Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Jak zainstalować CyanogenMod na HTC Wildfire s


telefonomaniak

Pytanie

Witam! Chciałbym zainstalować CM na mojego htc wildfire s. Jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z CM i zupełnie się na tym nie znam, więc proszę o dokładne wytłumaczenie, krok po kroku, co muszę zrobić i jak. Najlepiej jak byłby to CM 9 lub 10, ale chodzi tu przede wszystkim o to aby działały nowe apki (te które działają na 4.0). i proszę o linki do pobrania konkretnych plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

dużo byś chciał jak na początek ;) mając na uwadze ze jak to mówisz jesteś zielony

proponuje ci abyś wybrał sobie jakiś konkretny rom http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1038 a my ci tu powiemy co powinieneś zrobić aby go wgrać :)

Polecam się skupić tylko na tych co maja 5 gwiazdek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie - HTC ma tylna furtkę i wystarczy wejść do fastboota i wrzucić boot.img, inaczej czeka nas bootloop.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zastanawiam się nad tymi dwoma: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2213612 i http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1985437 który byłby lepszy? I jeszcze jedno - czy można wybrać język polski w którymś z nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mam czasu wyskrobać poradnika. Podam linka do wersji EN:

ODBLOKOWANIE, FLASH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy poradniki podane nad moim postem są aktualne ? 

 

Mam już wgrany CM 10 a chciałem zaktualizować do 11 ale niestety robiąc według poradnika zacinam się w pkt. 9 bo nie wyświetla mi się nic w konsoli ( pamiętam, że jak wgrywałem CM10 miałem ten sam problem ale nie pamiętam jak go rozwiązałem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, Mam  problem z wgraniem romu. Chciałem wgrać ten rom: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2774542

Posiadam wfs z rootem na ostatnim stock romie i mam wgrany najnowszy recovery cwm 6.43.7 niestety według poradnika to pikuś, wrzucam plik w zip na karte, wchodzę na CWM daje "wipe user data/factory reset" później "install zip from sd card" i nie stety na tym koniec jest cos takiego:

 

Finding update package...

Opening update package...

Instaling update...

E:Error in /storage/sdcard0/WFSY0.zip

(Status 0)

Installation aborted.

press any key to continue.

 

i tak za kazdym razem, pozostaje tylko backap i ponowny stock. Jak możecie to pomóżcie . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak kompletna Problem pojawia się przy CM 10, poprzednie wersje wgrałem bez problemu. Próbowałem kilka razy ale  bez skutku. Dziwna sprawa gdyż pobrałem 2 inne wersje i za każdym razem to samo.

 

Z htc one s nie mialem nigdy problemu w tym to jakieś cuda na kiju, Po wgraniu jakiegoś androida przyszła aktualizacja i podczas instalacji zmienił mi sie sam CWM teraz problem mam taki że nie idzie odzyskać systemu z backapu :((( obłed jakiś.

 

Ps.Ale tu akurat żaden problem bo wyciągnę kartę i znów wrzucę jakiegoś antka z niższego poziomu.

Ps2. Kurczę szkoda bo chciałem fon dla córy przyszykować a na stocku to katastrofa jakaś zainstluje sobie "POU" i telefon ledwo żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wydaje mi się, że u ciebie miesza same custom recovery.

Autor też nie bardzo pisze co używał, ciężko jest mi dobrać jakąkolwiek metodę.


To CI powinno rozwiązać problem: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2692158

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, sprawa wygląda następująco TWRP w wersji 2.8 się nie podnosi ale starsza wersja 2.2.2.0  działa już normalnie, podczas próby instalacji pokazuje sie log:

-No Md5 file found

- Aborting Install

Czyli że brakuję md5 co kolwiek miałoby to oznaczać i dołączone do Romu jest osobny plik o nazwie "cm-11.0.0-marvel.zip.md5sum" z nim nie mam zielonego pojęcia co zrobić bo nigdzie nie jest napisane. 

Przetestowałem Romy te które udało mi się pobrać i CM do 9.1 przechodzą prawidłowo instalują się uruchamiają powyżej próbowałem trzech i w każdym ten sam komunikat.

 

 

PS. niestety w tych wersjach mimo że płynnie i fajnie chodzą nie działa wifi. Dlatego potrzebuję wyższe. Jak mogę też prosić poradę jak powiększyć pamięć wewnętrzna to będę wdzięczny.

 

End: Problem rozwiązałem najwidoczniej najnowsze CM uczulone są na określone wersje Racovery, tak jak w tym przypadku dopiero instalacja CWM 0.6.5.3. pomogła. W sprawie powiększania pamięci napiszę osobny temat więc dziękuje za wszelką pomoc. pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie jest to bolączka.

Większość CM 11 działa z TWRP

 

Ale w takich telefonach jak ty masz to jest odwrotnie. Są skompilowane pod odpowiednie wersje Custom recovery. Galaxy Mini 2 tak np jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności