USB łączący telefon z komputerem
- łeb na karku
 
! Należy także zainstalować program Samsung Kies (Pobierz tutaj) lub sterowniki USB. !
 
CyanogenMod 10.1 Improved dla modelu S6500: Pobierz tutaj
CyanogenMod 10.1 Improved dla modelu S6500D: Pobierz tutaj

Instalacja

 

1. Skopiuj pliki z CyanogenMod, Google Apps i aktualizacją CWM na pamięć wewnętrzną telefonu.

2. Upewnij się, że zrobiłeś kopię zapasową ważnych dla Ciebie plików, zdjęć, filmów i kontaktów. Instalacja CyanogenMod usuwa kontakty i zainstalowane aplikacje, a jakby się coś stało z telefonem, to warto mieć kopię zapasową.

3. WYŁĄCZ Samsung Kies (jeśli masz) w menedżerze zadań (Ctrl + Shift + Esc). Odin nie wykryje telefonu jeśli Kies nie będzie wyłączony, lub może dojść do uszkodzenia bootloadera!

4. Uruchom program Odin.
5. Kliknij w przycisk PDA i wybierz plik cwm-6.0.3.2-jena-build-2.tar.md5
6. Wyłącz telefon i włącz go w trybie download, przytrzymując jednocześnie klawisz ściszania, klawisz Home i klawisz włączania telefonu dopóki nie poczujesz wibracji.
7. Wciśnij klawisz podgłaszania i podepnij telefon do komputera.
8. Program Odin powinien wyglądać teraz tak (mniej więcej, ale z tymi samymi zaznaczonymi opcjami):
ld0hcTt.jpg

9. Jeśli wszystko się zgadza kliknij przycisk Start. Podczas wgrywania CWM nie odłączaj telefonu od komputera!
10. Telefon się sam zresetuje i powita Cię na ekranie blokady. Możemy odpiąć telefon od komputera i wyłączyć program Odin.
11. Wyłącz telefon i włączamy go w trybie recovery przytrzymując klawisz podgłaszania, klawisz ściszania, klawisz Home i klawisz włączania telefonu dopóki ekran nie wyświetli napisu SAMSUNG.
12. Telefon powinien uruchomić się w trybie recovery.
 
W CWM 6.0.3.2 poruszaj się przyciskami głośności, a zatwierdzaj przyciskiem włączania telefonu.
W CWM 6.0.4.5 poruszaj się przyciskami głośności, zatwierdzaj przyciskiem Home, a cofaj się do poprzedniego menu dotykowym klawiszem cofania.
 
13. Wybieramy opcję install zip from sdcard a następnie opcję choose zip from internal sdcard
14. Wybieramy plik update-cwm-6.0.4.5-jena_fixed_internal_storage.zip i zatwierdzamy wybierając Yes - Install
15. Czekaj aż plik zostanie zainstalowany. Po zainstalowaniu pliku wyjmij baterię i włącz ponownie telefon w trybie recovery.
16. Wybierz wipe data/factory reset i potwierdź wybierając Yes - wipe all user data
17. Po zakończonej operacji wybierz wipe cache partition
18. Po zakończonej operacji wybierz mounts and storage i wybierz opcję format /system
19. Zatwierdź wybierając Yes - Format /system. Po zakończonej operacji naciśnij przycisk wstecz.
20. Wybierz install zip a następnie choose zip from /storage/sdcard0
21. Wybierz plik z CyanogenMod 10.1. Potwierdź instalację pliku, wybierając Yes - Install
22. Po wgraniu pliku wybierz choose zip from /storage/sdcard0, wybierz plik z Google Apps i potwierdź wybierając Yes - Install gapps-jb-20130812-signed.zip
23. Po wgraniu pliku wciśnij przycisk cofania i wybierz opcję reboot system now
24. Telefon powinien uruchomić się ponownie. Pierwsze uruchomienie systemu trwa do pięciu minut.
25. Gratulację, udało Ci się wgrać CyanogenMod!
 
Napracowałem się sporo nad tym poradnikiem. Mam nadzieję, że wszystko poprawnie napisałem. Życzę miłego korzystania z CM! :)

  • Lubię to 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W tym wypadku nie potrzebny jest root bo recovery wgrywasz przez odina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ,gdzie mają  być  te  3 pliki umieszczone  w odinie 1)twrp-build-1-23032013.tar

2)cwm-6.0.3.2-jena-build-2.tar

3)clockworkmod-5.0.2.8.tar

 

Oglądałem filmik że  ,przy pomocy  tych plików mozna zrobić Androida 4.4.2 na Samsunga galaxy mini 2 .☺☺☺ 

Tylko problem  ,że nie wiem   jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam taki problemik zrobiłem androida 4.4.2 

Ale nie ,mam teraz aparatu  / I jak go wylacze  i podlacze ładowarkę  to telefon sam się  włącza?jeszcze jedna sprawa  nie mam żadnego kontaktu z karty sim ale kartę  wysiaglem przed robieniem  

A tak wogule  nie ma ikony na pulpicie karty sim ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

http://opengapps.org jak wybrałeś 4.2 jeśli tam jest tylko 4.4? 

Pico zawiera: Google Package Installer, Google Play services. Czyli minimum do obsługi Google Play. Najlepszy wybór jeśli chcesz oszczędzić na ramie i pamięci. 

Nano zawiera: 

Google Package Installer (replaces stock/AOSP Package Installer)

Google Play services

Google Search

Hotword a stock to chyba wiadomo.... cały chlam od Google itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za recovery? Może niekompatybilne z open gapps,  zbyt stare czy coś. Nie wiem nigdy nie miałem podobnego problemu z gappsami. Odkąd używam twrp nie miałem w zasadzie żadnych problemów. Zaczekaj może ktoś inny Ci powie co to za problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że flashujesz dla cm11(android 4.4)

Spróbuj wersję aroma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności