Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[ Samsung Galaxy S2 Plus ] CyanogenMod 12.1 Problem z kontrastem


CzarnyNh13

Pytanie

Cześć.

Jestem nowy na forum szukałem takiego tematu ale nigdzie nie ma nic o tym.

Mam problem, zainstalowałem cyanogenmod 12.1 i wszystko działa pięknie tylko denerwuje mnie, hm nie wiem jak to nazwać jakby automatyczny kontrast wyświetlacza. do 1/4 jasności ekranu jest wszystko ok a powyżej nagle straszny kontrast się robi, szukałem w ustawieniach i nie wiem czy to tak ma być czy to jest błąd czy po prostu nie mogę tego znaleźć jak to się wyłącza. Mogę jeszcze ewentualnie to nagrać wrzucić filmik na yt oo co mi dokładnie chodzi jakby ktoś nie wiedział. 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A i jeszcze jeden problem. Od kiedy zainstalowalem stock gaaps znikla mi normalna galeria i jest tylko ta z google+ co tez jest bardzo denerwujace. Normalnie w aplikacjach telefonu tzn w ustawienia->aplikacje->wszystkie Tam jest ale nie ma w normalnym menu androida. Da sie to w jakis magiczny sposob odczarowac zeby wrocila ikonka badz ta aplikacja? :)

A co do filmiku to

Filmik nagram drugim telefonem i wrzuce jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nie jest stock chodzilo mi o rodzaj gaapsow bo dorwalem strone (nie wiem czy moge tu wrzucic strone z ktorej pobieralem) gdzie sa rozne do sciagniecia np: full gaaps, stock gaaps, nano gaaps itd. I ja wgralem "Stock gaaps" bo jak wgralem cyanogena 12.1 nie bylo gaapsow w ogole ani sklepu play ani nic i po instalacji tego znikla galeria :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@CzarnyNh13 zrób format /system i wgraj najmniej warzące gaapsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@PeliKan Peli znów się pomyliłeś :P ważace*

Galeria od google jest zła. Jeśli po wgraniu odpowiednich gappsów nie będzie jej polecam wybrać inną ze sklepu True story :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sory ze tak pozno ale wczesniej nie mialem czasu. Wlasnie wrzucam filmik na yt. A co do galerii to wgralem od nowa CM 12.1 i mini gaaps zamiast "stock gaps" i teraz juz jest wszystko ok i w dodatku google + i wszystkie aplikacje polaczone z tym nie zasmiecaja mi telefonu :)

Reasumujac mam taki zestaw CWM 6.0.4.5 do tego CM 12.1 i mini gaaps wszystko smiga jak trzeba tylko ten kontrast denerwooojeeee -,-"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do optymalizacji telefonu, jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną, to polecam zainstalować 360 Security ze Sklepu Play, a także przenieść aplikacje na kartę pamięci ;)

Kontynuując...
Czyli mam rozumieć, że problem rozwiązany? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@CzarnyNh13

 

A to nie jest przypadkiem spowodowane włączoną opcją Live Display? Mi po przyciemnieniu też się kontrast trochę zmienia ale nie aż tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@CzarnyNh13

 

Spróbuj zrobić reflash ROM'u. Jeśli to nie pomoże, to... nie ma na to rozwiązania albo przejdź do Resurection Remix albo experymentalną wersję CM12.1 od Markox. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jak wyżej, to musi być bug, jeśli problem nie występuje na innych romach. jeśli chcesz dalej mieć 5.1 to polecam coś w deseń omni,aokp,aosp nie są tak dobre jak cyan ale nie są i aż tak złe, chociaż... cyan bazuje na aosp a omni ma dużo z cyana więc i z aosp, więc w sumie to zwątpiłem czy zmiana romu na inny 5.1 coś da.. lepiej wgrać 11/12 (jak jest) i ew. do 11 pobrać motyw Lollipop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba zmienie rom... Dzis mi padla bateria i nowy problem z wlaczeniem sie telefonu... Na poczatku nie chcial za chiny sie wlaczyc a pozniej Jak sie pokazuje logo CM ta glowa taka to jest takie kolo co sie powieksza w okol niego taka animacja to teraz tak jakby w ostatniej fazie miga mi kwadrat bialy tak jakby animacja sie popsula

Chyba zmienie rom... Dzis mi padla bateria i nowy problem z wlaczeniem sie telefonu... Na poczatku nie chcial za chiny sie wlaczyc a pozniej Jak sie pokazuje logo CM ta glowa taka to jest takie kolo co sie powieksza w okol niego taka animacja to teraz tak jakby w ostatniej fazie miga mi kwadrat bialy tak jakby animacja sie popsula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@CzarnyNh13

 

Masz skopany ROM ewidentnie. Reflash ROM'u jak wcześniej wraz z kompletnym czyszczeniem pamięci wewnętrznej lub po prostu zmień ROM na inny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@CzarnyNh13

 

jeśli chcesz na nowo to koniecznie musisz wyczyścić go do cna :)

Co potrzebujesz? To wspólnie poszukamy ewentualnie coś ze swoich zbiorów może coś zarzucę tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@CyanowySamsung

Jak do cna no to wszystko potrzebowalbym zeby zrobic to raz a porzadnie i zeby chodzilo jak powinno bez bledow itd mam scignietego cyana ale nie wiwm czy tego instalowac czy moze podrzucisz mi jakiegos linka czy cos ? No rom potrzebuje i nie wiem czy od nowa mam wgrywac CWM i jak tak to jaka wersje najlepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@CzarnyNh13

 

Możesz ściągnąć albo z tego co jest tutaj na naszym forum lub stąd:  http://www.cmxlog.com/12.1/i9100/. Dalej musisz mieć recovery więc zainstaluj to jako pierwsze. Od razu uczulam na wyłączenie opcji tak na wszelki wypadek opcji "Aktualizuj Recovery Cyanogen". Ściągnij taki kernel na chwilę: http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/kernel-dorimanx-lp-5-x-x-t3145879. Weź najnowszy i dzięku temu masz CWM i z niego zrobisz full wipe i na nowo wgrasz CM 12.1 i Gapp'sy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności