Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia L] Problem z użytkowaniem CyanogenMod 12


Jozi

Pytanie

Witam,

 

Mam zainstalowany na swojej eLce CM12 taoshana nightly update 20150823. Android 5.0.2 ofc. to już piąty update jaki instaluje i nie widzę poprawek błędów albo może okaże się (mam nadzieje), ze to ja jestem ślepy albo coś źle zrobiłem. 

 

1. nie mogę ustawić własnego dzwonka. W ustawieniach pokazuje, że jest mój ale gra standardowy :x żadne apki zewnętrzne do ustawiania dzwonków nie pomagają.

2. latarki nie da się wyłączyć...lolz ;p z tym sobie poradziłem....zewnętrzna apka do latarki pomaga.

3. aktualizacje nie chcą się robić automatycznie. jak ściągnę aktualizacje i chce ja zainstalować to wyskakuje mi komunikat, że recovery musi zgodny bo inaczej trzeba będzie to zrobić ręcznie. no i dupa...ręcznie się nie da. Na pomoc przyszedł mi poradnik gdyby ktoś miał podobne problemy. działa bez zarzutu. http://screenshooter.net/101973113/hmqbdxx  . Przy najnowszej aktualizacji na stronie CM jest też coś wspomniane o aktualizacji recovery...ale nie mam pojęcia jak to zrobić >.<

4. Nie wiem czym to jest spowodowane ale nie działa skrót od aparatu. Do tej pory było tak, że jak przytrzymałem chwile dłużej przycisk aparatu to automatycznie do niego wchodziło....teraz nie reaguje. przycisk działa, bo jak już jestem w nim to zdjęcia mogę nim wykonywać. 

5. głos w słuchawce — podobno gorzej mnie słychać podczas rozmów telefonicznych. (jakbym był w sklepie, dużej hali) więcej zakłóceń łapie z dźwięków otoczenia np. przejeżdżające samochody, hałas itp. itd. Nie wiem czy wina tel czy...? 

 

Najbardziej martwi mnie ten spadek jakości głosu w rozmowach. tel dopiero co wrócił z gwarancji bo miał problem z wyświetlaczem (wymienili na nowy) a przedtem działał jak należy. Dodam, że ja słyszę nadal tak samo dobrze jak i przedtem moich rozmówców. Niestety nie mam porównania, bo tel jak wrócił z gwarancji od razu trafił w ręce kolegi, który zainstalował CM12 i mi go oddał. więc nie wiem czy spaprali coś w serwisie czy wina softu?
 

pozdrawiam

Jozi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
 

Aby ustawić własny dzwonek skopiuj go do lokalizacji (/system/media/audio/ringtones) a następnie zrestartuj telefon i gotowe. Ustaw i powinno śmigać  ;)

 

Robiłem tak :P  nadal nie działa  :mellow:   a co śmieszniejsze zauważyłem, że jeśli przypisze dzwonek do pojedynczego kontaktu to działa  :D  no ale przecież nie będę klikać kilkadziesiąt kontaktów pojedynczo żeby im nadać dzwonek  :unsure:

 

@Jozi

 

Co do Recovery: Ustawienia -> Opcje programistyczne -> Aktualizuj Recovery Cyanogen (zaznacz)

 

​Zaznaczyłem  ;)  zobaczymy co się stanie przy następnej aktualizacji  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

 

Robiłem tak :P  nadal nie działa  :mellow:   a co śmieszniejsze zauważyłem, że jeśli przypisze dzwonek do pojedynczego kontaktu to działa  :D  no ale przecież nie będę klikać kilkadziesiąt kontaktów pojedynczo żeby im nadać dzwonek  :unsure:

 

 

​Zaznaczyłem  ;)  zobaczymy co się stanie przy następnej aktualizacji  :)

 

Sorry zapomniałem dodać że musisz przed skopiowaniem zmienić uprawnienia pliku z dzwonkiem na -rw-r--r-- . Następnie restart telefonu i ustawienie dzwonka powinno działać. Sam tak zrobiłem i działa. Powodzenia i daj znać czy pomogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sorry zapomniałem dodać że musisz przed skopiowaniem zmienić uprawnienia pliku z dzwonkiem na -rw-r--r-- . Następnie restart telefonu i ustawienie dzwonka powinno działać. Sam tak zrobiłem i działa. Powodzenia i daj znać czy pomogło :)

 

no i jak zwykle odpowiedzi rodzą więcej pytań :o  mógłbyś trochę bardziej łopatologicznie wytłumaczyć co to za uprawnienia i jak je zmienić?  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no i jak zwykle odpowiedzi rodzą więcej pytań :o  mógłbyś trochę bardziej łopatologicznie wytłumaczyć co to za uprawnienia i jak je zmienić?  :P

 

Otóż odpalasz Menedżer plików i wchodzisz we właściwości swojego pliku z dzwonkiem. Następnie przechodzisz do zakładki Uprawnienia i zaznaczasz uprawnienia tylko r oraz w dla "Właściciela", tylko r dla "Grupy" i tylko r dla "Inni".

Potem kopiujesz ten plik do lokalizacji (/system/media/audio/ringtones). Restartujesz telefon, po restarcie ustawiasz dzwonek w ustawieniach.

 

Odnośnie uprawnień jeśli chciałbyś poszerzyć wiedzę http://kik.pcz.pl/so-add/KSL/lekcje/l_15.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

4. Nie wiem czym to jest spowodowane ale nie działa skrót od aparatu. Do tej pory było tak, że jak przytrzymałem chwile dłużej przycisk aparatu to automatycznie do niego wchodziło....teraz nie reaguje. przycisk działa, bo jak już jestem w nim to zdjęcia mogę nim wykonywać.

Nie wiem jak było wcześniej, ale zauważyłem, że trzeba nacisnąć i przeciągnąć w lewo skrót od aparatu na zablokowanym ekranie, aby aktywować aparat. Co do robienia zdjęć u mnie wyłapuje wszystkie fizyczne klawisze poza zasilaniem (da się zdefiniować w opcjach), ale zanim cyknę zdjęcie zawsze wyłapuje ostrość ręcznie stukając w ekran, a potem widoczny przycisk aparatu po prawej stronie. Trochę dziwnie (minimalistycznie) to wygląda, ale wszystko poza brakiem możliwości latarki działa. Chociaż... wydaje mi się, że usługi lokalizacji nie działają w mapach Google.

Usługi lokalizacji zaczęły działać. Nie wiem, czy przez aktualizację Map Google, czy po chwili się zaktualizowało.

Edytowane przez Enerv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności